Постанова
від 23.07.2015 по справі 821/1923/15-а
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2015 р. 15 год. 05 хв.м. ХерсонСправа № 821/1923/15-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до комунального підприємства Херсонської обласної ради "Херсон - Виставка" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства Херсонської обласної ради "Херсон - Виставка" (далі - КП "Херсон - Виставка", підприємство, відповідач), в якому просить стягнути до державного бюджету кошти з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платників податку у вигляді заробітної плати у сумі 1520,75 грн.

Розгляд справи позивач просив здійснювати без участі свого представника в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень на позов не надав. Копія ухвали про відкриття провадження у справі, закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду з інформацією про дату, час та місце розгляду справи була направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за його місцезнаходженням. Але, зазначена поштова кореспонденція вручена адресату не була та повернулась до суду з познакою на конверті "орг. выбыла", що підтверджується підписом працівника Укрпошти.

За змістом частин 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що за результатами перевірки, оформленої актом від 11.07.2013 № 11/21032205, за податковим повідомленням-рішенням від 25.07.2013 № НОМЕР_1 відповідачеві було додатково обчислено грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 1486,35 грн. за порушення в частині утримання та сплати цього податку, допущені відповідачем як податковим агентом. У зв'язку з несплатою додатково обчислених грошових зобов'язань відповідачеві направлено податкову вимогу та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу.

Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

КП "Херсон - Виставка" як юридична особа зареєстроване 24 червня 2003 року, взяте на облік у позивача 26.06.2003 р. за № 5583.

За наслідками перевірки, оформленої актом від 11.07.2013 № 11/21032205, за податковим повідомленням-рішенням від 25.07.2013 № НОМЕР_1 відповідачеві додатково обчислено грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платників податку у вигляді заробітної плати, в загальній сумі 1486,35 грн. та нарахована пеня у сумі 34,40 грн. за несвоєчасне перерахування позивачем як податковим агентом утриманого з платників податку коштів податку на доходи фізичних осіб. Податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 вручено посадовій особі позивача 27.07.2013 р., даних про апеляційне чи судове оскарження цього податкового повідомлення-рішення сторонами не надано.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків розраховується контролюючим органом за наслідками перевірки такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

За змістом п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за наслідками проведених перевірок, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У зв'язку з тим, що відповідач не сплатив грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, йому було направлено податкову вимогу від 11.03.2015 № 3181-25 рекомендованим листом з повідомленням та прийняте рішення від 10.03.2015 № 102 про опис майна у податкову заставу.

Проте, податкова вимога не була вручена платнику податків та повернулась адресанту з позначкою пошти на конверті "организация по данному адр. не находится".

За змістом п. 58.3 ст. 58 ПК України податкова вимога вважається надісланою (врученою) платнику податків, якщо її передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкову вимогу, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога, вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Суд вважає, що вимоги закону щодо направлення податкової вимоги платнику податків виконані.

Відповідно до пунктів 95.3, 95.4 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків здійснюється за рішенням суду.

Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Вжиті контролюючим органом заходи не привели до погашення податкової заборгованості.

За приписами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів виконання зобов'язання щодо сплати заборгованості в сумі, заявленій до стягнення, відповідачем суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.

Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161-163 КАС України,

постановив :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків комунального підприємства Херсонської обласної ради "Херсон - Виставка" (ідентифікаційний код 32480241) у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки в рахунок погашення податкового з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платників податку у вигляді заробітної плати, у сумі 1520,75 грн. (одна тисяча п'ятсот двадцять гривень сімдесят п'ять копійок) до державного бюджету (код платежу 11010100, отримувач: УДКСУ у Херсонській області, код 37959779, банк ГУДКС МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 8.2.3

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.07.2015
Оприлюднено30.07.2015
Номер документу47345858
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1923/15-а

Постанова від 23.07.2015

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

Ухвала від 26.06.2015

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Попов В.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні