УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" серпня 2010 р. справа № 2а-3213/09/0870
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Юхименка О.В.
суддів: Католікяна М.О. Мірошниченка М.В.
розглянувши у порядку письмового провадження
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції
у Ленінському районі м. Запоріжжя,
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду
від 17.07.2009р.
у справі № 2а-3213/09/0870
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Восток»
пр. Металургів, 16/21, м. Запоріжжя, 69032;
до відповідача Державної податкової інспекції
у Ленінському районі м. Запоріжжя,
вул. Бородінська, 1-А, м. Запоріжжя, 69096;
про скасування Акта, -
встановили: Товариством з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК»подано позов до ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 24.04.2009р.
Запорізький окружний адміністративний суд (суддя Малиш Н.І.) своєю постановою від 17.07.2009р. у справі № 2а-3213/09/0870 позов задовольнив.
Постанова суду мотивована тим, що підстави для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій відсутні. На момент перевірки вимоги до автомату, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі з застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»були розроблені, а організація розроблення автомату з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв для оснащення автомату, що вже діють, не була здійснена, що унеможливлювало законного використання позивачем реєстратора розрахункової операції для автономних систем електронної комерції-грального автомату.
Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя, Відповідач, вказує на порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Фахівцями Ленінської МДПІ м. Луганська проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій Товариством з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК», якому належить зал гральних автоматів, розташований за адресою: вул. Шевченко, 18/22, м. Луганськ.
У зв'язку з настанням 01.01.2007 р. - терміну переведення суб'єктів господарювання на розрахунки із застосуванням РРО, такі суб'єкти підприємницької діяльності мають застосовувати гральні автомати, які оснащені фіскальною пам'яттю і працюють у режимі РРО.
Актом перевірки було встановлено надання послуг на 19 гральних автоматах, які не зареєстровані, не опломбовані та не переведені у фіскальний режим роботи, що є порушенням пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 N 265/95-ВР.
Проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах Державної податкової служби і не переведені у фіскальний режим роботи, тягне за собою застосування фінансової санкції, передбаченої пунктом 2 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР, помноженої на кількість таких автоматів.
Просить постанову Запорізького окружного адміністративного суду скасувати та ухвалити нове рішення. У позові відмовити.
Процесуальним правом на участь представника в судовому засіданні Сторони не скористались. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись у встановленому порядку.
З огляду на приписи пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Сутність спору: 25.03.2009р. уповноваженими фахівцями Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганська проведена перевірка господарської одиниці -залу гральних автоматів, розташованого за адресою м. Луганськ, вул. Шевченко, 18/22, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК», код за ЄДРПОУ 34317211, щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складений Акт № 00003696/0063/12/36/23/34317211.
В Акті перевірки вчинено запис про порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР, в редакції Законів N 227/96-ВР від 06.06.96р., N 1776-III від 01.06.2000р., - розрахункові операції при наданні послуг в сфері грального бізнесу проведено із застосуванням не зареєстрованих, не опломбованих, та не переведених у фіскальний режим роботи гральних автоматів.
На підставі Акту перевірки 24.04.2009р. заступником начальника ДПІ у Ленінському районі міста Запоріжжя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1.
Згідно з пунктом 2 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР, до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК»застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6.460,00 грн.
Скасування рішення про застосування штрафних санкцій було предметом позову.
Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесені оскарженої постанови, знаходить апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя такою, що не підлягає задоволенню.
Підставою для прийняття податковим органом рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій став акт перевірки. В Акті перевірки встановлено порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР, в редакції Законів N 227/96-ВР від 06.06.96р., N 1776-III від 01.06.2000р., а саме -надання послуг через гральні автомати, які не зареєстровані в органах державної податкової служби та не переведені у фіскальний режим роботи.
Працівники контролюючого органу вважають, що гральні автомати, які знаходились в залі під час перевірки, є реєстратором розрахункової операції та повинні бути переведені у фіскальний режим роботи, опломбовані, зареєстровані в органах Державної податкової служби та працювати в режимі РРО.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР, в редакції Законів N 227/96-ВР від 06.06.96р., N 1776-III від 01.06.2000р., реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Всі реєстратори розрахункових операцій повинні бути внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій і лише внесені реєстратори можуть використовуватися суб'єктами підприємницької діяльності, оскільки вони виконують фіскальну функцію та облік у повному обсязі.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК»в своїй діяльності по наданню послуг у сфері грального бізнесу застосовує лише реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Господарська одиниця Товариства з обмеженою відповідальністю «ІГРОСЕРВІС-ВОСТОК», що розташована за адресою: м. Луганськ, вул. Шевченко, 18/22, використовує зареєстрований у Ленінській МДПІ м. Луганська реєстратор розрахункової операції Samsung ER-350F-UA.01 (заводський номер Ді 00503493, фіскальний номер НОМЕР_2, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_2), через який проводились всі операції по купівлі-продажу кредитів для гри на гральних автоматах.
Апарат даної марки, згідно з пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України«Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» від 18 лютого 2002 року № 199, відповідає вимогам щодо реалізації фіскальних функцій, оскільки його внесено до реєстру протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним грошовим обігом від 14.03.2005 року № 19.
Гральні автомати, що знаходились в гральному залі під час перевірки, виробляються ЗАТ «Корпорація ІгроСервіс». В них відсутнє обладнання для прийому готівкових коштів, у зв'язку з відсутністю в Україні фіскальних блоків для гральних автоматів. Вказана обставина підтверджується Довідкою ЗАТ «Корпорація ІгроСервіс» № 354 від 11.01.2008р.
За таких обставин, висновок, зроблений працівниками контролюючого органу у акті перевірки про порушення позивачем пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , у вигляді використання гральних автоматів, які є реєстратором розрахункової операції та не переведені у фіскальний режим роботи, не опломбовані, не зареєстровані в органах Державної податкової служби, спростовується матеріалами справи і є безпідставним.
Доводи відповідача, викладені в апеляційній скарзі, щодо внесення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп'ютерно-касової системи «Фіскал»не впливають на законність постанови суду першої інстанції.
Як вже зазначалось, гральні автомати позивача не передбачають обладнання для прийому готівкових коштів, у зв'язку з відсутністю в Україні фіскальних блоків для гральних автоматів. Крім того, комп'ютерно-касова система «Фіскал»не є гральним автоматом.
Жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов'язку позивача використовувати комп'ютерно-касову систему «Фіскал».
Виходячи в вищевикладеного, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що чинним законодавством не передбачено порядок застосування фіскальних блоків для гральних автоматів.
Крім того, статтею 17 Закону N 265/95-ВР передбачені підстави відповідальності суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у вигляді штрафних санкцій у разі проведення: розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій; у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання операцій або проведення її без використання розрахункової книжки.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни постанови місцевого господарського суду відсутні.
Керуючись ст. ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2009р. у справі № 2а-3213/09/0870 -без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: О.В. Юхименко
Суддя: М.О. Католікян
Суддя: М.В. Мірошниченко
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2010 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47290042 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Юхименко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні