Копія
Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2010 року Справа № 2а-2364/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
- від позивача -ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді(надалі-позивач) до Комунального підприємства В«Надра КіровоградщиниВ» Кіровоградської обласної ради(надалі-відповідач) про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з Комунального підприємства В«Надра КіровоградщиниВ» Кіровоградської обласної ради заборгованості по страховим внескам в сумі 87220,50грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в зв'язку з простроченням строків сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України за період з 01.03.2010 р. по 30.04.2010 р, згідно звіту відповідача, за вказаний період у останнього виникла заборгованість в сумі 87220,50 грн. У визначений законодавством термін та станом на час розгляду справи відповідач борг не сплатив, таким чином заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, та просив задовольнити їх в повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача не з'явився двічі, повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.21,25) заяву про розгляд справи за його відсутності не подав, про причини неявки суд не повідомив.
З огляду на вищевикладене, суд на місці ухвалив слухати справу за даної явки на підставі наявних у справі матеріалів.
В судовому засіданні 08.09.2010р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 13.09.2010р.
Розглянувши позовну заяву, долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Частиною 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003 року №1058-ІV (надалі -Закону України № 1058), платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України № 1058, страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України № 1058 страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
Статтею 1 Закону України № 1058 страхові внески -кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
На підставі ст. ст. 18, 20 Закону України № 1058 страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.
Відповідно до п. 2.1, 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, страхувальники зобов'язані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати.
Судом встановлено, що відповідачем було самостійно здійснено розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з 01.03.2010р. по 30.04.2010 р. проте в порушення вказаних вимог сплата страхових внесків відповідачем до бюджету Пенсійного фонду України не здійснювалось у встановлений строк 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду , що призвело до нарахування боргу по страхових внесках на суму 87220,50 грн.(а.с.9-11)
Заборгованість, у визначений законодавством термін, відповідач не сплатив. Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді було надіслано вимоги про сплату боргу, які було отримано відповідачем (а.с.12-18) проте це не призвело до погашення заборгованості і станом на час розгляду справи доказів сплати суми недоїмки по страхових внесках відповідачем не надано.
Наявність заборгованості по фінансовій санкції та пені зі сплати страхових внесків за період з 01.03.2010 р. по 30.04.2010 р. включно підтверджується наявним в матеріалах справи розрахунком суми заборгованості по нарахуванню страхових внесків (а.с.6)
Таким чином, в ході судового розгляду знайшов підтвердження факт існування несплаченої відповідачем заборгованості по сплаті страхових внесків за період з 01.03.2010 р. по 30.04.2010р. включно, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки судове рішення ухвалене по справі, в якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159-163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства В«Надра КіровоградщиниВ» Кіровоградської обласної ради (код ЄДРПОУ 36298683) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Кіровограді заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 87220,50 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 13 вересня 2010 року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_2
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2010 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47278134 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Н.В. Чубара
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні