ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25206/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Гладун Х.А., при секретарі Кулаковій І.О., за участю слідчого Подобєдова О.С., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедова О.С. про проведення обшуку в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України,

В С Т А Н О В И В :

у провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедов О.С., погоджене заступником начальника відділу Генеральної прокуратури України Колесником М.О., про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях за місцем знаходження ТОВ «Вістка» та ГО «Розмай» за адресою: АДРЕСА_1.

За змістом клопотання, Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на протязі 2011-2014 років службовими особами Держінвестпроекту було здійснено розкрадання державних коштів у сумі понад 56 млн. грн., шляхом створення умов для перемоги у державних закупівлях, проведених вказаним центральним органом виконавчої влади, пов'язаним з його керівництвом юридичними особами, зокрема: ТОВ «Глорія» (код 31964888), ГО «Розмай» (код 25881148), ТОВ «ФінПР» (код 36858112), ТОВ «Лерон Тревел Менеджмент» (код 36683260), ТОВ АО «Арцінгер» (код 36958968), ТОВ «Гештальт консалтиг груп» (код 22899521), ТОВ «Космополіт менеджмент» (код 35254870), МПП «Елетек» (код 13673189), ТОВ «Сон-це» (код 35977969), ПП «Ландграф» (код 21834436), ТОВ «Вістка» (код 33301970), ТОВ «Дрім хаус» (код 36047970), ТОВ «Київський міжнародний інститут» (код 13684906), ПрАТ «Агенство інфоком» (код 1193840) та ТОВ «Саркетинг сервіс» (код 34431421).

За результатами проведення вищевказаних незаконних державних закупівель, з зазначеними компаніями були укладені в основному договори про надання послуг (з розміщення реклами, виготовлення відеороликів, презентації, проведення конференцій та ін.), ціна яких була значно завищена або які взагалі не виконувалися, а лише підроблялися документи щодо їх виконання.

Так, розслідуванням одного з епізодів злочинної діяльності посадових осіб вищевказаних підприємств, пов'язаного із проведенням державних закупівель, встановлено, що у 2011 році службові особи Держінвестпроекту під час проведення конкурсних торгів по закупівлі послуг в галузі реклами (послуг з розміщення інформації про інвестиційні можливості України у вітчизняних засобах масової інформації), зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, вчинили дії, які завдали матеріальних збитків державі в особі Держінвестпроекту на суму 2 835 829,90 грн.

Проведеною ревізією фінансово-господарської діяльності Держінвестпроекту за період з 01.07.2010 по 31.03.2012, про що складено акт від 27.06.2012 №06-21/49, встановлено, що 16.08.2011 Держінвестпроектом подано оголошення про проведення конкурсних торгів по закупівлі послуг в галузі реклами з очікуваною вартістю закупівлі на суму 13, 3 млн. грн.

Свої конкурсні пропозиції для участі у конкурсних торгах подали ТОВ «Космополіт Менеджмент» з ціновою пропозицією 13 404 321,80 грн. та ГО «Розмай» з ціновою пропозицією 12 920 407,08 грн.

26.09.2011 комітетом з конкурсних торгів переможцем визнано конкурсну пропозиції ГО «Розмай» як найбільш економічно вигідну.

13.10.2011 між Держінвестпроектом та ГО «Розмай» укладено договір про надання послуг в галузі реклами №13/10-11, за які Держінвестпроектом на рахунок ГО «Розмай» перераховано кошти в загальній сумі 8 619 013, 09 грн.

Перевіркою конкурсної пропозиції ГО «Розмай» встановлено, що вона не відповідає документації конкурсних торгів та підлягала відхиленню комітетом з конкурсних торгів під час її оцінки.

Однак, члени комітету з конкурсних торгів Держінвестпроекту, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про необхідність відхилення конкурсних пропозицій ТОВ «Космополіт Менеджмент» та ГО «Розмай», як таких, що не відповідають документації конкурсних торгів, і як наслідок - відміни торгів, діючи в інтересах ГО «Розмай», усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх правові наслідки, в порушення п.1 ст.29 Закону України «Про здійснення державних закупівель», незаконно допустили до оцінки обидві конкурсні пропозиції та визнали переможцем конкурсну пропозицію ГО «Розмай».

Внаслідок порушення вищевказаних положень Закону України «Про здійснення державних закупівель» Держінвестпроекту завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 2 835 829,90 грн., які вирахувано як різницю між сплаченою вартістю послуг за договором від 13.10.2011 №13/10-11 та реальною вартістю цих же послуг виходячи із даних їх надавачів.

Зважаючи на безпосередню причетність до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень службових осіб Держінвестпроекту, з метою виявлення та вилучення документації, яка стосується проведення вищевказаних конкурсних торгів та вчинених злочинів, 12.06.2015 в приміщенні Держінвестпроекту за адресою: м. Київ, вул. В. Житомирська, 11, проведено санкціонований обшук, однак зазначених документів за вказаною адресою виявлено та вилучено не було.

У зв'язку з викладеним, оперативними працівниками ДПЗСЕ МВС України, на виконання доручень слідчого, проведено ряд оперативних заходів з метою встановлення фактичного місцезнаходження вищевказаних документів.

Так, проведеними заходами встановлено, що частина вищевказаних документів зберігається за місцем знаходження ГО «Розмай» та ТОВ «Вістка», які безпосередньо підконтрольні ОСОБА_4 та його оточенню.

Вказані документи службові особи Держінвестпроекту, в тому числі і діючі, а зокрема ОСОБА_5, переховують від правоохоронних органів з метою уникнення притягнення до кримінальної відповідальності.

Так, проведеними оперативними заходами встановлено, що ГО «Розмай» та ТОВ «Вістка» є пов'язаними між собою та із службовими особами Держіевестпроекту особами.

Поряд з тим, ТОВ «Вістка» також ставала переможцем конкурсних торгів, які проводилися Держінвестпроектом, по закупівлі поліграфічної продукції за значно завищеними цінами.

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті ГО «Розмай» http://rozmai.com.ua/about.php, ТОВ «Вістка» знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на приміщення за адресою: АДРЕСА_1, зареєстроване наступним чином: нежилі приміщення з №1 по №18 (літера «Ш») - за ТОВ «Босань», нежилі приміщення, об'єкт житлової нерухомості - за ТОВ «Асканія Груп», приміщення адміністративно-побутового корпусу (в літ. А) - за ТОВ «Новопечерський Центр», будівля контрольно-пропускного пункту (літ. «К») - за ТОВ «Новопечерський», будівля головного корпусу (літ. «Б») - за ТОВ «Новопечерський».

Крім вищевказаних приміщень, відповідно до відомостей з Реєстру прав власності на нерухоме майно право власності на приміщення за адресою: АДРЕСА_1, зареєстроване наступним чином: нежилі приміщення (в літ. А) та нежилі приміщення адміністративно-побутового корпусу IV-го поверху (в літ. А) - за ТОВ «Асканія Груп», нежилі приміщення І-го поверху адміністративно-побутового корпусу - за ОСОБА_6.

Разом з тим, відповідно до відомостей Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровано право власності на частину від нежилих приміщень 1-го поверху (в літ. А) та нежилі приміщення 2-го поверху адміністративно-побутового корпусу (в літ.А) за ОСОБА_7.

Враховуючи вищевикладене та безпосередню причетність до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень службових осіб Держінвестпроекту та підконтрольних ОСОБА_4 ГО «Розмай», ТОВ «Вістка» та інших юридичних осіб, у сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що за фактичним місцем знаходження ТОВ «Вістка» та ГО «Розмай» за адресою: АДРЕСА_1, знаходяться речі та документи, пов'язані з діяльністю Держінвестпроекту та підконтрольних йому підприємств та фізичних осіб, які відображають обставини перерахування державних коштів: первинні фінансово-господарські та бухгалтерські документи; документи, на підставі яких було прийнято рішення про перерахування коштів (надання позик) вказаним юридичним та фізичним особам (у тому числі документів щодо погодження вказаних рішень у структурних відділах підприємства); документи, на підставі яких було перераховано грошові кошти зазначеним юридичним та фізичним особам; документи, надані вказаними юридичними та фізичними особами з метою розгляду питання щодо отримання позик; документи щодо виконання умов договорів (погашення заборгованостей); документи щодо осіб, які приймали рішення про надання вказаних позик; внутрішні документи, які регламентували виділення позик, надання інвестицій та інші.

Сторона кримінального провадження зазначає, що з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінальних правопорушень, у досудового слідства виникла необхідність у проведенні обшуку за місцем фактичного місцезнаходження ГО «Розмай» та ТОВ «Вістка» за адресою: АДРЕСА_1, в зв'язку з чим, клопотання просить задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

В судовому засіданні слідчий, яким внесене клопотання, клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.

Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України.

Обшук, у відповідності з ст. 234 КПК України, проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведене наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке наряду з іншими відомостями, повинно містити відомості про речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, яким обґрунтовується внесене клопотання, враховуючи правову кваліфікацію правопорушення, відомості за яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що вишукувані речі мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, та можуть знаходитися за місцем фактичного місцезнаходження ГО «Розмай» та ТОВ «Вістка» за адресою: АДРЕСА_1, а відтак, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання.

Разом з тим, входячи з аналізу положень ст. 234 КПК України, слідчий суддя не вбачає підстав для надання дозволу на відшукання та вилучення неврахованих грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, оскільки. вказаний перелік є неконкретизованим та не індивідуалізованим, з огляду на що, з клопотання не вбачається можливим встановити, що вказане майно було здобуте у результаті вчинення саме цього кримінального правопорушення. Крім того, метою проведення обшуку, в першу чергу, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, і вказаної мети можливо досягти без вилучення комп'ютерної техніки, а з вилученням носіїв інформації з такої техніки.

Наряду з цим, вважаю виправданим обмеження прав власника житла чи іншого володіння на його недоторканість в межах даного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 234-236, 309 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України Подобедова О.С. про проведення обшуку в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за № 12014000000000034 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 1 ст. 364 КК України - задовольнити частково.

Надати слідчому слідчої групи Головного слідчого управління МВС України капітану міліції Подобедову Олександру Сергійовичу дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичного місцезнаходження ГО «Розмай» та ТОВ «Вістка» за адресою: АДРЕСА_1, а саме: нежилих приміщеннях з №1 по №18 (літера «Ш»), які належать ТОВ «Босань», нежилих приміщеннях, які належать ТОВ «Асканія Груп», приміщеннях адміністративно-побутового корпусу (в літ. А), які належать ТОВ «Новопечерський Центр», будівлі контрольно-пропускного пункту (літ. «К»), яка належить ТОВ «Новопечерський», будівлі головного корпусу (літ. «Б»), яка належить ТОВ «Новопечерський», нежилих приміщеннях (в літ. А) та нежилих приміщеннях адміністративно-побутового корпусу IV-го поверху (в літ. А), які належать ТОВ «Асканія Груп», нежилих приміщеннях І-го поверху адміністративно-побутового корпусу, які належать ОСОБА_6, частині від нежилих приміщень 1-го поверху (в літ. А) та нежилих приміщеннях 2-го поверху адміністративно-побутового корпусу (в літ.А), які належать ОСОБА_7, з метою встановлення, виявлення та вилучення предметів, речей та документів, що стосуються діяльності ТОВ «Вістка» (код 33301970), ГО «Розмай» (код 25881148), Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (код ЄДРПОУ 37508308), ДП «Державна інвестиційна компанія» (код 37176130), ДП «Національний проект «Ел Ен Джі Термінал» (код 37450164), ДП «Національний проект «Грін Енерго» (код 37814558), ТОВ «ТД «Борисфен» (код 23734466), ТОВ «Боржава резорт» (код 35104676), ТОВ «Біонік Девелопмент» (код 38291999), ПрАТ «МЗП «Калинка» (код 00377041), ДП «Дирекція з будівництва та управління «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об'єктів Київського регіону» (код 37635024), ДП «Національний проект «Відкритий світ» (код 37450075), ДП «Національні інфраструктурні проекти» (код 37450065), ДП «Олімпійська надія - 2022» (код 37771551), ДП «Національний проект «Якісна вода» (код 37882408), ТОВ «Карпати Тур Груп» (код ЄДРПОУ 33763180); ТОВ «Боржава СКІ» (код ЄДРПОУ 33328793); ТОВ «Боржава Бальнеріо» (код ЄДРПОУ 35745412); ТОВ «Боржава Резорт» (код ЄДРПОУ 35104676); ТОВ «Профіт Консалтинг Груп» (код ЄДРПОУ 34527841); ТОВ «Соломія» (код ЄДРПОУ 32741187); ТОВ «Воловецький завод продтоварів» (код ЄДРПОУ 00377868); ТОВ «Карпатія Холдинг» (код ЄДРПОУ 38863606); ТОВ «Фортуна затишок» (код ЄДРПОУ 38963105); ТОВ «Джерела Поділля» (код ЄДРПОУ 38962976), ТОВ «Аква Інвест Груп» (код ЄДРПОУ 38546941), ТОВ «Боржава Резорт Холдінг» (код ЄДРПОУ 38865708); ТОВ «Боржава Девелопмент» (код ЄДРПОУ 38910231); ТОВ «Думка» (код ЄДРПОУ 32610424); ТОВ «Боржава Інвест» (код ЄДРПОУ 38928102); ТОВ «Боржава Ленд» (код ЄДРПОУ 38939512); ТОВ «Таурус Проперті» (код ЄДРПОУ 38970070); ТОВ «Таурус Естейт» (код ЄДРПОУ 38956632); ТОВ «Таурус Інвест» (код ЄДРПОУ 38962929); ТОВ «Таурус Ленд» (код ЄДРПОУ 38969992), ТОВ «Альтеренерго» (код ЄДРПОУ 35679452), ТОВ «Науково-дослідницький центр «АСК» (код ЄДРПОУ 36756794), ТОВ "Свалява Ленд" (код 39120859), ТОВ "Ленд Ліс" (код 39010869), ТОВ "Акванова" (код 35679452), ТОВ "Проффіт Менеджмент" (код 34614918), ТОВ «Едуком» (код 34914117), ТОВ "Ленд Ліс Проффіт" (код 39021248), ТОВ "Ленд Ліс Проперті" (код 39021171), ТОВ "Ленд Ліс Про" (код 39021520), ТОВ "Грін-Ленд" (код 39004327), ТОВ "Постачтехсервіс" (код 38882985), ТОВ "Ленд Ліс Інновація" (код 39021379), ТОВ «Глорія» (код 31964888), ТОВ «ФінПР» (код 36858112), ТОВ «Лерон Тревел Менеджмент» (код 36683260), ТОВ АО «Арцінгер» (код 36958968), ТОВ «Гештальт консалтиг груп» (код 22899521), ТОВ «Космополіт менеджмент» (код 35254870), МПП «Елетек» (код 13673189), ТОВ «Сон-це» (код 35977969), ПП «Ландграф» (код 21834436), ТОВ «Дрім хаус» (код 36047970), ТОВ «Київський міжнародний інститут» (код 13684906), ПрАТ «Агенство інфоком» (код 1193840) та ТОВ «Саркетинг сервіс» (код 34431421), їх службових осіб та засновників, в тому числі ОСОБА_4 (і.к. НОМЕР_1); ОСОБА_13 (і.к. НОМЕР_2); ОСОБА_14 (і.к. НОМЕР_3); ОСОБА_15 (і.к. НОМЕР_4); ОСОБА_16 (і.к. НОМЕР_5); ОСОБА_17 (і.к. НОМЕР_6); ОСОБА_18 (і.к. НОМЕР_7); ОСОБА_19 (і.к. НОМЕР_8); ОСОБА_20 (і.к. НОМЕР_9); ОСОБА_21 (і.к. НОМЕР_10), компаній-нерезидентів Korsk Enterprises LTD, Yonkers Marketing LTD, Barrons LTD, Lambscroft Ventures Limited, Septemero Holdings Limited, Talemba Holdings Limited, Adoramus Investment Limited, Teleferic Holdings Gmbh, Lambscroft Ventures Limited, Glenshaw Limited, Trivinto Limited, Donini Holdimgs Limited, Retoohs Holding Llp, Monstarol Holding Ltd, Velma Operations Ltd, Wetherby International Ltd, Klikate Limited, а також інших юридичних осіб і компаній-нерезидентів, які мають значення для кримінального провадження, а саме: печаток, первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів (договорів, в тому числі інвестиційних, позики, застави та поруки, з усіма змінами, доповненнями (додатками); реєстраційних справ (установчих документів); специфікацій; актів прийому-передачі; накладних; податкових накладних; рахунків-фактур; платіжних доручень; книг обліку придбання та продажу товарів, надання послуг, виконання робіт; реєстрів виданих та отриманих податкових накладних); документів, на підставі яких було прийнято рішення про перерахування коштів (надання позик) вказаним юридичним та фізичним особам (в тому числі документів щодо погодження вказаних рішень); документів, на підставі яких було перераховано грошові кошти зазначеним юридичним та фізичним особам; документів наданих вказаними юридичними та фізичними особами з метою розгляду питання щодо отримання позики (в тому числі договорів генерального підряду, анкет заявників, реєстраційних, документів, в тому числі договорів генерального підряду, меморандумів, фінансової звітності, техніко-економічних обґрунтувань, державних експертиз інвестиційних проектів); конкурсних пропозицій та документацій; протоколів засідання конкурсного (інвестиційного) комітету та інших документів, пов'язаних з його діяльністю; документів щодо виконання умов договорів (погашення заборгованостей); листування з вказаними юридичними та фізичними особами; звітів щодо використання перерахованих коштів та виконання умов договорів, реалізації проектів; документів щодо службових осіб даних підприємств; банківських документів зазначених юридичних та фізичних осіб, в тому числі банківських карток; контрактів, наказів та розпоряджень вказаних підприємств; фінансових планів на 2011 - 2014 р.р., звітів про їх виконання, звітів про фінансові результати та інших документів, що стосуються діяльності вказаних підприємств; документації щодо проведення конкурсних торгів (державних закупівель); документів щодо реалізації національних проектів; електронних носіїв інформації (жорсткі диски, флеш-накопичувачі, диски тощо), яка містить вищевказану інформацію, а також: зіпсованих документів; чистих аркушів або бланків документів з відбитками печаток цих підприємств; чорнових записів; блокнотів; робочих зошитів; документів з вільними зразками почерку та підпису службових осіб і працівників перелічених вище установ, підприємств та фізичних осіб.

В решті вимог клопотання - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Гладун Х.А.

Виготовлено в 2-ох оригінальних примірниках

Прим. № 1 - зберігається у справі №757/25206/15-к

Прим. № 2 та належним чином завірена копія ухвали - видано слідчому слідчої групи Головного слідчого управління МВС України капітану міліції Подобедову Олександру Сергійовичу.

Слідчий суддя Х.А. Гладун

Дата ухвалення рішення 21.07.2015
Зареєстровано 24.07.2015
Оприлюднено 25.07.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону