МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
13.07.2015 р. № 814/1864/15
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О., за участю секретаря судового засідання Майстренка С.Л., пр. позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, пр. відповідача ОСОБА_3 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОчаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Шкрептієнко, 27, м. Очаків, Миколаївська область, 57500
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Сервісно-консультаційний центр "Приват Экьюти", вул. Потьомкінська, 41/5, м. Миколаїв, 54030 простягнення податкового боргу в сумі 57301,14 грн., ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват Экьюти» про стягнення податкового боргу з орендної плати в сумі 57 301,14 грн.
Позов обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг, який є узгодженим, проте всупереч вимогам чинного законодавства він є не погашеним.
Відповідач заперечує проти позову, вважає, що заборгованість по орендній платі складає 23 156,38 грн., оскільки ним частково погашався борг, що підтверджується платіжними дорученнями.
Заслухав представників сторін, дослідив матеріали і обставини справи суд встановив наступне:
Відповідач є платником податків, тому за приписами підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановленим цим кодексом.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг-це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Податковий борг відповідача станом на 30.06.2015 року складає 57 301,14 грн., з яких 54 626,37 грн. заборгованість зі сплати орендної плати за землю ( частково за липень 2014 року в сумі 1 519,96, за серпень-грудень 2014 року та січень -березень 2015 року), що підтверджується податковими деклараціями з плати за землю від 19.02.2014 року та 23.02.2015 року, та пеня в сумі 2674,77 грн., що підтверджується карткою особового рахунку. В судовому засіданні представник позивача уточнила період за який існує заборгованість та надала суду картку особового рахунку відповідача по сплаті орендної плати за землю.
Відповідно до п. 288.7 ст.288 ПК України Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
На підставі п.286.2 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п. 287.3. ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
На підставі норм статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
На адресу відповідача надіслані корінець податкової вимоги форми "Ю" від 11.04.2013 року № 14-19 на суму 38042,18 грн.
За приписами пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Посилання відповідача щодо існування у нього податкового боргу тільки в сумі 23 156,38 грн. не приймається судом до уваги, оскільки відповідач погашав тільки орендну плату за землю, а в зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу йому були донараховані штрафні санкції, що підтверджується податковим повідомленням-рішенням від 18.07.2014 року № 000 2351500 та пеня.
Відповідно до п. 87.9. ст.87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Податковий борг ( п.14.175 ПК України) це - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, при сплаті відповідачем орендної плати за землю погашались також штрафи та пеня, які є податковим боргом.
Ухвалою суду від 25.06.2015 було зобов'язано сторони провести звірку розрахунків для визначення податкового боргу відповідача по орендній платі за землю. Оскільки це було клопотання відповідача, ініціатива по звірці була покладена судом на відповідача, але звірка розрахунків не відбулась. Позивач надав акт звірки, в якому зазначені дані відповідно до картки особового рахунку. Відповідач в судовому засіданні пояснив, що він не їздив до податкової інспекції для звірки розрахунків.
Також відповідач зазначає, що заборгованість за червень 2014 року вже стягувалась, що підтверджується копією позову від 16.07.2014 року поданого Очаківським міжрайонним прокурором Миколаївської області, в якому зазначено, що борг з орендної плати станом на 13.06.2014 року складає 24 285,12 грн. Заборгованість за червень 2014 року не ввійшла в цій позов, оскільки зобов'язання по сплаті за червень 2014 року виникають 30.07.2014 року. Крім того, ухвала суду від 18.08.2014 року свідчить про те, що прокурор відмовився від позову, а не те , що відповідач погасив податковий борг.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Позивач просить стягнути податковий борг з відповідача за рахунок коштів та майна, на підставі п.20.1.28 ПК України, якою передбачено, право контролюючого органу стягувати з банків та інших фінансових установ пеню за несвоєчасне виконання ними рішень суду та доручень платників податків про сплату податків, зборів, платежів. Спосіб виконання позивач не обґрунтував ні нормами права, ні відповідними доказами.
За таких обставин, суд вважає за необхідне позов задовольнити та стягнути податковий борг з відповідача, а порядок виконання рішення суду позивач буде обрати самостійно в межах повноважень, наданих податковій інспекції чинним законодавством.
Позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 11, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервісно-консультаційний центр "Приват Экьюти" ( вул. Потьомкінська, 41/5, м. Миколаїв, 54030, код ЄДРПОУ 35403285) на користь Держави заборгованість з орендної плати за землю в сумі 57 301,14 грн.( п'ятдесят сім тисяч триста одна грн. 14 коп.).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Гордієнко Т. О.
Повний текст постанови складено відповідно до частини 3 статті 160 КАС України та підписано суддею 16.07.2015.
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2015 |
Оприлюднено | 24.07.2015 |
Номер документу | 47067034 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Гордієнко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні