Постанова
від 20.07.2015 по справі 818/2174/15
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

          20 липня 2015 р.                                                             Справа № 818/2174/15

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.

розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області до публічного акціонерного товариства "Сумивтормет" про стягнення податкової заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до публічного акціонерного товариства "Сумивтормет", в якому просить стягнути з відповідача за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 510,00 грн .

Позовні вимоги мотивовані тим, що на момент звернення до суду податковий борг відповідача з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати складає 510,00 грн., в тому числі 510,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Вказана заборгованість виникла в результаті несвоєчасного подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2013 року. З метою погашення боргу відповідачу виставлена податкова вимога, проте сума боргу залишилась несплаченою.

У судове засідання представник позивача не з'явився, в адміністративному позові зазначив, що просить суд розглянути справу без участі представника Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Поштове відправлення, яке направлялося відповідачу за останнім відомим місцезнаходженням за адресою, зазначеною у витязі з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, було повернуто до суду з відміткою пошти: "за закінченням терміну зберігання"(а.с.16). Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, у зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що публічне акціонерне товариство "Сумивтормет" (далі - відповідач, ПАТ "Сумивтормет") зареєстроване як юридична особа, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 10-12) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області (далі - ДПІ у м. Сумах) як платник податків.

На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п. 75.1.1 п 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, ДПІ у м. Сумах було проведено камеральну перевірку податкової звітності - податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2013 року ПАТ "Сумивтормет", якою встановлено порушення п.п."б" п. 176.2 ст. 176, п. 51.1 ст. 51 та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме, несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2013 року.

За результатами перевірки складено акт про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.11.2014 року № 002357/18-19-17-02/00193140.

На підставі вказаного акту ДПІ у м. Сумах було прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.12.2014 року № 0064621702/68748, яким визначено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями у розмірі 510,00 грн. (а.с. 8). Зазначене податкове повідомлення-рішення в установленому законом порядку оскаржене не було.

Таким чином, сума податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями становить 510,00 грн., а саме:

податок на доходи фізичних осіб,          що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати: - 510,00 грн.

- основний платіж - 0,00 грн.          

- штрафні санкції -510,00 грн.          

- пеня - 0,00 грн., що також підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с.5).

Як свідчать матеріали справи відповідачу було виставлено податкову вимогу від 17.02.2015 року № 2020-25, за якою загальна сума податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 510,00 грн. Про це свідчить копія корінця податкової вимоги (а.с. 9), проте сума боргу залишилась несплаченою .

Згідно п.п.14.1.180п.14.1ст.14 Податкового кодексу Україниподатковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбаченийрозділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею18та розділомIVцьогоКодексу.

Пунктом18.1ст.18 Податкового кодексу Українизакріплено, що податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

За приписами п. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України, платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

Підпунктом "б" пункту 176.2 ст. 176 Податкового кодексу Україн передбачено, що особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

З аналізу наведеної норми вбачається, що Податковим кодексом України вимагається від податкових агентів своєчасно подавати у строки податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

Відповідальність за податкові правопорушення в частині неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку передбачена п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України.

Крім того, відповідно до п.п. 20.1.34п. 20.1ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно приписів пункту 95.3. Податкового кодексу Українистягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи те, що сума узгодженого грошового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, суд дійшов висновку, що вимоги про стягнення з публічного акціонерного товариства "Сумивтормет" за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 510,00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області до публічного акціонерного товариства "Сумивтормет" про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "Сумивтормет" (вул. Тополянська, буд. 13, м. Суми, 40003, код за ЄДРПОУ 00193140) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь Місцевого бюджету м. Суми (р/р № 33111340700002, отримувач УК у м. Сумах/м. Суми/11010100, код отримувача 37970593, банк отримувача ГУ ДКСУ в Сумській області, МФО банк отримувача 837013) податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                     В.О. Павлічек

З оригіналом згідно           

Суддя                                                                                 В.О. Павлічек

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.07.2015
Оприлюднено03.08.2015
Номер документу47526092
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —818/2174/15

Постанова від 20.07.2015

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 03.07.2015

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні