Справа № 402/618/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2015 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючої - судді: Терновенко А. В.
при секретарі: Хименку О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ульяновка, Кіровоградської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах малолітньої доньки ОСОБА_2 до Лозуватської сільської ради Ульяновського району Кіровоградської області, про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, являючись законним представником малолітньої доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулась в суд із позовом в інтересах доньки до Лозуватської сільської ради Ульяновського району Кіровоградської області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
В обгрунтування позовних вимог зазначила, що з 28.09.2002 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, від якого мають доньку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2.
03.10.2012 року згідно рішення Ульяновського районного суду Кіровоградської області шлюб між Позивачкою та ОСОБА_3 було розірвано. 22.08.2014 року ОСОБА_3 помер.
Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому за життя спадкове майно, до складу якого також входить земельна ділянка № 847 площею 3,75 га , кадастровий номер земельної ділянки- 3525584800:02:000:0847, яка розташована на території Лозуватської сільської ради Ульяновського району Кіровоградської області, та належала покійному на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданим державною нотаріальною конторою Ульяновського району, Кіровоградської області від 24.07.2014 року за реєстровим № 1149.
Малолітня донька ОСОБА_2 є спадкоємицею першої черги вище зазначеного майна, яке за життя належало її рідному батькові. При зверненні Позивачки до Ульяновської державної нотаріальної контори з метою оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3 на малолітню доньку, нотаріусом в оформленні спадщини було відмовлено у зв"язку з відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів на дану земельну ділянку та було рекомендовано для вирішення даного питання звернутись до суду.
Позивачка в судове засідання не з"явилась, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зВ»явився. Про час та місце слухання справи був повідомлений у встановленому законом порядку. Направив до суду клопотання, в якому просить суд слухати справу без його участі, заперечень проти заявлених позовних вимог не має.
Судом встановлені слідуючі обставини.
22.08.2014 року помер ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.10). Йому, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданим державною нотаріальною конторою Ульяновського району, Кіровоградської області від 24.07.2014 року за реєстровим № 1149, належала земельна ділянка №847 площею 3,75 га, яка розташована на території Лозуватської сільської ради Ульяновського району Кіровоградської області, що підтверджується реєстровим написом нотаріуса на на державному акті на право приватної власності на землю (а.с.14).
Від шлюбу ОСОБА_3 та ОСОБА_1 є малолітня донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.8), та яка являється спадкоємицею за законом першої черги, в інтересах якого і поданий даний позов.
Згідно інформаційної довідки державного нотаріуса, після смерті ОСОБА_3 заяву про прийняття спадщини подала лише ОСОБА_1 в інтересах малолітньої доньки ОСОБА_2
Ульяновською державною нотаріальною конторою було відмовлено Позивачці в оформленні спадщини на малолітню дитину після смерті батька в зв"язку з відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів на дану земельну ділянку, що підтверджується постановою нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с.16).
Приймаючи рішення, суд виходить з наступного.
Згідно з ч.1 ст.39 ЦПК України, функції законних представників у цивільному судочинстві виконують батьки, усиновлювачі, опікуни та інші особи, визначені в законі. Батьки є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, тому мають право на звернення до суду за захистом прав та інтересів дитини без спеціальних на це повноважень ( ст.242 ЦК України, ст. 154 СК України)
Відповідно до ст.1258. Цивільного кодексу України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування/ неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до Інших осіб (спадкоємців).
У відповідності до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно частини 1 статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку, переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. В даному випадку позивачем набуто право власності в порядку спадкування, а тому за ним має бути визнано право власності на земельну ділянку. Стаття 392 цього ж кодексу передбачає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається або оспорюється іншою особою.
Таким чином, реалізувати своє право на спадщину позивач може лише в судовому порядку.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі та погодився на їх задоволення. Суд приймає визнання відповідачем позову, оскільки таке визнання не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. У відповідності до ч. 4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що є всі підстави для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1220, 1223, 1225 ЦК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за малолітньою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, як спадкоємицею за законом, право власності на земельну ділянку №847, кадастровий №3525584800:02:000:0847, площею 3,75 гектарів, розташованої на території Лозуватської сільської ради, с.Лозувата Ульяновського району, Кіровоградської області, яка належала ОСОБА_3 Григоровичуна підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, який помер 22.08.20014 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Кіровоградської області через Ульяновський районний су. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2015 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 47050444 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Терновенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні