ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2015 року Житомир справа № 806/2676/15
категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Чернова Г.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Приватного підприємства "Кварц-Ресурс" про стягнення 105104,60 грн.,-
встановив:
Коростенська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулась до суду з позовом, у якому просить стягнути з приватного підприємства "Кварц-Ресурс" податковий борг в сумі 105104,60 грн. Оскільки на момент звернення до суду податковий борг не погашений, його необхідно стягнути в примусовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився. Про розгляд справи повідомлений за адресою, внесеною до державного реєстру, належним чином відповідно до вимог ч.8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні за наявними у ній доказами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.
Відповідно до положень п.41.1. ст.41 Податкового кодексу України (ПК України) контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи.
Судом встановлено, що приватне підприємство "Кварц-Ресурс" зареєстровано як юридична особа та з 26.12.2014 перебуває на податковому обліку у Коростенській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (а.с.16).
Відповідно до п.137.1 ПК України, податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно.
Згідно п.57.1 ПК України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до п.п.14.1.39. п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Приписами п.56.11 ст. 56 Податкового кодексу встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Правовими положеннями пп. 59.1, 59.4 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 ПКУ передбачено, що у разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до р.23 податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 02.03.2014 № НОМЕР_1, поданої приватним підприємством "Кварц-Ресурс" за 2014 рік, сума авансового внеску з податку на прибуток, яка підлягає сплаті в бюджет щомісячно, самостійно визначена відповідачем в розмірі 46977 грн (а.с.12-13).
На вказану суму заборгованості була сформована податкова вимога № 308-25 від 07.05.2015 та вручена відповідачу 07.05.2015 (а.с. 9).
В подальшому заборгованість підприємства збільшилась, відповідачу нараховано штрафні санкції за несвоєчасну сплату податкових платежів, про що свідчить виписка податкового органу по платнику податку - ПП"Кварц-Ресурс" (а.с.10-11).
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Враховуючи те, що у суду відсутні дані про погашення суми заборгованості в розмірі 105104,60 грн, її розмір та податкова вимога не оскаржувалась, відтак вказана сума є узгодженим грошовим зобов'язанням.
Відповідно до п.95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення боргу такого платника платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх відсутності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває в податковій заставі.
Згідно пунктів 95.3.-95.4. статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи, що відповідач заперечення проти позову або докази погашення заборгованості в сумі 105104,60 грн не надав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 158 - 163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Кварц-Ресурс" (код ЄДРПОУ 36022783) на користь державного бюджету в особі Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області податковий борг у сумі 105104 грн 60 коп. (сто п'ять тисяч сто чотири гривні шістдесят копійок) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г.В. Чернова
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2015 |
Оприлюднено | 03.08.2015 |
Номер документу | 47529735 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Чернова Ганна Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні