ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3176/11
"14" листопада 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі
головуючого судді Жука А.В.,
при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1;
представника відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції
до малого приватного підприємства «Апіс»
про стягнення заборгованості за податковим боргом
ВСТАНОВИВ:
Бережанська міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту -Бережанська МДПІ або позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Апіс»(далі по тексту -МПП «Апіс»або відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 980,26 гривень за платежем орендна плата за землю.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з мотивів викладених у позовній заяві та просить задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав та повторно не забезпечив явку повноважного представника по справі, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
МПП «Апіс»зареєстроване, як юридична особа 12.05.1998 Бережанською районною державною адміністрацією з присвоєнням ідентифікаційного коду 25347957 та перебуває на обліку в Бережанській МДПІ як платник податків з 10.05.1998 і відповідно до ст. 67 Конституції України та ст. 36 Податкового кодексу України на нього покладений обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
28 січня 2011 року відповідачем подано до податкового органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата земельні ділянки державної або комунальної власності), в якій визначено суму грошового зобов'язання на 2011 рік в сумі 3786,50 гривні, з щомісячним платежем за січень 2011 року в розмірі 315,56 гривень, за лютий -грудень 2011 року 315,54 гривень.
Разом з тим, самостійно визначене грошове зобов'язання за платежем плата за землю у встановлені Податковим кодексом України терміни за період березень -серпень 2011 року сплачувалось відповідачем лише частково та з порушенням термінів сплати, у зв'язку з чим за відповідачем рахується недоїмка за платежем плата за землю в розмірі 971,13 гривня.
Крім того, відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання відповідачу було нараховано пеню в розмірі 9,13 гривень.
Отже загальна сума заборгованості МПП «Апіс»перед бюджетами та державними цільовими фондами станом на день звернення до суду становить 980,26 гривень.
В зв'язку із не сплатою відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання у встановлені строки, податковим органом було надіслано платнику податків податкову вимогу №70 від 04 березня 2011 року на загальну суму податкового боргу 271,54 гривня, яка була отримана відповідачем 04 березня 2011 року. Однак МПП «Апіс» зазначену суму податкового боргу не сплатилв.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом платника податків визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Отже, несплачена у встановленому законодавством строки сума плати за землю в розмірі 980,26 гривень є податковим боргом МПП «Апіс»який в добровільному порядку не погашено.
Вказана сума заборгованості підтверджується, дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: довідкою про наявність податкового боргу, податковою вимогою, декларацією з плати за землю та розрахунку заборгованості.
Відповідно до п.п. 6, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій віднесено, зокрема: забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.п. 95.2, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність доказів, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, дослідивши докази в судовому засіданні, а також враховуючи несплату відповідачем самостійно визначеного грошового зобов'язання суд дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з малого приватного підприємства «Апіс»(ідентифікаційний код 25347957, вул. Рогатинська, 1, м. Бережани, Тернопільська область) податковий борг в розмірі 980,26 гривень (дев'ятсот вісімдесят гривень 26 копійок) шляхом стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих мале приватне підприємство «Апіс»та за рахунок готівки, що належить малому приватному підприємству «Апіс».
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
(постанова виготовлена в повному обсязі 18.11.2011)
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2011 |
Оприлюднено | 30.07.2015 |
Номер документу | 47445862 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні