ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/941/11
"04" травня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Жука А.В.
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю:
прокурора: Ковальчук О.Р.
представника позивача : ОСОБА_1
представник відповідача : не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за
адміністративним позовом Прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції
до відкритого акціонерного товариства «Тернопільський завод штучних шкір «Вінітекс»
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Тернополя звернувся до суду в інтересах держави в особі Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Тернопільський завод штучних шкір «Вінітекс»(далі по тексту -ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»або відповідач) про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 30244,49 гривень.
11 квітня 2011 року прокурор міста Тернополя подав до суду клопотання на підставі ст. 51 КАС України про уточнення позовних вимог №90-3652вих-11, яким просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 30244,49 гривень шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна відповідача, яке перебуває у податковій заставі.
29 квітня 2011 року, прокурором міста Тернополя заявлено клопотання про зменшення позовних вимог в частині податку на додану вартість №90-4345вих.-11 (а.с. 89 - 90). Клопотання мотивоване тим, що відповідачем сплачено заборгованість з податку на додану вартість, що підтверджується платіжним дорученням №267 від 11.04.2011 (а.с. 74), копіями платіжних доручень №244 від 30.03.2011 та №236 від 30.03.2011 (а.с. 81-82).
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі з врахуванням клопотання про зменшення позовних вимог, просять позов задовольнити, стягнути з ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»податковий борг в сумі 5363,83 гривні шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився та заперечень на адміністративний позов не подав, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся судом належним чином у відповідності до вимог ст.ст. 33, 35 КАС України. 12 квітня 2011 року подав на адресу суду лист №97/01, в якому повідомив про часткову сплату податкового боргу.
За наведених обставин, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому можливо розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відкрите акціонерне товариство «Тернопільський завод штучних шкір «Вінітекс»зареєстровано , як юридичну особу 11.08.1994 Тернопільською міською адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію з присвоєнням ідентифікаційного коду 00300400 та перебуває на обліку в Тернопільській ОДПІ і відповідно до ст. 67 Конституції України та ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинним станом на момент виникнення податкового боргу та втратив чинність з 01.01.2011 у звязку із набранням чинності Податковим кодексом України (далі по тексту - Закон №2181) відповідач є платником податків та зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1.2) частини першої ст. 1 Закону 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п. 4.1.1. п. 4.1. ст. 4 Закону 2181 Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до абзацу першого п. 5.1. ст. 5 Закону 2181 Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з абз. 1.3) частини першої ст. 1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що згідно поданої відповідачем 21.01.2011 декларації з комунального податку за 4 квартал 2010 року самостійно визначена сума податкового зобовязання становить 183,60 гривень.
Разом з тим, самостійно визначені податкові зобовязання у встановлений законом строк було погашено лише частково в сумі 25,34 за рахунок переплати по комунальному податку в попередні періоди, в звязку з чим ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»існує заборгованість за платежем комунальний податок в сумі 183,60 гривні.
Наявність вказаної заборгованості по комунальному податку підтверджується:
- Копією податкового розрахунку комунального податку за 4 квартал 2010 року;
- Копією облікової картки платника податків по комунальному податку станом на 10.03.2011.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначенні Законом визначається сумою податкового боргу платника податків.
Отже сума податкового боргу ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»за платежем комунальний податок становить 183,60 гривні.
Відповідно до п 36.1., 36.2. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно вимог п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідач є платником земельного податку.
Статтею 285 Податкового кодексу України передбачено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року.
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
27 січня 2011 року ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»подано до Тернопільської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок) за 2011 рік, в якій визначено щомісячний платіж з земельного податку в сумі 5492,03 гривні.
Згідно вимог п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Разом з тим, грошове зобов'язання із земельного податку відповідачем вчасно та в повному обсязі не сплачувалось, в зв'язку з чим станом на 10.03.2011 за ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»рахується заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 5205,57 гривень, що підтверджується:
- Копією податкової декларації з плати за землю (земельного податку) за 2011 рік (а.с. 68 - 69).
- Копією облікової картки відповідача з земельного податку станом на 10.03.2011 (а.с. 67).
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Отже сума податкового боргу ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»за платежем земельний податок становить 5205,57 гривень.
Таким чином загальна сума податкового боргу ВАТ «ТЗШШ «Вінітекс»станом на 10.03.2011 становить 5363,83 гривні.
Відповідно до п.п. 6, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено, зокрема: забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За наведених обставин суд приходить до переконання, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 35,51,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Тернопільський завод штучних шкір «Вінітекс»(ідентифікаційний код 00300400, вул. Текстильна, 5 м. Тернопіль) податковий борг в сумі 5363,83 гривні (п'ять тисяч триста шістдесят три гривні 83 копійки) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, в тому числі:
- 5205,57 гривень (п'ять тисяч двісті п'ять гривень 57 копійок) за платежем земельний податок з юридичних осіб на б/р 33218811700002, код платежу 13050100, УДК у м. Тернополі, код 23588119, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012;
- 158, 26 гривень (сто п'ятдесят вісім гривень 26 копійок) за платежем комунальний податок на б/р 33212828700002, код платежу 16010200, УДК у м. Тернополі, код 23588119, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
(постанова виготовлена в повному обсязі 10.05.2011)
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2011 |
Оприлюднено | 30.07.2015 |
Номер документу | 47445816 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні