Постанова
від 31.10.2011 по справі 2-а/1970/2970/11
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2970/11

"31" жовтня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючої судді Мірінович У.А.

при секретарі судового засідання Мельничук С.П.

за участю:

представника позивача -ОСОБА_1,

відповідач -не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до підприємства „ІНТЕР -СВ» Тернопільської міської громадської організації соціального захисту і реабілітації інвалідів „ВікторіяВ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з позовом до підприємства «ІНТЕР - С»Тернопільської міської громадської організації соціального захисту і реабілітації інвалідів «Вікторія»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 438,55 грн.

У судовому засіданні представник позивача надав суду письмову заяву про зменшення позовних вимог, в якій просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 173,55 грн., так як позивачем допущено описку при складанні позовної заяви, а саме: у прохальній частині вказано суму боргу, яка підлягає до стягнення 438,55 грн. - невірно. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 173,55 грн., яку не сплатив добровільно, а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідач в суд не з'явився і заперечень на позов не подав, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце слухання справи.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Підприємство «ІНТЕР - С»Тернопільської міської громадської організації соціального захисту і реабілітації інвалідів «Вікторія»як юридична особа зареєстроване виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 18 серпня 2009 року та як страхувальник зареєстрований та перебуває на обліку у Міжрайонній виконавчій дирекції м. Тернополя та Тернопільського району, яка є структурним підрозділом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, реєстраційний код страхувальника - 11659.

Судом встановлено, що згідно з даними звітності по коштах Фонду за І квартал 2010 р. Ф.4 ФСС з ТВП та розрахунку заборгованості по страхових внесках, відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на суму 173,55 грн. Дана заборгованість виникла до 01 січня 2011 року і станом на дату розгляду справи в суді страхувальником не погашена.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010, № 2464-VI (далі - Закон № 2464).

Відповідно до п. 3 розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положенняВ» Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Пунктом 7 розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положенняВ» Закону № 2464 визначено, що суми внесків нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (далі-Закон № 2240-ІІІ), який діяв на момент виникнення правовідносин, страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності -некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту.

Згідно статті 22 Закону № 2240-ІІІ платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхувальники та застраховані особи, юридичні особи набувають статусу страхувальника з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 27 Закону № 2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 1 ст. 30 Закону № 2240-ІІІ встановлено, що страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.

Відповідно до ст. 8 Закону № 2240 -ІІІ, спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.

Відповідачем не виконано обов'язку страхувальника, передбаченого Законом № 2240-ІІІ, добровільно не сплачено суми заборгованості по страхових внесках, а тому заборгованість в розмірі 173,55 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 10, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позовом задовольнити повністю.

2. Стягнути з підприємства „ІНТЕР -СВ» Тернопільської міської громадської організації соціального захисту і реабілітації інвалідів „ВікторіяВ» (м. Тернопіль, вул. Чаадаєва, 10А, код ЄДРПОУ 36651066) в користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по коштах фонду у сумі 173 (сто сімдесят три) гривні 55 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвали постанову. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також: прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 04 листопада 2011р.

Головуючий суддя Мірінович У.А.

копія вірна

Суддя Мірінович У.А.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.10.2011
Оприлюднено03.08.2015
Номер документу47536819
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а/1970/2970/11

Постанова від 31.10.2011

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мірінович У.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні