МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.04.2015 р. Справа № 814/555/15
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Середи О.Ф. , розглянувши в порядку письмового провадження справу
адміністративним позовом: Управління праці та соціального захисту населення Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області, смт. Криве Озеро
до відповідача: ОСОБА_1, смт. Криве Озеро
Суть спору: стягнення надміру виплачених коштів в сумі 4447, 60 грн.,
в с т а н о в и в:
Управління праці та соціального захисту населення Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області (надалі - позивач) звернулось до адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям в сумі 4447, 60 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що відповідачці надмірно нараховані та виплачені кошти в розмірі 4447, 60 грн. за період з 01.05.2014 року по 30.09.2014 року, які відповідач не відшкодував, що стало підставою для звернення позивача до суду.
Відповідач позовні вимоги не визнає повністю з підстав, викладених у запереченні.
Від представників сторін до суду надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд вважає, що відсутність представників сторін не перешкоджає розгляду справи і на підставі частини 4 статті 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними матеріалами.
Дослідивши надані сторонами докази на підтвердження та спростування позовних вимог, інші документи та матеріали, суд встановив наступне.
22 травня 2014 року ОСОБА_1 звернулась до позивача із заявою про призначення державної допомоги малозабезпеченій сім»ї. Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям» відповідач має право на такий вид державної допомоги, як малозабезпечена сім»я, що має середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім»ї.
Згідно поданої заяви та декларації про доходи їй була призначена державна соціальна допомога.
При звірці даних про доходи, задекларованих відповідачем за період з 01.01.2012 року по 31.03.2014 року з даними податкової інспекції було виявлено розбіжність, а саме не задекларовано дохід, отриманий від земельного паю, який перебуває в оренді ТОВ «Оберіг -ЛТД» в сумі 639, 56 грн. за 2013 рік, що було приховано при зверненні за державною соціальною допомогою.
Відповідно до ст.. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям», п. 12 Постанови КМУ від 24 лютого 2003 року № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям» особи, які входять до складу сім»ї, навмисно надають недостовірні чи приховані відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється.
Згідно п. 4 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям» державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім»ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65 - річного віку, або є інвалідами, та сімей, в яких є діти - інваліди) є земельна ділянка площею понад 0, 60 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім»ї причин не приносить дохід.
При звірці даних про доходи виявилось, що сім»я ОСОБА_1 до таких сімей не відноситься.
При виявленні цього факту, Управлінням праці та соціального захисту населення Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області було запропоновано добровільно повернути надмірно виплачені кошти за період отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям з 01 травня 2014 року по 30 вересня 2014 року в сумі 4 447, 60 грн.
ОСОБА_1 написала заяву на адресу позивач, в якій зобов»язується повернути надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям в сумі 4447, 60 грн.
Відповідно до п. 28 Постанови КМУ від 24.02.2003р. № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям» суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплету державної допомоги тощо), стягуються у судовому порядку.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи, що доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачкою до суду не подано, позов належить задовольнити.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 71, 122, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління праці та соціального захисту населення Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям в сумі 4447, 60 грн. (чотири тисячі чотириста сорок сім гривень 60 коп.) за період з 01.05.2014 року по 30.09.2014 року на р/р № 35417022018071, код ЄДРПОУ 03194594, МФО 826013 отримувач Управління праці та соціального захисту населення Кривоозерської районної державної адміністрації Миколаївської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Головуючий суддя О. Ф. Середа
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2015 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47273923 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Середа О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні