cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"01" квітня 2013 р.Справа № 922/1069/13
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальніковой Г.І.
при секретарі судового засідання
розглянувши матеріали справи
за позовом Виробничий кооператив "Круг" (м. Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсім" (м. Харків) про стягнення 92495,24 грн. за участю представників сторін:
позивача - Крошко К.В. (директор);
відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Виробничий кооператив "Круг", звернувся до господарського суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будсім" на свою користь заборгованість, яка виникла у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов'язань за договором поставки №334/09/10 від 27.09.10 р. Відповідно вимог позовної заяви, заявлена до стягнення сума заборгованості становить 92495,24 грн., з яких 87896,91 грн. - сума боргу за договором; 3612,20 грн. - сума пені; 722,44 грн. - 3% річних; 263,69 грн. - збитків, завданих інфляцією. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач не виконав взяті на себе зобов'язання передбачені договором поставки № 384/09/10 від 27.09.10 р. щодо своєчасної оплати за поставлений товар. Судові витрати просить суд покласти на відповідача.
01.04.13 р. факсом від відповідача надійшло клопотання про припинення провадження у справі за позовом Виробничого кооперативу "Круг", у зв"язку з тим, що п. 9.2 договору поставки №334/09/10 від 27.09.10 р. сторони узгодили, що у випадку недосягнення згоди за результатами взаємних переговорів за всіма неузгодженнями, що можуть виникнути під час дії даного договору, включаючи, але не обмежуючись спорами, що стосуються його виконання, порушення, припинення, розірвання або недійсності підлягають розгляду та вирішенню в Постійно діючому третейському суді при Асоціації "Всеукраїнський правовий союз підприємців" відповідно до його регламентом.
Також 01.04.13 р. до канцелярії суду від відповідача надійшов оригінал клопотання про припинення провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні 01.04.13 р. проти припинення провадження у справі заперечує, підтримує позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання 01.04.13 р. не з'явився, витребуваних судом документів не надав, про причину неявки суд не повідомив. Про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, яке долучене судом до матеріалів справ.
Розглянувши клопотання відповідача про припинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду.
Пунктом 3 ухвали Конституційного Суду України від 14.10.1997р. (№ 44-3) встановлено, що правосуддя - це самостійна галузь державної діяльності, яку суди здійснюють шляхом розгляду і вирішення в судових засіданнях в особливій, встановленій законом процесуальній формі цивільних, кримінальних та інших справ. Натомість, третейський розгляд спорів - це вид недержавної юридичної діяльності.
Статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод гарантовано право кожної особи, юридичної чи фізичної, на розгляд її справи справедливим неупередженим судом.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про третейські суди" юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону. Спір може бути переданий на вирішення третейського суду до прийняття компетентним судом рішення у спорі між тими ж сторонами, з того ж предмета і з тих самих підстав.
Закон України "Про третейські суди" передбачає виключно право, а не обов'язок сторін на звернення до цього суду.
Окрім того, необхідна наявність волі обох сторін для виникнення у третейського суду підстав для розгляду спору по суті. При відсутності волі, в даному випадку, позивача, на звернення до третейського суду, чинне законодавство України жодним чином не позбавляє його права на звернення до господарського суду.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, юридичним особам та суб'єктам підприємницької діяльності гарантовано право звернення до господарського суду, згідно із встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Отже, у разі коли між сторонами у договорі передбачене третейське застереження, але одна із сторін заперечує проти нього, то прерогатива має бути віддана відстоюванню права на захист своїх інтересів в судовому порядку.
Конституція України гарантує кожній особі право на судовий захист своїх порушених прав та законних інтересів. Обмеження права на судовий захист суперечить конституційному принципу.
Таким чином, суд зазначає про відсутність підстав для припинення провадження у справі та відмову в задоволенні клопотання відповідача про припинення провадження у справі за позовом Виробничого кооперативу "Круг".
Враховуючи, неявку у судове засідання представника відповідача, приймаючи до уваги принцип змагальності сторін, та те, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також враховуючи необхідність надання сторонами додаткових документів необхідних для повного та всебічного розгляду справи, суд вважає доцільним відкласти розгляд справи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 22, 38, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання відповідача про припинення провадження у справі.
Розгляд справи відкласти на "15" квітня 2013 р. о 12:00
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під'їзд, 2-й поверх, кабінет № 218.
Запропонувати сторонам належним чином та в повному обсязі виконати вимоги попередньої ухвали суду від 18.03.2013 р. по справі №922/1069/13.
Сторонам забезпечити явку своїх повноважних представників у судове засідання.
Попередити сторони про відповідальність за ухилення від вчинення дій, покладених на них господарським судом.
Звернути увагу сторін на те, що нез'явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Суддя Сальнікова Г.І.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2013 |
Оприлюднено | 30.07.2015 |
Номер документу | 47450224 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні