Постанова
від 16.02.2012 по справі 2а-1870/703/12
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2012 р.                                                             Справа № 2a-1870/703/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши у письмову провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до приватного підприємства "Еліта-Трейд" про стягнення податкової заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області (далі по тексту –позивач, Охтирська МДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просила стягнути з приватного підприємства «Еліта-Трейд» (далі-відповідач, ПП «Еліта-Трейд») заборгованість зі сплати податку на прибуток у розмірі 750 189,00грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який зареєстрований як юридична особа та взятий на облік в Охтирській МДПІ як платник податків, всупереч вимог Податкового кодексу України, порушив строки сплати узгодженого податкового зобов'язання, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість в загальному розмірі 750 189,00грн., яка на момент звернення з позовом до суду залишилася не сплаченою.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, в позові справу просив розглядати у його відсутності.

Представник відповідача, в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без участі їх представника (а.с.50).

Перевіривши матеріали справи у порядку письмового провадження та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позов у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач, ПП «Еліта-Трейд» (код ЄДРПОУ 32435650) зареєстрований як юридична особа, та взятий на облік в Охтирській МДПІ як платник податків, що вбачається із змісту позовної заяви та підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.7), копією довідки з ЄДРПОУ (а.с.8), копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9), довідкою про взяття на облік платника податків(а.с.10), реєстраційними відомостями (а.с.11).

Згідно з приписами п. 4.1.1 ст. 4 Податкового кодексу України кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу. Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України).

Згідно пп.16.1.4,16.1.3 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Судом встановлено, що Охтирською МДПІ було проведено позапланову виїзну документальну перевірку ПП «Еліта-Трейд» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2009 року по 31.03.2011 року, результати якої зафіксовані в акті від 24.05.2011року за №135/23/32435650 (а.с.13-32), за наслідками якої, 06 червня 2011 року позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0000072332/35, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій в сумі 749689,00грн.(а.с.34).

Вказане податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 09.06.2011р., що підтверджується розпискою про вручення даного рішення уповноваженому представнику відповідача (а.с.35).

Відповідно до п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не погодившись з винесеним податковим повідомленням-рішенням оскаржив їх у встановленому законом порядку до ДПА в Сумській області та ДПА України, однак, за результатами розгляду поданих скарг, зокрема, 03.11.2011 року було винесене рішення ДПА України №5096/17/10-2415(а.с.36-39), яким вказане вище рішення від 06 червня 2011 року №0000072332/35 залишено без змін, а скарги без задоволення.

Відповідно до пп.56.17 ст. 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків. Процедура адміністративного оскарження закінчується днем отримання платником податків рішення Державної податкової адміністрації України.

Відповідно до п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Як встановлено судом відповідач після отримання рішення ДПА України в судовому порядку податкове повідомлення-рішення не оскаржив, а тому дане грошове зобов'язання, враховуючи вказані приписи є узгодженим, однак, суму визначену у вказаному рішенні у встановлений строк ПП «Еліта-Трейд» не сплатило, що підтверджується карткою особового рахунку платника (а.с.43-44), та заявою відповідача (а.с.50), в якій він з позовними вимогами погодився. Станом на момент розгляду справи заборгованість зі сплати податку на прибуток враховуючи наявну переплату, склала 744689грн. (а.с.44).

Крім того, відповідно до п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, зокрема, копії податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 3 квартал 2011р.(а.с.40-41), відповідачем самостійно було нараховано суму податку на прибуток підприємства у загальному розмірі 5500грн.

Вказане податкове зобов'язання, згідно п.54.1 ст. 54, п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України вважається узгодженим з дня подання податкової декларації, і платник податків зобов'язаний був самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації.

Однак, як встановлено судом та вбачається з облікової картки платника (а.с.43-44), відповідачем були порушені строки та повнота обсягів сплати зазначеного податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, вважається податковим боргом.

У зв'язку з тим, що узгоджена сума податкового зобов'язання відповідачем не була сплачена, позивачем, зважаючи на приписи ст.59 Податкового кодексу України 01.11.2011р. було виставлено податкову вимогу №85 (а.с.42), яка була вручена директору підприємства 03 листопада 2011 року(а.с.42). Однак, як вбачається з матеріалів справи (а.с.12,43-44) і після вручення податкової вимоги податковий борг залишився відповідачем не сплаченим.

Відповідно п. 87.1. ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Частина 1 статті 11 КАС України зазначає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Також згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу за спірний період суду не надав.

Відповідно до приписів ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов'язання, всупереч вимог Податкового кодексу України, своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи не погашена та складає в загальному розмірі 750189,00грн. (а.с.12,43-44), відповідач погоджується з наявною сумою заборгованістю, суд, приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає за необхідне, їх задовольнити.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Охтирської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до приватного підприємства "Еліта-Трейд" про стягнення податкової заборгованості –задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Еліта-Трейд" (код ЄДРПОУ 32435650, 42600, Сумська область, Тростянецький район, м.Тростянець, вул.Шевченка, 142-А) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави (р/р 3521004000286 ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837031, код 21104100) заборгованість зі сплати податку на прибуток у розмірі 750189,00грн. (сімсот п'ятдесят тисяч сто вісімдесят дев'ять гривень).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                     І.Г. Шевченко

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                       І.Г. Шевченко

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.02.2012
Оприлюднено30.07.2015
Номер документу47344850
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/703/12

Ухвала від 16.02.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Постанова від 16.02.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 27.01.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 27.01.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні