ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2015 р. 09 год. 10 хв.м. ХерсонСправа № 821/1962/15-а
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Дісєст" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Дісєст" (далі - ТОВ "Дісєст", підприємство, відповідач), в якому просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу відповідача за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі. Загальна сума податкового боргу складає 510235,68 грн.
Розгляд справи позивач просить здійснювати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, письмових заперечень на позов не надав. Копія ухвали про відкриття провадження у справі, закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду з інформацією про дату, час та місце розгляду справи була направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за його місцезнаходженням. Але, зазначена поштова кореспонденція вручена адресату не була та повернулась до суду з позначкою на конверті "возврат, истек срок хранения адресат не явился по извещениям", що підтверджується підписом працівника Укрпошти.
За змістом частин 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що ТОВ "Дісєст" як платник податків перебуває на обліку в ДПІ у м. Херсоні.
Податковий борг в загальній сумі 510235,68 грн. виник у зв'язку з несплатою грошових зобов'язань з податку на прибуток та з ПДВ, обчислених за податковими повідомленнями-рішеннями від 19.11.2013 №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, та у зв'язку з несплатою зобов'язань, самостійно обчислених відповідачем за декларацією з податку на прибуток від 26.02.2015 № НОМЕР_3.
Грошові зобов'язання з податку на прибуток та з ПДВ за податковими повідомленнями-рішеннями від 19.11.2013 №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2 узгоджувались у судовому порядку. За наслідками судового розгляду, нарахування пені за несвоєчасну сплату податків та наявністю переплат залишок несплаченого боргу з податку на прибуток становить 168798,54 грн., з ПДВ -341437,14 грн., всього - 510235,68 грн.
4 лютого 2015 року відповідачу було направлено податкову вимогу від 17.01.2015 № 13-25, яку він отримав 5 лютого 2015 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. 4 лютого 2015 року керівником податкового органу також прийнято рішення про опис майна відповідача в податкову заставу.
За зверненням позивача ОСОБА_1 окружним адміністративним судом постановою від 07.04.2015 у справі № 821/1056/15-а вирішено стягнути з відповідача податковий борг у загальній сумі 510235,68 грн., із яких податок на прибуток - 168798,54 грн., ПДВ - 341437,14 грн.
Інкасові доручення позивача від 21.04.2015 №№ 303, 304, 309, 310 повернуті ПАТ "Полтава-банк" та АТ "УкрСиббанк" без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на поточних рахунках відповідача або у зв'язку з тим, що кошти арештовані іншими виконавчими документами.
5 березня 2015 року ДПІ у м. Херсоні складено акт опису майна ТОВ "Дісєст" у податкову заставу за № 89/21-03-23-01-11.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (п. 95.1 ст. 95). Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу (п. 95.3 ст. 95).
За змістом наведених норм достатньою умовою для надання судом дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, - є відсутність на розрахункових рахунках такого платника грошових коштів.
За інформацією ДПІ у м. Херсоні стягнути кошти з рахунків відповідача у банках не видалось можливим через їх відсутність або накладення арешту.
За приписами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов'язання щодо сплати заборгованості у вказаній сумі, відповідачем суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані, а також не спростовані підстави для звернення контролюючого органу до суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу відповідача за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.
З огляду на викладені обставини, суд приходить до висновку, що вимоги ДПІ у м. Херсоні про надання зазначеного дозволу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161-163 КАС України,
постановив :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області на погашення усієї суми податкового боргу у розмірі 510235,68 (п'ятсот десять тисяч двісті тридцять п'ять гривень шістдесят вісім копійок) за рахунок майна товариства з обмеженою відповідальністю "Дісєст" (код ЄДРПОУ 34660629), що перебуває у податковій заставі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Попов В.Ф.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2015 |
Оприлюднено | 30.07.2015 |
Номер документу | 47345919 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Попов В.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні