Справа № 148/1189/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2015 року Тульчинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Карнауха А.П.
при секретарі Грабовській Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Кинашівської сільської ради Тульчинського району та Бортницької сільської ради Тульчинського району про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Кинашівської сільської ради Тульчинського району та Бортницької сільської ради Тульчинського району про визнання права власності на спадкове майно. 16.11.2013 року помер ОСОБА_2, який був племінником діда позивача - ОСОБА_3 (факт родинних відносин підтверджено рішенням Тульчинського районного суду від 02.03.2015 року). Після його смерті відкрилась спадщина. До складу спадкового майна входить земельна ділянка площею 3,09 га., яка розташована на території Бортницької сільської ради та земельної ділянки площею 2,6495 га. , розташованої на території Кинашівської сільської ради Тульчинського району. Після смерті ОСОБА_2 позивач звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте, оформити земельні ділянки позивачу не вдалося через відсутність оригіналів державних актів на право власності на них. На що державний нотаріус дала позивачу письмову відмову у вчиненні нотаріальних дій.
Позивач вважає, що вона є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 і бажає оформити спадщину.
Вказані обставини змусили позивача звернутися до суду з даним позовом.
Просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2, померлого 16.11.2013 року, а саме: на земельну ділянку, площею 2,6495 га., розташовану на території Кинашівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і яка належала померлому на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЛ №311509 та на земельну ділянку, площею 3,09 га., розташовану на території Бортницької сільської ради Тульчинського району Вінницької області, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і яка належала померлому на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВН №052500.
Позивач в судове засідання не з»явилася, надала суду заяву, в якій вказала, що на задоволенні позовних вимог наполягає, справу просить розглядати без її участі.
Представник відповідача - Кинашівської сільської ради в судове засідання не зВ»явився, проте на адресу суду був надісланий лист сільської ради (а.с. 17), згідно якого сільська рада позов визнає, розгляд справи просить проводити без їх представника.
Представник відповідача - Бортницької сільської ради в судове засідання не зВ»явився, проте на адресу суду був надісланий лист сільської ради (а.с. 22), згідно якого сільська рада позов визнає, розгляд справи просить проводити без їх представника.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що 16.11.2013 року помер ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про його смерть (а.с. 5). Після його смерті відкрилась спадщина, і позивач звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Проте, оформити земельні ділянки в нотаріальній конторі не вдалося через відсутність оригіналів державних актів на них. Про те, що не можливо нотаріально оформити дану частину спадкового майна Тульчинська державна нотаріальна контора дала позивачу письмову відмову у вчиненні нотаріальних дій (а.с. 10).
За життя спадкодавець заповіту не залишив, а тому спадкування у даному випадку здійснюється за законом.
Згідно ст. 1265 ЦК України, у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа. У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї. Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.
Згідно довідки Тульчинської державної нотаріальної контори від 08.07.2015 року після смерті ОСОБА_2 відкрита спадкова справа, заява про прийняття спадщини була подана ОСОБА_1.
В матеріалах справи присутні копії державних актів (а.с.11, 7), що підтверджують право власності спадкодавця на земельну ділянку площею 2,6495 га., розташовану на території Кинашівськоїсільської ради Тульчинського району та земельну ділянку площею 3,09 га. розташовану на території Бортницької сільської ради.
Відповідач по справі позов визнав і згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову. В даному випадку визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує нічиїх прав, свобод та законних інтересів.
Керуючись ст.. 1265 ЦК України, ст.. ст.. 174 ч. 4, 209, 212, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2, померлого 16.11.2013 року, а саме на:
- земельну ділянку, площею 3,09 га., кадастровий номер 0524380600:01:001:0083, розташовану на території Бортницької сільської ради Тульчинського району, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ВН №052500, належала померлому ОСОБА_2;
- земельну ділянку, площею 2,6495 га., кадастровий номер 0524382900:11:000:0254, розташовану на території Кинашівської сільської ради Тульчинського району, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЛ №311509, належала померлому ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Вінницької області через Тульчинський районний суд Вінницької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Тульчинського районного суду
Вінницької області ОСОБА_4
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2015 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47237511 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Карнаух А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні