Придніпровський районний судм.Черкас
Справа № 711/4520/14-к
У Х В А Л А
28 травня 2014 року Слідчий Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
скаржника - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Черкаси провадження за скаргою ОСОБА_4 на бездіяльність управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернулась до Придніпровського районного суду м.Черкаси зі скаргою на бездіяльність управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно її заяви від 30.04.2014 року, мотивуючи свою скаргу наступним. 30.04.2014 вона, як представник TOB «Українські аграрні традиції», діючи на підставі довіреності, брала участь у відновленні пошкоджених межових знаків на земельних ділянках з кадастровими номерами: 7125786800:03:001:0090; 7125786800:02:001:0159; 7125786800:03:001:0023; 7125786800:02:001:0079, які знаходяться у Товариства в законній оренді. Земельні ділянки, межі яких потрібно було відновити, розташовані в адміністративно-територіальних межах с.Скотареве Шполянського району Черкаської області, куди прибули представники TOB «Українські аграрні традиції» та співробітники TOB «Черкаський земельно-кадастровий центр», які були виконавцями землевпорядних робіт. Майже одночасно в це ж місце приїхали представники СПОП «Відродження» з невідомими особами у камуфляжній формі без пізнавальних знаків, які із застосуванням погроз і насильницьких дій, перешкоджали їм відновленню меж земельних ділянок. Також, представники СПОП «Відродження» стверджували, що орендовані ними земельні ділянки засіяні СПОП «Відродження», що є беззаперечним фактом самозахвату земельних ділянок TOB «Українські аграрні традиції».
Представниками TOB «Українські аграрні традиції» були викликані правоохоронні органи Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області, які тривалий час не їхали на виклик, що призвело до порушення громадського порядку з боку невідомих осіб.
В зв`язку з чим, вона була вимушена виїхати до м. Черкаси до УМВС України в Черкаській області для отримання захисту від протиправних дій. 30.04.2014 року була подана заява, в порядку ст.214 КПК України, яка була оформлена Протоколом належного зразка із повідомленням її про кримінальну відповідальність за ст. 383 КК України, про що виданий Талон-повідомлення № 132 від 30.04.2014 року про реєстрацію заяви за № 177 за ЄO в УМВС України в Черкаській області. 06.05.2014 року, вона приїхала до УМВС України в Черкаській області з метою отримати Витяг з ЄРДР про внесення відомостей згідно поданої заяви про кримінальне правопорушення з ознаками злочину за ст.206, ст.197-1 КК України або відповідну довідку про відкриття кримінального провадження і проведення досудового слідства. Але, її було повідомлено, що за даною заявою нічого не вносилось до ЄРДР і її передано за належністю. Переконавшись у тому, що у визначений Законом термін (24 години) уповноваженою особою УМВС України в Черкаській області не внесено її заяву до ЄРДР, вона вимушена звернутись до слідчого судді Придніпровського районногосуду Черкаської області з відповідною скаргою на бездіяльність слідчого в порядку ст.ЗОЗ КПК України.
В судовому засіданні ОСОБА_4 скаргу підтримала в повному обсязі та просила задовольнити.
Прокурор скаргу не визнав та просив в задоволенні відмовити.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , доводи прокурора, дослідивши письмові матеріали скарги та матеріали перевірки заяви, приходить до висновку про обґрунтованість скарги, виходячи з наступного.
Встановлено, що 30.04.2014 року ОСОБА_4 , як представник ТОВ «Українські аграрні традиції» звернулась до управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, з заявою в порядку ст.214 КПК України, щодо внесення відомостей про кримінальні правопорушення з ознаками злочину за ст.206, ст. 197-1 КК України.
В даний час відомості по даній заяві до ЄРДР не внесені.
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України слідчий чи прокурор мають прийняти рішення про внесення \ чи відмову у внесенні \ повідомлення про кримінальне правопорушення невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви,повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, що фактично фізично позбавляє слідчого чи прокурора пересвідчитись у наданій інформації про злочин \ в тому числі і через інші органи та підрозділи \ , перевірити окремі його обставини і таке інше, а тому, вищевказане та наявність подачі заявником недостовірної інформації про вчинення кримінального правопорушення виключають наявність в діях слідчого порушень законодавства в частині зловживання службовим становищем.
Стадія досудового розслідування починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності \ п.5 ч.11 ст.3 КПК України \ .
Відповідно до чинного КПК України \ ст.214 КПК України \ саме слідчий та прокурор є суб`єктами, які реалізують завдання кримінального судочинства та є відповідальними особами щодо «якості» перевірки заяв, повідомлень про кримінальні правопорушення, оскільки на них покладається обов`язок вивчення цих заяв та повідомлень та прийняття рішень по внесенню повідомлень про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань чи відмові у внесенні до ЄРДР.
Законом передбачено обов`язок слідчого прокурора, іншої службової особи, уповноваженої на прийняття заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, прийняти і зареєструвати їх. Будь яка відмова не допускається.
Заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення вважається поданим з моменту попередження особи про кримінальну відповідальність \ за винятком випадків, коли таке попередження неможливо зробити з обєктивних причин - надходження заяви чи повідомлення поштою, іншим засобом звязку, непритомний стан заявника, відрядження , тощо \ .
Слідчий прокурор здійснюють свої повноваження відповідно до вимог КПК, починаючи з моменту надходження інформації про кримінальне правопорушення від заявника до правоохоронного органу, що фактично і є передумовою для початку досудового розслідування.
Ця інформація подається у вигляді заяви чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення як в усній формі \ викладена фізичною особою і оформлена в письмовій формі посадовою особою \ так і письмово \ надіслана поштою або передана фізичною особою до відповідного органу, установи особисто \ .
Реєстрація кримінальних правопорушень, осіб, які їх учинили, здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення. \ ст.218 КПККПК України \ .
Реєстраторами ЄРДР є: прокурори, слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів державного бюро розслідувань \ з моменту створення \ .
Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до Реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою передбачену законом юридичну відповідальність.
Таким чином, саме слідчий та прокурор є особами,які відповідно до КПК України являються відповідальними особами за внесення тієї чи іншої інформації від громадян та юридичних осіб до ЄРДР про скоєння кримінального правопорушення та здійснюють первинну юридичну оцінку цих заяв та повідомлень на предмет встановлення чи не встановлення в цих матеріалах ознак кримінального правопорушення.
За обставинами скарги саме управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, отримавши заяву ОСОБА_4 про кримінальне правопорушення, мала надати юридичну оцінку цьому повідомленню та матеріалам, які до нього надійшли. Рішення слідчого судді за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування визначені в ст.307 КПК України.
Оскільки встановлено та підтверджено матеріалами скарги ОСОБА_4 про те, що управлінням міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, безпідставно не внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_4 від 30.04.2014 року відомості до ЄРДР, в судовому порядку має бути визнана протиправною бездіяльність управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, та зобов`язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про злочин згідно вищезазначеної заяви.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 91, 92, 98, 214 , 223,303-307, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_4 - задовольнити.
Визнати дії управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, щодо невнесення відомостей про кримінальні правопорушення за заявою ОСОБА_4 від 30.04.2014 року за фактом скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст.206, ст.197-1 КК України, неправомірними.
Зобов`язати управління міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по заяві ОСОБА_4 від 30.04.2014 року за фактом скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст.206, ст.197-1 КК України.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Повний текс ухвали проголошено 2 червня 2014 року.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 47100189 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Михальченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні