Ухвала
від 17.07.2015 по справі 667/5125/15-к
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХЕРСОНА

Справа № 667/5125/15-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2015 року м. Херсон

Слідчий суддя Комсомольського районного суду м. Херсона ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , в присутності представника скаржника адвоката ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні скаргу директора Приватної фірми «МІМ» ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора Херсонської області щодо невнесення до ЄРДР відомостей за заявою скаржника від 18.06.2015 року, що надійшла до прокуратури Херсонської області 24.06.2015 року про вчинене кримінальне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Скаржник звернувся до суду зі скаргою, якою просив суд прокурора Херсонської області внести до ЄРДР відомості про злочини вчинені службовими особами ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області та співробітниками податкової міліції за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України та розпочати досудове розслідування.

Скаргу мотивував тим, що 24.06.2015 року скаржником до прокуратури Херсонської області в порядку ст. 214 КПК України було направлено заяву про злочини вчинені службовими особами ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області та працівниками податкової міліції.

Проте 02.07.2015 року на адресу ПФ «МІМ» поштою з прокуратури Херсонської області надійшло повідомлення від 26.06.2015 року про те. що вищезгадана заява скаржника від 26.06.2015 року із додатками направлена до прокуратури м. Херсона для прийняття рішення відповідно до норм чинного КПК України.

У судовому засіданні представник скаржника адвокат ОСОБА_3 повністю підтримав подану скаргу через викладені у ній обставини та на підставі поданих суду доказів, і просив її задовольнити.

Представники прокуратури Херсонської області у судове засідання не з`явились, хоча двічі повідомлялись судом у встановленому КПК України порядку про час та місце розгляду скарги.

Заслухавши учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи та перевіривши їх поданими доказами, суд приходить до наступних висновків.

Так, скаржник 24.06.2015 року звернувся до прокурора Херсонської області із заявою, в якій вказав про обставини, що можуть свідчити про вчинення службовими особами ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області та працівниками податкової міліції службових злочинів стосовно нього.

Проте, відповіддю начальника відділу з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури області ОСОБА_5 від 26.06.2015 року за вих. № 19-р, у внесенні відомостей до ЄРДР скаржнику фактично було відмовлено, із вказівкою про направлення його заяви до прокуратури м. Херсона для вирішення питання по суті заяви.

Разом із тим, із вказаними висновками викладеними у відповіді прокуратури Херсонської області не можна погодитися з наступних підстав.

У заяві директора ПП «МІМ» ОСОБА_4 , адресованій прокуратурі Херсонської області, що надійшла останнім 24.06.2015 року зазначається про обставини які, як вважає скаржник, можуть бути кваліфіковані як службові злочини вчинені службовими особами ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області та працівниками податкової міліції і тому для спростування чи підтвердження доводів та обставин на які вказує скаржник звіснослід провестиперевірку саме у встановленому КПК України порядку.

Відповідно до ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Окрім того, відповідно до ч. 7 ст. 214 КПК України якщо відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені прокурором, він зобов`язаний невідкладно, але не пізніше наступного дня, з дотриманням правил підслідності передати наявні у нього матеріали до органу досудового розслідування та доручити проведення досудового розслідування.

За приписами п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

В силу ч. ч. 2, 3 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Враховуючи те, що невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, є суттєвим порушенням вимог закону, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення скарги із урахуванням вищенаведених приписів ст. 307 КПК України.

Після внесення вищевказаних у заяві директора ПП «МІМ» ОСОБА_4 , що надійшла до прокуратури Херсонської області 24.06.2015 року обставин до ЄРДР необхідно, з урахуванням встановленої КПК України підслідності, провести певний комплекс слідчих дій для підтвердження чи спростування вказаних скаржником у такій заяві обставин, із урахуванням доданих до заяви доказів, що у судовому засіданні були досліджені.

Керуючись ст.ст. 303-307, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Скаргу директора Приватної фірми «МІМ`Фейганова Марата Сафаровича на бездіяльність прокурора Херсонської області щодо невнесення до ЄРДР відомостей за заявою скаржника від 18.06.2015 року, що надійшла до прокуратури Херсонської області 24.06.2015 року про вчинене кримінальне правопорушення, задовольнити.

Зобов`язати прокурора Херсонської області внести до ЄРДР відомості про злочини вчинені службовими особами ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області та співробітниками податкової міліції за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст.ю 364, ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України та розпочати досудове розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

СудКомсомольський районний суд м.Херсона
Дата ухвалення рішення17.07.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу47186658
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —667/5125/15-к

Ухвала від 03.07.2015

Кримінальне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 17.07.2015

Кримінальне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Скрипнік Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні