Постанова
від 23.03.2010 по справі 2-а-357/10/1970
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-357/10/1970

"23" березня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1;

представника відповідача - не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі

до приватного малого підприємства «Комунальник»

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій та пені в сумі 141 533,19 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 141 533,19 грн. заборгованості (недоїмки) зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що згідно рішень про застосування фінансових санкцій до страхувальника та поданих ПМП «Комунальник»розрахунків сум страхових внесків, станом на 01.01.2010р. сума заборгованості відповідача до Пенсійного фонду України становить 141 533,19 грн., яка в добровільному порядку не сплачена, а тому, позивач просить стягнути її в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, з мотивів викладених у позовній заяві.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся судом належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України. Про причини неявки відповідач суд не повідомив.

Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.

Приватне мале підприємство «Комунальник»зареєстроване 20.10.2003р. Підгаєцькою районною державною адміністрацією Тернопільської області як юридична особа та присвоєно ідентифікаційний код 31948908.

Судом встановлено, що згідно даних обліку позивача за відповідачем, станом на 01.01.2010р. рахується заборгованість до Управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі в сумі 141 533,19 грн., в тому числі фінансова санкція - 59 522,72 грн., пеня - 16 960,64 грн. та страхові внески - 65 049,83 грн., що підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме:

- Довідкою УПФУ в Підгаєцькому районі про стан заборгованості ПМП «Комунальник»;

- копією розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2007р. -січень 2009 року;

- копіями вимог та копіями Постанов ДВС про повернення виконавчого документа стягувачеві.

Крім того, позивачем надано довідку та акт звірки по вимогах між УПФУ в Підгаєцькому районі та відділу ДВС Підгаєцького районного управління юстиції, які підтверджують те, що у провадженні судів немає спору між цими сторонами і не має рішення з такого спору, а також те, що станом на 1 березня 2010 року на виконанні у відділі ДВС Підгаєцького районного управління юстиції немає відкритих виконавчих проваджень, щодо примусового стягнення боргу з ПМП «Комунальник.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний здійснювати оплату внесків в порядку та розмірах встановлених законом.

Статтею 1 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003 року №1058 встановлено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно ч.6 ст. 20 цього ж Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

У відповідності з вимогами ст. 106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати відповідно до ст.94 КАС України не стягуються.

Керуючись ст. 1, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного малого підприємства «Комунальник»(Тернопільська область, м. Підгайці, вул. Шевченка, 50, і.к. 31948908) на користь Управління Пенсійного фонду України в Підгаєцькому районі, заборгованість зі сплати страхових внесків, штрафних санкцій та пені на загальну суму 141 533,19 грн. (сто сорок одна тисяча п'ятсот тридцять три гривні 19 копійок), яка виникла в період вересня 2007 року по листопад 2009 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя Осташ А. В.

копія вірна

Суддя Осташ А. В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2010
Оприлюднено28.07.2015
Номер документу47169265
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-357/10/1970

Постанова від 23.03.2010

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Осташ А. В.

Ухвала від 04.02.2010

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Осташ А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні