Справа № 724/1063/15-ц Провадження № 2/724/614/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2015 року м. Хотин
Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого Єфтеньєва О. Г.
при секретарі Гринько І. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хотин цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади с.Клішківці Хотинського району Чернівецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
08 липня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Хотинського районного суду Чернівецької області з позовом до територіальної громади с.Клішківці Хотинського району Чернівецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 25 листопада 2013 року померла ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина за заповітом посвідченим приватним нотаріусом Хотинського районного нотаріального округу ОСОБА_3, який зареєстрований в реєстрі за № 159.
Вказав, що відповідно до даного заповіту йому заповідачка ОСОБА_2 заповідала у власність земельну ділянку площею 0.62 га. що розташована на території Клішковецької сільської ради. Хотинського району, Чернівецької області, цільове призначення якої - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер : 7325083600:06:003:0336.
Зазначив, що у встановлений шестимісячний строк він не звернувся до Хотинської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у з в'язку з тим, що він проживає за окремою адресою та не перебуває в родинних стосунках з покійною і не знав про смерть ОСОБА_2 а тому вважає дану причину поважною.
Крім того зазначив, що 25.06.2015 року він звернувся в нотаріальну контору для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2, де йому стало відомо, що він пропустив строк для прийняття спадщини і йому було відмовлено в заведені спадкової справи.
На підставі викладеного просив, визначити йому ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в шість місяців для подання до Хотинської нотаріальної контори. Чернівецької області заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 яка померла 25.11.2013 року.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, до суду надав заяву відповідно до якої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на доводи вказані в позовній заяві.
Відповідач - представник Клішковецької сільської ради - в судове засідання не з'явився до суду надав заяву відповідно до якої позовні вимоги визнав в повному обсязі, просив справу розглядати у його відсутності.
Суд перевіривши зібрані по справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла 25.11.2013 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть І - МИ №126534..
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно.
Судом також встановлено, що позивач звернувся до приватної нотаріальної контори Хотинського району Чернівецької області з проханням про відкриття спадкової справи. Однак йому в цьому було відмолено в зв'язку з пропуском встановлено законодавством строку на прийняття спадщини (шість місяців).
Відповідно до ст. 1269 Цивільного Кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України обов'язки доказування і подання доказів. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 1270 Цивільного Кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
В установлений законом шестимісячний термін, після відкриття спадщини, позивач не звернувся до нотаріальної контори про наміри прийняти спадщину, а це в свою чергу, унеможливлює в даний час оформити право на спадкове майно.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд враховує, що позивач не є родичем померлої ОСОБА_2, проживав за іншою адресою і йому не було відомо, про факт смерті ОСОБА_2, в зв'язку з чим він і пропустив строк на звернення до нотаріуса в шести місячний строк після смерті спадкодавця.
На думку суду позивач з поважних причин пропустив установлений законом шестимісячний термін для звернення до нотаріальної контори про наміри прийняти спадщину.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в шість місяців для подання ним заяви до нотаріуса про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2 , яка померла 25 листопада 2013 року.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Хотинський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: ОСОБА_4
Суд | Хотинський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2015 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 47055737 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хотинський районний суд Чернівецької області
Єфтеньєв О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні