Справа № 569/10296/13-к
УХВАЛА
04 червня 2013 року м.Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області
в особі слідчого судді -Головчака М.М.
з участю секретаря - Редько К.О.,
прокурора - Рижко Ю.Р.,
слідчого - Шаблія В.І.,
підозрюваного - ОСОБА_1,
та його захисника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Рівне клопотання заступника начальника першого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Шаблія В.І., яке погоджене із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області Рижко Ю.Р., про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Броди, Львівської області, громадянина України, мешканця АДРЕСА_2, працюючого директором ТОВ «Авто-Рівне», підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника першого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Шаблій В.І. звернувся в суд із клопотанням,яке погоджене із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області Рижко Ю.Р., про застосування відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання.
З клопотання вбачається, що ОСОБА_1, маючи досвід зайняття підприємницькою діяльністю, оскільки перебував на посаді директора ПП «Авто-Рівне», здійснював господарську діяльність як приватний підприємець і знаючи потреби окремих суб'єктів підприємницької діяльності у зменшенні податкового навантаження та оприбуткуванні на свої рахунки готівкових коштів отриманих від реалізації ТМЦ без відображення в бухгалтерському і податковому обліках підприємств для незаконного збагачення, діючи з корисливих мотивів, ОСОБА_1, маючи доступ до печаток ПП «Фірма МВФ» , ПП «Спецкомплектсервіс», доступ до банківських рахунків даних підприємств та знаючи їх реквізити, організував документальне оформлення фіктивних фінансово-господарських операцій, безпідставне перерахування коштів по рахункам підприємств та зняття їх готівкою з подальшою передачею замовникам конвертації коштів.
Так, ОСОБА_1, діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи намір займатись фіктивним підприємництвом та отримувати винагороду за оформлення, для різних суб'єктів підприємницької діяльності, фіктивних фінансово-господарських документів, за нібито проведенні господарські операції, знаючи про наміри власника ПП «Фірма МВФ» ОСОБА_5 продати дане підприємство та попередньо домовившись з ним про придбання підприємства, 08.10.2010 року уклав із ОСОБА_6, який представляв інтереси власника ПП «Фірма МВФ» ОСОБА_5, договір купівлі-продажу корпоративних прав, згідно якого, ОСОБА_5 передає у власність ОСОБА_1 право власності на частку у статутному капіталів в розмірі 100% приватного підприємства «Фірма МВФ».
Являючись власником підприємства, ОСОБА_7 видав наказ №1 від 01.09.2010 року, яким призначив себе директором ПП «Фірма МВФ». Являючись одноособово власником та директором ПП «Фірма МВФ», ОСОБА_1, усвідомлюючи, що ПП «Фірма МВФ» не займається передбаченою Законом підприємницькою діяльністю і придбано для прикриття незаконної діяльності, що виражається в наданні послуг з мінімізації податкових зобов'язань підприємствам-контрагентам ПП «Фірма МВФ», шляхом оформлення безтоварних операцій для документального збільшення їх валових витрат та формування незаконного податкового кредиту, документально оформляв фіктивні фінансово-господарські операції, здійснював безпідставне перерахування коштів по рахункам ПП «Фірма МВФ» №26000054705914 та №26056054705719 у Рівненській філії ПАТ КБ ПриватБанк м. Рівне та зняття їх готівкою з подальшою передачею замовникам конвертації коштів.
Всього, за період часу з 01.10.2010 року по 01.12.2011 року, ОСОБА_1, за час здійснення злочинної діяльності з використанням реквізитів та рахунків ПП «Фірма МВФ», кошти в сумі 2 090 662 гривень, які надійшли на банківські рахунку підприємства в ПАТ КБ «Приватбанк» м. Рівне, через банкомати знято готівкою та конвертовано.
Крім цього, ОСОБА_1, в результаті оформлення документів по фіктивним розрахункам із ПП «Фірма МВФ», різним суб'єктам підприємницької діяльності надано незаконне право на формування податкового кредиту на суму 1 739 699,02 грн., що заподіяло державі велику матеріальну шкоду.
Продовжуючи злочинну діяльність, ОСОБА_1, діючи повторно, маючи намір використовувати інше підприємство для прикриття незаконної діяльності, 28 січня 2011 року заключив, посвідчений приватним нотаріусом Рівненського нотаріального округу Рівненської області ОСОБА_8 та зареєстрований у реєстрі за №867, договір купівлі-продажу із ОСОБА_9, про придбання у свою власність, прав засновника ПП «Спецкомплектсервіс». Являючись власником підприємства, ОСОБА_1, 24.02.2011 р. документально призначив директором ПП «Спецкомплектсервіс» ОСОБА_10, з допомогою якого відкрив банківські рахунки підприємства №26004060752054 та №26059060721698 у Рівненській філії ПАТ КБ ПриватБанк м. Рівне, користування якими оформлено із використанням системи «Клієнт-Банк».
При цьому, ОСОБА_1 залишив у своєму розпорядженні печатку підприємства, реєстраційні та установчі документи, ключі електронно-цифрових підписів, носії з електронно-цифровими підписами, а також логіни і паролі доступу до банківських рахунків для здійснення віддаленого управління рахунками та проведення платежів по рахунках без відвідування банківських установ.
Після цього, ОСОБА_1, діючи умисно, з корисливих мотивів, організував фіктивне підприємництво ПП «Спецкомплектсервіс», що виражається в наданні послуг з мінімізації податкових зобов'язань підприємствам-контрагентам підприємства, шляхом оформлення безтоварних операцій для документального збільшення їх валових витрат та формування незаконного податкового кредиту, оформлення фіктивних фінансово-господарських операцій та безпідставне перерахування коштів по рахункам ПП «Спецкомплектсервіс».
Всього, за період часу з 01.02.2011 року по 01.03.2012 року, ОСОБА_1, за час здійснення злочинної діяльності з використанням реквізитів та рахунків ПП «Спецкомплектсервіс», в результаті оформлення документів по фіктивним фінансово - господарським операціям, різним суб'єктам підприємницької діяльності було надано незаконне право на формування податкового кредиту на суму 2 336 048,19 грн., що заподіяло державі велику матеріальну шкоду.
Крім цього, ОСОБА_1, маючи на меті конвертувати грошові кошти сумі 2 002 130 грн., які надходили на рахунки ПП «Спецкомплектсервіс», організував перерахування їх на свої банківські рахунки як приватного підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 АДРЕСА_1).
Всього ОСОБА_1, за період часу 01.10.2010 року по 01.08.2012 року, з використанням фіктивних підприємств ПП «Фірма МВФ» (код ЄДРПОУ 32881132), ПП «Спецкомплектсервіс» (код ЄДРПОУ 36537144) було заподіяло державі велику матеріальну шкоду в розмірі 4 075 747,21 грн., яка виражається у наданні незаконного права на формування податкового кредиту з податку на додану вартість за проведення фіктивних фінансово - господарських операцій та конвертовано із банківських рахунків вказаних підприємств в готівку суму коштів в розмірі 2 090 662 грн.
22 листопада 2012 року про вчинене кримінальне правопорушення розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №32012190000000004. Правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.2 ст.205 КК України.
Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні злочину середньої тяжкості, може першкоджати розслідування кримінального провадження, тому відносно ОСОБА_1 слід застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, покликаючись на викладені у ньому обставини. Просив застосувати відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_2 проти застосування відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання не заперечували.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.179 КПК України особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного,обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею,судом обов'язки,передбачені ст.194 цього Кодексу.
Слідчий, звертаючись з клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання, а прокурор при розгляді клопотання довели про наявність достатніх даних застосувати саме даний вид запобіжного заходу.
Під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу встановлено, що надані сторонами кримінального провадження докази доводять обставини, які свідчать про обґрунтовану підозру у вчиненні ОСОБА_1 кримінального правопорушення,передбаченого ч.2 ст.205 КК України,а також існують ризики,передбачені ст.177 КПК України, на які вказує у своєму клопотанні слідчий.
Слідчий суддя з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов"язків,запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду, а також вчинити інше кримінальне правопорушення, з врахуванням обставин,що враховуються при обранні запобіжного заходу,передбачених ст.174 КПК України,а саме особи підозрюваного, тяжкості покарання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для застосування відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176-178,184,186,193,194,196,395 КПК України,слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання заступника начальника першого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Рівненській області Шаблія В.І., яке погоджене із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області Рижко Ю.Р., про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_1 задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Броди, Львівської області, громадянина України, мешканця АДРЕСА_2, працюючого директором ТОВ «Авто-Рівне», підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КК України, запобіжний захід у виді особистого зобов"язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 обов»язки,передбачені п.п.1,2,3 ч.5 ст.194 КПК України прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора чи суду, не відлучатись із місця постійного проживання, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_1,що в разі невиконання покладених на нього обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути покладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Контроль за виконанням особистого зобов'язання покласти на заступника начальника першого відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ міндоходів у Рівненській області Шаблія В.І.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Рівненської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя М.М.Головчак
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2013 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 47042666 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Головчак М.М. М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні