УХВАЛА
Справа № 569/19603/13-к
05 листопада 2013 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Головчак М.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1,яке погоджено із старшим прокурором відділу нагляду прокуратури Рівненської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до документів щодо діяльності ТзОВ-фірми "Бауер", які знаходяться в Рівненській філії ПАТ КБ «ПриватБанк»,
в с т а н о в и в:
Старший слідчий з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1 звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до документів щодо діяльності ТзОВ-фірми "Бауер", які знаходяться в Рівненській філії ПАТ КБ «ПриватБанк» та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю.
В обґрунтування клопотання зазначив, що СУФР ГУ Міндоходів у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32013190000000171 за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, службовими особами ТзОВ - фірма «Бауер» (код ЄДРПОУ 23306196, м. Рівне, вул. Д.Галицького, 16), за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТзОВ - фірма «Бауер» протягом 2011-2013 років заключили контракти на поставку посуду, текстильних виробів, бавовняних виробів, побутової техніки, взуття та інших товарів широкого вжитку з фірмою - нерезидентом UAB «ART STYLE» (Литва). В подальшому, офіційно оформлені працівники товариства реєструвались фізичними особами - підприємцями з якими укладались агентські угоди щодо надання послуг по пошуку покупців продукції ТзОВ - фірми «Бауер». Фактичний продаж товарів здійснюється працівниками товариства кінцевому споживачу шляхом проведення виставок та презентацій в супермаркетах, готелях та базах відпочинку на території України. Значна частина грошових коштів, що надійшли на рахунки ТзОВ - фірми «Бауер» була перерахована на розрахункові рахунки оформлених підприємців за начебто надані ними послуги з пошуку покупців продукції та віднесена до складу валових витрат товариства.
Таким чином, за результатами проведення вище описаних фінансово-господарських операцій, протягом 2011-2013 років службовими особами ТзОВ - фірми «Бауер» занижено об'єкт оподаткування податку на прибуток, що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах в сумі 2,9 млн. грн.
ТзОВ - фірма «Бауер» у своїй діяльності використовувало рахунок: №26057054700906 «Українська гривня» відкритий у Рівненській філії ПАТ КБ "Приватбанк" у місті Рівному (МФО 333391).
З метою дослідження механізму проведених ТзОВ - фірма «Бауер» взаєморозрахунків з контрагентами, виникла необхідність в перевірці та дослідженні даних про фактичне надходження та списання грошових коштів по рахунках вказаного підприємства.
Покликаючись на викладені обставини,слідчий просить клопотання задовольнити.
Представник Рівненської філії ПАТ "ПриватБанк" про час і місце розгляду клопотання був повідомлений у встановленому законом порядку. Неприбуття за судовим викликом особи,у володінні якої знаходяться речі і документи,без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно положень ч.2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В матеріалах досудового розслідування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи по обслуговуванню зазначених рахунків ТзОВ - фірми «Бауер» та дані про службових осіб даного підприємства мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що містяться в даних документах можуть бути використані при допитах, для проведення криміналістичних експертиз, документальних перевірок, а також як докази.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи,що дана інформація міститься лише у володінні РФ ПАТ "ПриватБанк" і отримані документи можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження №32013190000000171 як докази факту протиправних дій, за таких обставин та враховуючи,що слідчим необгрунтовано клопотання щодо необхідності отримання оригіналів документів, клопотання підлягає до задоволення частково.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.131,132,159-166 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити частково.
Надати старшому слідчому з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань СУФР ГУ Міндоходів у Рівненській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів,які містять банківську таємницю з можливістю оглянути оригінали та вилучити їх копії стосовно клієнта ТзОВ - фірми «Бауер» (код ЄДРПОУ 23306196), що знаходяться у володінні Рівненській філії ПАТ КБ "Приватбанк" у місті Рівному (МФО 333391, м. Рівне, вул. Відінська, 8), а саме:
- копії документів, оригінали яких знаходяться на електронних (магнітних) носіях, які відображають надходження та списання грошових коштів по рахунку №26057054700906 «Українська гривня» (відкритий 06.07.2004р.) за період з 01.01.2011р. по дату оголошення постанови, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу надходження коштів на рахунки та перерахування з них, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях;
- справи з юридичного оформлення рахунків ТзОВ - фірми «Бауер» (код ЄДРПОУ 23306196), в тому числі, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банкВ» , заяви та доручення від імені службових осіб підприємства, а також картки зі зразками їх підписів і відбитку печатки підприємства;
- протоколів системи «Банк-Клієнт», в яких міститься інформація про дату та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та IP -адреса клієнта (у тому числі на електронних носіях);
- грошові чеки про видачу готівки з вказаних рахунків.
На вимогу Рівненської філії ПАТ «ПриватБанк» особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.
Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя М.М.Головчак
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2013 |
Оприлюднено | 31.07.2015 |
Номер документу | 47389642 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Головчак М.М. М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні