Ухвала
від 09.07.2013 по справі 569/12440/13-к
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/12440/13-к

09 липня 2013 року м.Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Головчак М.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Губені В.М., яке погоджене із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області Рижко Ю.Р., про тимчасовий доступ до документів щодо діяльності ТОВ "Рав", які знаходяться в АТ "КБ "Експобанк",

в с т а н о в и в:

Старший слідчий з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Губеня В.М. звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до документів щодо діяльності ТОВ "Рав", які знаходяться в АТ "КБ "Експобанк", та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю.

В обгрунтування клопотання зазначив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32012190000000042, за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 191, ч. 5 ст. 191,ч.З ст.212 КК України.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи підприємства «Журавушка» перебуваючи на обліку в Сарненській МДН1 з 11.08.2008 року по даний час, при нарахуванні та сплаті податків використовують податкову пільгу з податку на прибуток та податку на додану вартість, так як мають статус підприємства громадської організації інвалідів.

Використовуючи пільги підприємство «Журавушка» було звільнено у 2011 році від оподаткування прибутку підприємств в сумі 109823 грн., та продаж за нульовою ставкою 1ІДВ товарів на суму податку 1458571грн., у 2012 році від оподаткування прибутку підприємств в сумі 1024064,0грн, та продаж за нульовою ставкою ПДВ товарів на суму податку 3799591 грн. Службові особи підприємства «Журавушка» залучають до праці (виробництва готової продукції-яйця курячого) осіб, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством «Журавушка» так як розуміють, що оформивши трудові відносини цих працівників із підприємством «Журавушка» перевищать встановлений вказаним вище порядком обмеження, і в такому разі підприємство втратить податкову пільгу.

Фактично працівники, що здійснюють виробництво, переробку готової продукції - це жителі сіл Немовичі, Гинне Сарненського району, які не мають трудових договорів з підприємством «Журавушка», а зареєстровані з 201 1 року як працівники підприємства ГОВ «Рав» (код ЄДР 35534074, м.Київ).

Таким чином особи, які виконують роботи та задіяні у виробництві готової продукції на підприємстві «Журавушка» не являються працівниками підприємства «Журавушка», що "підтверджується наданими поясненнями працівників: ОСОБА_15, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13. та іншими, а також інформацією управління пенсійного фонду, державної податкової служби щодо виплати доходів цим громадянам, чим порушується встановлений порядок користування пільгою.

Крім того підприємство реалізовує готову продукцію-яйце куряче не проводячи відпуск по бухгалтерському та податковому обліку, а лише оформляє документи «на проїзд» автотранспортом. Зокрема таким чином підприємством «Журавушка» відпускається яйце для підприємства ГОВ «Вінпостачсервіс» (код ЄДР 37424019, м.Вінниця, вул.Фрунзе 6.14), що підтверджено проведеними слідчими заходами, зокрема: в Сарненській районній ветеринарній лікарні протягом 2012 року службовими особами підприємства «Журавушка» отримувались ветеринарні" свідоцтва форми №2 на реалізацію яйця для ГОВ «Вінпостачсервіс», які виписувались на основі накладних на відпуск яйця від підприємства «Журавушка» для ТОВ «Вінпостачсервіс», оригінали яких в ході проведення тимчасового доступу вилучено у вказаній лікарні. Ці накладні не проведено по бухгалтерському обліку підприємства «Журавушка», загальна сума відпущеної таким чином продукції становить близько 6 млн. грн. Таким чином, отримані від такого відпуску готівкові кошти не декларуються службовими особами «Журавушка» та відповідно вивільнені від оподаткування кошти використовується не за цільовим призначенням, що суперечить вимогам законодавства щодо використання зазначеної пільги з оподаткування.

Також службові особи ПОГ «Журавушка» заявляючи суму до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку завищили суму бюджетного відшкодування на 3366 грн., а також порушивши вимоги користування податковою пільгою, при оподаткуванні податком на додану вартість неправомірно отримали бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку по деклараціях з ПДВ за грудень 201 1 року в сумі 205/840 грн. та за квітень 2012 року в сумі 590000 грн..

Вище зазначене також підтверджуються заявою про скоєння злочину одного з власників ТОВ «Рав» (код ЄДР 35534074,м.Київ), яке володіє майновим комплексом з птахівництва за адресою Сарненський район, с.Немовичі, вул. 17-го Вересня, 50, що використовується підприємством «Журавушка» громадянина ОСОБА_14.

В ході досудового розслідування встановлено, що основним постачальником кормів та покупцем яйця курячого у підприємства «Журавушка» являється ТОВ «Рав» (код ЄДР 35534074, м.Київ). і метою встановлення даних щодо кількості проведених операцій та розміру перерахованих грошових коштів, які будуть використані в ході проведення позапланової документальної перевірки підприємства «Журавушка» необхідно отримати рух коштів ТОВ «Рав».

Для здійснення зазначених операцій, службові особи ТОВ «Рав» використовують реквізити та поточні рахунки №26005105796201, №26008105796101, №26005105796201, №26045105796001,відкриті в АТ "КБ "Укрексімбанк",адреса м.Київ,вул.Дмитрівська,18/24 (МФО 322294).

Єдиним можливим способом встановлення подальшого руху грошових коштів є дослідження руху безготівкових коштів по рахунках ТОВ «Рав».

Матеріали справи з юридичного оформлення рахунку та документи щодо списання коштів з рахунку, містять дані про осіб, причетних до вчинення даного злочину та їх вільні зразки підпису, необхідні для проведення почеркознавчої експертизи. Вказані документи мають істотне значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.

З метою повного, всебічного та об'єктивного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно провести виїмку первинних документів, що становлять банківську таємницю клієнта АТ «КБ "Експобанк" - ТОВ «Рав».

Покликаючись на викладені обставини, слідчий просить клопотання задовольнити.

Представник АТ "КБ "Експобанк" про час і місце розгляду клопотання був повідомлений у встановленому законом порядку. Неприбуття за судовим викликом особи,у володінні якої знаходяться речі і документи,без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Згідно положень ч.2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Оскільки у матеріалах досудового розслідування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і є банківською таємницею, слідчий суддя вважає, що дане клопотання обґрунтоване та таке, що підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.131,132,159-166 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Губені В.М. тимчасовий доступ до документів щодо діяльності ТОВ «Рав» (код ЄДР 35534074, м.Київ), які знаходяться у АТ "КБ "Експобанк" (МФО - 322294), адреса: м.Київ, вул.Дмитрівська,18/24, та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, а саме:

• справи з юридичного оформлення рахунків №26005105796201, №26008105796101, №26005105796201, №26045105796001 ТОВ «Рав», в тому числі, договори щодо відкриття і обслуговування рахунку, заяви та доручення від імені товариства;

• копії розгорнутого руху коштів з вказанням дати проведення операції, назви та коду контрагента, суми та призначення платежу;

• картки зі зразками підписів і відбитку печатки товариства;

• платіжних доручень щодо списання коштів з вказаного рахунку;

• грошових чеків на зняття коштів з рахунку;

в оригіналах і в повному обсязі за 2011-2012 рік.

На вимогу АТ "КБ "Експобанк" особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя М.М.Головчак

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення09.07.2013
Оприлюднено23.07.2015
Номер документу47010582
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —569/12440/13-к

Ухвала від 09.07.2013

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М.М. М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні