ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25224/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Гладун Х.А., при секретарі Кулаковій І.О., за участю слідчого Подобєдова О.С., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедова О.С. про проведення обшуку в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України,

В С Т А Н О В И В :

у провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедов О.С., погоджене заступником начальника відділу Генеральної прокуратури України Колесником М.О., про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях за місцем реєстрації ТОВ «Українсько-Азіатський Союз», ТОВ «Акваенерго», ТОВ «Боржава Бальнеріо», ТОВ «Конкріт-Буд», ТОВ «Долина Віньялес», ГО «Інститут політичного розвитку» і ТОВ «Акватерн» за адресою: АДРЕСА_1.

За змістом клопотання, Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (далі - Держінвестпроект) у період 2012-2014 років через підконтрольне підприємство ДП «Державна інвестиційна компанія» на підставі довгострокових договорів (строком на 10-15 років) надано ряд позик, здійснено інвестицій та поповнень статутного капіталу підприємств, створених напередодні для реалізації національних проектів, а саме: ДП «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал», ДП «Грін Енерго», ТОВ «ТД «Борисфен», ТОВ «Боржава резорт», ТОВ «Біонік Девелопмент», ПрАТ «МЗП «Калинка», ДП «Дирекція з будівництва та управління «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону», ДП «Національний проект «Відкритий світ», ДП «Національні інфраструктурні проекти», ДП «Олімпійська надія - 2022», ДП «Національний проект «Якісна вода», та інші.

Фактично діяльність вказаних підприємств була спрямована не на реалізацію національних проектів: «Енергія природи» (його складової «Енергія Біомаси»), «LNG Термінал», «Якісна вода», «Відкритий світ», «Технополіс» та «Олімпійська надія-2022» (та його складової «Боржава-Резорт»), «Технополіс» (та його складової «Біонік Хілл»), «Нове життя», а на виведення державних коштів в тіньовий обіг, перерахування їх на рахунки компаній, розташованих в офшорних зонах, та подальше привласнення вищевказаних коштів, а також коштів, інвестованих Китайською Народною Республікою, в загальній сумі близько 2 млрд. грн., та послідуючої їх легалізації (відмивання).

Таким чином, службовими особами Держінвестпроекту за попередньою змовою групою осіб, в тому числі службовими особами ТОВ «Боржава резорт», ТОВ «Біонік Девелопмент», ДП « Національний проект «Ел Ен Джі Термінал», ТОВ ТД «Борисфен», ДП «Дирекція з будівництва та управління національним проектом «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону», ДП «Грін Енерго», ДП «Національний проект «Відкритий світ» та іншими особами вчинено заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах та їх послідуюча легалізація (відмивання).

Досудовим розслідуванням встановлено, що таке заволодіння державними коштами здійснювалося з використанням рахунків та реквізитів, зокрема, ТОВ «Українсько-Азіатський Союз», ТОВ «Акваенерго», ТОВ «Боржава Бальнеріо», ТОВ «Конкріт-Буд», ТОВ «Долина Віньялес», ГО «Інститут політичного розвитку» і ТОВ «Акватерн».

Зважаючи на безпосередню причетність до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень службових осіб Держінвестпроекту, з метою виявлення та вилучення документації, яка стосується проведення вищевказаних конкурсних торгів та вчинених злочинів, 12.06.2015 в приміщенні Держінвестпроекту за адресою: м. Київ, вул. В. Житомирська, 11 проведено санкціонований обшук, однак зазначених документів за вказаною адресою виявлено та вилучено не було.

У зв'язку з викладеним, оперативними працівниками ДПЗСЕ МВС України, на виконання доручень слідчого, проведено ряд оперативних заходів з метою встановлення фактичного місцезнаходження вищевказаних документів.

Так, проведеними заходами встановлено, що частина вищевказаних документів зберігається в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, де фактично знаходиться офіс довірених працівників ОСОБА_4, які обслуговують діяльність підконтрольних йому задіяних у злочинній схемі юридичних осіб.

Окрім того, за даною адресою зареєстрована група підконтрольних ОСОБА_4 задіяних у злочинній схемі по заволодінню та легалізації (відмиванню) бюджетними коштами юридичних осіб, а саме: ТОВ «Українсько-Азіатський Союз», ТОВ «Акваенерго», ТОВ «Боржава Бальнеріо», ТОВ «Конкріт-Буд», ТОВ «Долина Віньялес», ГО «Інститут політичного розвитку» і ТОВ «Акватерн».

Враховуючи вищевикладене та безпосередню причетність до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень службових осіб Держінвестпроекту та підконтрольних ОСОБА_4 ГО «Розмай», ТОВ «Вістка» та інших юридичних осіб, у сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_1, знаходяться речі та документи, пов'язані з діяльністю Держінвестпроекту та підконтрольних йому підприємств та фізичних осіб, які відображають обставини перерахування державних коштів: первинні фінансово-господарські та бухгалтерські документи; документи, на підставі яких було прийнято рішення про перерахування коштів (надання позик) вказаним юридичним та фізичним особам (у тому числі документів щодо погодження вказаних рішень у структурних відділах підприємства); документи, на підставі яких було перераховано грошові кошти зазначеним юридичним та фізичним особам; документи, надані вказаними юридичними та фізичними особами з метою розгляду питання щодо отримання позик; документи щодо виконання умов договорів (погашення заборгованостей); документи щодо осіб, які приймали рішення про надання вказаних позик; внутрішні документи, які регламентували виділення позик, надання інвестицій та інші.

Вказані предмети та документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Сторона кримінального провадження зазначає, що з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінальних правопорушень, у досудового слідства виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем реєстрації та фактичного місцезнаходження ТОВ «Українсько-Азіатський Союз», ТОВ «Акваенерго», ТОВ «Боржава Бальнеріо», ТОВ «Конкріт-Буд», ТОВ «Долина Віньялес», ГО «Інститут політичного розвитку» і ТОВ «Акватерн» за адресою: АДРЕСА_1, в зв'язку з чим, клопотання просить задовольнити.

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості щодо реєстрації права власності на приміщення за адресою: АДРЕСА_1 - відсутні.

Відповідно до відомостей з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна в обтяженні у АТ «Місто Банк» перебувають нежилі приміщення з №1 по №13 (групи приміщень №10а) (в літ. А) за адресою: АДРЕСА_1, які належать ОСОБА_5 та ОСОБА_6.

Разом з тим, відповідно до відомостей Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровано право власності на нежитлові приміщення: №2а (в літ. А) та №1-7 (гр. прим. №1а) (в літ. А) - за ПП «Лєкс-Фармація», з №1 по №13 (гр. прим. №10а) (в літ. А) - за ОСОБА_6 та ОСОБА_5 в рівних долях, з №1 по №15 (гр. прим. №43) (в літ. А) - за ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в рівних долях.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

В судовому засіданні слідчий, яким внесене клопотання, клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.

Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України.

Обшук, у відповідності з ст. 234 КПК України, проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведене наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке наряду з іншими відомостями, повинно містити відомості про речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, яким обґрунтовується внесене клопотання, враховуючи правову кваліфікацію правопорушення, відомості за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що вишукувані речі мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, та можуть знаходитися за місцем реєстрації та фактичного місцезнаходження ТОВ «Українсько-Азіатський Союз», ТОВ «Акваенерго», ТОВ «Боржава Бальнеріо», ТОВ «Конкріт-Буд», ТОВ «Долина Віньялес», ГО «Інститут політичного розвитку» і ТОВ «Акватерн» за адресою: АДРЕСА_1, а відтак, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання.

Разом з тим, входячи з аналізу положень ст. 234 КПК України, слідчий суддя не вбачає підстав для надання дозволу на відшукання та вилучення неврахованих грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, оскільки. вказаний перелік є неконкретизованим та не індивідуалізованим, з огляду на що, з клопотання не вбачається можливим встановити, що вказане майно було здобуте у результаті вчинення саме цього кримінального правопорушення. Крім того, метою проведення обшуку, в першу чергу, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, і вказаної мети можливо досягти без вилучення комп'ютерної техніки, а з вилученням носіїв інформації з такої техніки.

Наряду з цим, вважаю виправданим обмеження прав власника житла чи іншого володіння на його недоторканість в межах даного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 234-236, 309 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедова О.С. про проведення обшуку в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України - задовольнити частково.

Надати слідчому слідчої групи Головного слідчого управління МВС України капітану міліції Подобедову Олександру Сергійовичу дозвіл на проведення обшуку в приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1, а саме: нежитлових приміщеннях №2а (в літ. А) та №1-7 (гр. прим. №1а) (в літ. А), які належать ПП «Лєкс-Фармація», нежитлових приміщеннях з №1 по №13 (гр. прим. №10а) (в літ. А), які належать ОСОБА_6 та ОСОБА_5, нежитлових приміщеннях з №1 по №15 (гр. прим. №43) (в літ. А), які належать ОСОБА_7 та ОСОБА_8, з метою встановлення, виявлення та вилучення предметів, речей та документів, що стосуються діяльності ТОВ «Вістка» (код 33301970), ГО «Розмай» (код 25881148), Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (код ЄДРПОУ 37508308), ДП «Державна інвестиційна компанія» (код 37176130), ДП «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал» (код 37450164), ДП «Національний проект «Грін Енерго» (код 37814558), ТОВ «ТД «Борисфен» (код 23734466), ТОВ «Боржава резорт» (код 35104676), ТОВ «Біонік Девелопмент» (код 38291999), ПрАТ «МЗП «Калинка» (код 00377041), ДП «Дирекція з будівництва та управління «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону» (код 37635024), ДП «Національний проект «Відкритий світ» (код 37450075), ДП «Національні інфраструктурні проекти» (код 37450065), ДП «Олімпійська надія - 2022» (код 37771551), ДП «Національний проект «Якісна вода» (код 37882408), ТОВ «Карпати Тур Груп» (код ЄДРПОУ 33763180); ТОВ «Боржава СКІ» (код ЄДРПОУ 33328793); ТОВ «Боржава Бальнеріо» (код ЄДРПОУ 35745412); ТОВ «Боржава Резорт» (код ЄДРПОУ 35104676); ТОВ «Профіт Консалтинг Груп» (код ЄДРПОУ 34527841); ТОВ «Соломія» (код ЄДРПОУ 32741187); ТОВ «Воловецький завод продтоварів» (код ЄДРПОУ 00377868); ТОВ «Карпатія Холдинг» (код ЄДРПОУ 38863606); ТОВ «Фортуна затишок» (код ЄДРПОУ 38963105); ТОВ «Джерела Поділля» (код ЄДРПОУ 38962976), ТОВ «Аква Інвест Груп» (код ЄДРПОУ 38546941), ТОВ «Боржава Резорт Холдінг» (код ЄДРПОУ 38865708); ТОВ «Боржава Девелопмент» (код ЄДРПОУ 38910231); ТОВ «Думка» (код ЄДРПОУ 32610424); ТОВ «Боржава Інвест» (код ЄДРПОУ 38928102); ТОВ «Боржава Ленд» (код ЄДРПОУ 38939512); ТОВ «Таурус Проперті» (код ЄДРПОУ 38970070); ТОВ «Таурус Естейт» (код ЄДРПОУ 38956632); ТОВ «Таурус Інвест» (код ЄДРПОУ 38962929); ТОВ «Таурус Ленд» (код ЄДРПОУ 38969992), ТОВ «Альтеренерго» (код ЄДРПОУ 35679452), ТОВ «Науково-дослідницький центр «АСК» (код ЄДРПОУ 36756794), ТОВ "СВАЛЯВА ЛЕНД" (код 39120859), ТОВ "ЛЕНД ЛІС" (код 39010869), ТОВ "Акванова" (код 35679452), ТОВ "ПРОФФІТ МЕНЕДЖМЕНТ" (код 34614918), ТОВ «Едуком» (код 34914117), ТОВ "ЛЕНД ЛІС ПРОФФІТ" (код 39021248), ТОВ "ЛЕНД ЛІС ПРОПЕРТІ" (код 39021171), ТОВ "ЛЕНД ЛІС ПРО" (код 39021520), ТОВ "Грін-Ленд" (код 39004327), ТОВ "Постачтехсервіс" (код 38882985), ТОВ "Ленд Ліс Інновація" (код 39021379), ТОВ «Глорія» (код 31964888), ТОВ «ФінПР» (код 36858112), ТОВ «Лерон Тревел Менеджмент» (код 36683260), ТОВ АО «Арцінгер» (код 36958968), ТОВ «Гештальт консалтиг груп» (код 22899521), ТОВ «Космополіт менеджмент» (код 35254870), МПП «Елетек» (код 13673189), ТОВ «Сон-це» (код 35977969), ПП «Ландграф» (код 21834436), ТОВ «Дрім хаус» (код 36047970), ТОВ «Київський міжнародний інститут» (код 13684906), ПрАТ «Агенство інфоком» (код 1193840) та ТОВ «Саркетинг сервіс» (код 34431421), їх службових осіб та засновників, в тому числі ОСОБА_4 (і.к. НОМЕР_1); ОСОБА_5 (і.к. НОМЕР_2); ОСОБА_6 (і.к. НОМЕР_3); ОСОБА_14 (і.к. НОМЕР_4); ОСОБА_15 (і.к. НОМЕР_5); ОСОБА_16 (і.к. НОМЕР_6); ОСОБА_17 (і.к. НОМЕР_7); ОСОБА_18 (і.к. НОМЕР_8); ОСОБА_19 (і.к. НОМЕР_9); ОСОБА_20 (і.к. НОМЕР_10), компаній-нерезидентів Korsk Enterprises LTD, Yonkers Marketing LTD, Barrons LTD, Lambscroft Ventures Limited, Septemero Holdings Limited, Talemba Holdings Limited, Adoramus Investment Limited, Teleferic Holdings Gmbh, Lambscroft Ventures Limited, Glenshaw Limited, Trivinto Limited, Donini Holdimgs Limited, Retoohs Holding Llp, Monstarol Holding Ltd, Velma Operations Ltd, Wetherby International Ltd, Klikate Limited, а також інших юридичних осіб і компаній-нерезидентів, які мають значення для кримінального провадження, а саме: печаток, первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів (договорів, в тому числі інвестиційних, позики, застави та поруки, з усіма змінами, доповненнями (додатками); реєстраційних справ (установчих документів); специфікацій; актів прийому-передачі; накладних; податкових накладних; рахунків-фактур; платіжних доручень; книг обліку придбання та продажу товарів, надання послуг, виконання робіт; реєстрів виданих та отриманих податкових накладних); документів, на підставі яких було прийнято рішення про перерахування коштів (надання позик) вказаним юридичним та фізичним особам (в тому числі документів щодо погодження вказаних рішень); документів, на підставі яких було перераховано грошові кошти зазначеним юридичним та фізичним особам; документів наданих вказаними юридичними та фізичними особами з метою розгляду питання щодо отримання позики (в тому числі договорів генерального підряду, анкет заявників, реєстраційних, документів, в тому числі договорів генерального підряду, меморандумів, фінансової звітності, техніко-економічних обґрунтувань, державних експертиз інвестиційних проектів); конкурсних пропозицій та документацій; протоколів засідання конкурсного (інвестиційного) комітету та інших документів, пов'язаних з його діяльністю; документів щодо виконання умов договорів (погашення заборгованостей); листування з вказаними юридичними та фізичними особами; звітів щодо використання перерахованих коштів та виконання умов договорів, реалізації проектів; документів щодо службових осіб даних підприємств; банківських документів зазначених юридичних та фізичних осіб, в тому числі банківських карток; контрактів, наказів та розпоряджень вказаних підприємств; фінансових планів на 2011 - 2014 р.р., звітів про їх виконання, звітів про фінансові результати та інших документів, що стосуються діяльності вказаних підприємств; документації щодо проведення конкурсних торгів (державних закупівель); документів щодо реалізації національних проектів; електронних носіїв інформації (жорсткі диски, флеш-накопичувачі, диски тощо), яка містить вищевказану інформацію, а також: зіпсованих документів; чистих аркушів або бланків документів з відбитками печаток цих підприємств; чорнових записів; блокнотів; робочих зошитів; документів з вільними зразками почерку та підпису службових осіб і працівників перелічених вище установ, підприємств та фізичних осіб.

В решті вимог клопотання - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Гладун Х.А.

Виготовлено в 2-ох оригінальних примірниках

Прим. № 1 - зберігається у справі №757/25224/15-к

Прим. № 2 та належним чином завірена копія ухвали - видано слідчому слідчої групи Головного слідчого управління МВС України капітану міліції Подобедову Олександру Сергійовичу.

Слідчий суддя Х.А. Гладун

Дата ухвалення рішення 21.07.2015
Зареєстровано 24.07.2015
Оприлюднено 25.07.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону