Рішення
від 15.07.2015 по справі 916/2426/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"15" липня 2015 р.Справа № 916/2426/15

Господарський суд Одеської області у складі:

Суддя Зайцев Ю.О.

при секретарі судового засідання Ошарін Д.С.

За участю представників сторін:

Від позивача : Локтіонов А.М. (довіреність від 19.03.2015р.);

Від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" до відповідача Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно, -

ВСТАНОВИВ :

Суть спору : 12.06.2015р. Товариства з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом до відповідача Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" про розірвання договору оренди нежилого приміщення №5-14-36 від 01.07.2014р., укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" та Публічним акціонерним товариством „ІМЕКСБАНК" та зобов'язання Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" нежиле приміщення, загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 15.06.2015р. за вказаним позовом порушено провадження у справі з призначенням її до розгляду у відкритому судовому засіданні.

15.07.2015р. позивач звернувся до суду з клопотанням про залучення додаткових документів до матеріалів справи.

Відповідач в засідання суду призначене на 15.07.2015р. не з`явився, правом на відзив в порядку ст. 59 ГПК України не скористався. Ухвали господарського суду Одеської області були направлені за належною адресою, зазначеною в позовній заяві.

Як зазначено у третьому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ №18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відповідно до п. 32 Інформаційного листа ВГСУ від 29 вересня 2009 року № 01-08/350 "Про деякі питання, порушені в доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України" викладена правова позиція, згідно якої відмітка про відправку процесуального документа суду на зворотньому аркуші у лівому нижньому куті першого примірника процесуального документа є підтвердженням розсилання процесуального документа сторонам у справі та іншим особам, які брали участь у справі, а коли йдеться про ухвалу, де зазначено про час і місце судового засідання, - підтвердженням повідомлення про час і місце такого засідання. При цьому, суд зазначає, що необґрунтоване затягування розгляду справи суперечить вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.

Приймаючи до уваги, що судові відправлення скеровувалися на адресу відповідача зазначеною в позовній заяві, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

15.07.2015р. у судовому засіданні після повернення з нарадчої кімнати було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду в порядку статті 85 ГПК України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, суд встановив:

01.07.2014р. між Товариством з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" (далі Орендодавець) та Публічним акціонерним товариством „ІМЕКСБАНК" (далі Орендар) було укладено договір оренди нежилого приміщення (далі договір) за яким Орендодавець передає в оренду Орендарю нежиле приміщення загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1, загальною балансовою вартістю 844593,51грн., що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" на підставі договору дарування частини приміщення, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бойко Л.Л. 29.03.2001р. за реєстровим 31764 та на підставі договору купівлі-продажу №267/45-кп нежилого приміщення шляхом викупу, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бойко Л.Л. 09.10.2002р. за реєстровим №11315 (п.п.2.2., 2.3.1., 2.3.2. договору).

Відповідно до п.3.1. договору приміщення передається Орендарю в оренду на термін з дня підписання договору до 31.05.2017р.

Орендна плата за місяць розраховується згідно з додатком до договору, що є його невід'ємною частиною. Плата за користування приміщенням за квартал вноситься Орендарем не пізніше 25-го числа місяця, що передує першому місяцю кварталу, за який сплачується орендна плата та підлягає індексації із застосуванням індексу інфляції, що офіційно оприлюднюється Державною службою статистики України. Орендна плата вноситься у безготівковій формі на поточний рахунок Орендодавця чи готівкою в касу Орендодавця. З моменту підписання договору, Орендар на протязі 5-ти банківських днів на підставі рахунка-фактури Орендодавця вносить авансом орендну плату за липень - вересень 2014р. (п.п.4.1.- 4.4. договору).

Згідно п.4.7. договору у разі затримки сплати орендних платежів більше ніж 15 календарних днів, Орендодавець має право дострокового одностороннього розірвання договору.

Відповідно до п.4.9. договору крім орендної плати Орендар на підставі окремих рахунків Орендодавця протягом п'яти днів з дня отримання рахунку Орендодавця відповідного рахунку Орендодавця відшкодовує витрати Орендодавця на оплату комунальних послуг 9опалення, холодне та гаряче водопостачання, вивіз ТПВ тощо), які фактично споживаються Орендарем, збільшені на коефіцієнт 1,053, що дорівнює ставці єдиного податку 55 платником якого є Орендодавець.

Орендодавець зобов'язується передати приміщення Орендарю в термін не пізніше 5-ти банківських днів після оплати авансу згідно п.4.4. договору, а Орендар зобов'язується прийняти його за актом прийому-передачі (додаток №20, що є невід'ємною частиною договору. орендар зобов'язується повернути Орендодавцю приміщення в стані, не гіршому ніж воно було отримано, у день закінчення строку дії договору або у разі його дострокового розірвання. Повернення приміщення оформлюється актом прийому-передачі та підписується і завіряється печатками сторін (п.п.5.1. - 5.3. договору).

Договір розривається в односторонньому порядку з ініціативи Орендодавця у випадку зокрема затримки сплати Орендарем орендних платежів більше, ніж два рази поспіль чи п'яти разів у будь-який термін дії договору (п.п.12.2., 12.2.2. договору).

01.07.2014р. між сторонами складений акт прийому-передачі нежилого приміщення згідно договору оренди №5-14-36 за яким ПАТ „ІМЕКСБАНК" прийняв в оренду нежиле приміщення загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1.

Позивач зазначає, що відповідачем неналежним чином виконувалися умови договору щодо своєчасного та повного виконання зобов'язань по сплаті орендної плати, що стало підставою для розірвання договору оренди.

Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 26.01.2015р. прийнято рішення №16 про запровадження з 27.01.2015р. тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК".

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №105 від 27.05.2015р. „Про початок ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" розпочато процедуру ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" та призначено уповноважену особу Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северина Юрія Петровича.

Позивач звертався до відповідача з претензіями щодо сплати заборгованості, надання пояснень щодо користування орендованим приміщенням та вимогами про повернення орендованого майна (вих№1 від 21.01.2015р., вих№3 від 23.01.2015р., вих№9 від 04.03.2015р.).

16.03.2015р. уповноважена особа Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северин Ю.П. направив позивачу лист в якому повідомив, що він не має можливості продовжувати орендні відносини та просив підготувати акт прийому-передачі орендованого приміщення та надіслати його на підпис уповноваженій особі Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северину Ю.П.

25.03.2015р. за вих№10 позивач звернувся до відповідача з листом в якому просив забезпечити участь у процедурі повернення нежилого приміщення із оренди представника ПАТ „ІМЕКСБАНК".

Однак станом на день розгляду справи відповідач орендоване майно не повернув, акт прийому-передачі між сторонами не підписаний, що стало підставою для звернення до суду з позовом про розірвання договору оренди та повернення майна.

Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ч. 1, ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи 01.07.2014р. між позивачем та відповідачем було укладено договір оренди нежилого приміщення за яким позивач передав в оренду відповідачу нежиле приміщення загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1, загальною балансовою вартістю 844593,51грн., що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" на підставі договору дарування частини приміщення, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бойко Л.Л. 29.03.2001р. за реєстровим 31764 та на підставі договору купівлі-продажу №267/45-кп нежилого приміщення шляхом викупу, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бойко Л.Л. 09.10.2002р. за реєстровим №11315 (п.п.2.2., 2.3.1., 2.3.2. договору).

Відповідно до п.п.1,2 ст.762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до п.п.4.1. - 4.4. договору орендна плата за місяць розраховується згідно з додатком до договору, що є його невід'ємною частиною. Плата за користування приміщенням за квартал вноситься Орендарем не пізніше 25-го числа місяця, що передує першому місяцю кварталу, за який сплачується орендна плата та підлягає індексації із застосуванням індексу інфляції, що офіційно оприлюднюється Державною службою статистики України. Орендна плата вноситься у безготівковій формі на поточний рахунок Орендодавця чи готівкою в касу Орендодавця. З моменту підписання договору, Орендар на протязі 5-ти банківських днів на підставі рахунка-фактури Орендодавця вносить авансом орендну плату за липень - вересень 2014р.

Відповідачем неналежним чином виконувалися умови договору щодо своєчасного та повного виконання зобов'язань по сплаті орендної плати.

Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, цього кодексу, інших актів цивільного законодавства в установлений законом або договором строк.

Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.

Відповідно до ч.2 ст.615 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Пунктом 4.7. договору сторони передбачили, що у разі затримки сплати орендних платежів більше ніж 15 календарних днів, Орендодавець має право дострокового одностороннього розірвання договору.

Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 26.01.2015р. прийнято рішення №16 про запровадження з 27.01.2015р. тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК".

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №105 від 27.05.2015р. „Про початок ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" розпочато процедуру ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" та призначено уповноважену особу Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северина Юрія Петровича.

16.03.2015р. уповноважена особа Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северин Ю.П. направив позивачу лист в якому повідомив, що він не має можливості продовжувати орендні відносини та просив підготувати акт прийому-передачі орендованого приміщення та надіслати його на підпис уповноваженій особі Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северину Ю.П.

25.03.2015р. за вих№10 позивач звернувся до відповідача з листом в якому просив забезпечити участь у процедурі повернення нежилого приміщення із оренди представника ПАТ „ІМЕКСБАНК" однак станом на день розгляду справи орендоване приміщення відповідачем не повернуто.

Враховуючи викладене, позовні вимоги в частині розірвання договору оренди нежилого приміщення №5-14-36 від 01.07.2014р., укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" та Публічним акціонерним товариством „ІМЕКСБАНК" обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Щодо вимог про зобов'язання Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" нежиле приміщення, загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1 слід зазначити наступне.

Відповідно до ст.785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Враховуючи, що договір оренди нежилого приміщення №5-14-36 від 01.07.2014р., укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" та Публічним акціонерним товариством „ІМЕКСБАНК" судом розірваний, вимоги позивача про зобов'язання Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" нежиле приміщення, загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1, обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до вимог ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Рішення прийнято на підставі наданих доказів, оскільки згідно із ст.33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона: повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; самостійно визначити і надати суду ті докази на підтвердження своїх доводів, які вважає необхідними, належними і достатніми. Докази витребовуються судом у ході розгляду справи лише у разі подання відповідного клопотання - на суд не покладено обов'язку вказувати стороні, які докази вона повинна подати на підтвердження свої вимог чи заперечень, або проводити розшук тих чи інших доказів з власної ініціативи.

За при приписами ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

При цьому суд приймає до уваги строк розгляду справи, достатність часу у будь-якої із сторін для надання доказів на підтвердження власних доводів, для спростування обставин чи доводів протилежної сторони та для подання суду клопотання про витребування таких доказів у інших осіб.

Відповідно до ст. 44 Господарського процесуального кодексу України у діючій редакції на момент розгляду справи судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 26.01.2015р. прийнято рішення №16 про запровадження з 27.01.2015р. тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК" та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ „ІМЕКСБАНК".

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №105 від 27.05.2015р. „Про початок ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" розпочато процедуру ліквідації Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" та призначено уповноважену особу Фонду на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "ІМЕКСБАНК" Северина Юрія Петровича.

Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звільняється від сплати судового збору - у справах, пов'язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку;

Відповідно до ч.4 ст. 49 ГПК України стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати судового збору.

Враховуючи викладене, витрати по сплаті судового збору в порядку ст.ст.44,49ГПК України у сумі 2436,00грн. покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 32,33,34,38,43,44,49,75,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" до відповідача Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно - задовольнити.

2. Розірвати договір оренди нежилого приміщення №5-14-36 від 01.07.2014р., укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" 02218, м. Київ, вул. Райдужна, 13-Б, код ЄДРПОУ 30973472) та Публічним акціонерним товариством „ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр. Гагаріна, 12а, код ЄДРПОУ 20971504).

3. Зобов'язати Публічне акціонерне товариство „ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр. Гагаріна, 12а, код ЄДРПОУ 20971504) повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" 02218, м. Київ, вул. Райдужна, 13-Б, код ЄДРПОУ 30973472) нежиле приміщення, загальною площею 94кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, бул. Верховної Ради, 33/1.

4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства „ІМЕКСБАНК" (65039, м. Одеса, пр. Гагаріна, 12а, код ЄДРПОУ 20971504) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Лізинг-Кредит" 02218, м. Київ, вул. Райдужна, 13-Б, код ЄДРПОУ 30973472) 2436/дві тисячі чотириста тридцять шість/грн. судового збору.

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено та підписана 20 липня 2015 р.

Суддя Ю.О. Зайцев

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.07.2015
Оприлюднено23.07.2015
Номер документу47024316
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2426/15

Рішення від 15.07.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зайцев Ю.О.

Ухвала від 15.06.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Зайцев Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні