Рішення
від 20.07.2015 по справі 910/10549/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.07.2015Справа №910/10549/15

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., при секретарі судового засідання Мельник Ю.О., розглянувши матеріали справи

за позовною заявою Українсько-Польського товариства з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ"

про стягнення 238 869, 17 грн.

за участю представників:

від позивача: не з'явився від відповідача:не з'явився

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду м. Києва звернулось Українсько-Польське товариство з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" про стягнення заборгованості в сумі 238 869, 17 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору купівлі-продажу нерухомого майна від 07.10.2013 р. в частині оплати переданого у власність ТОВ "РБФ "РЕМ" майна, внаслідок чого у останнього утворилась заборгованість на вказану суму.

У позові просить суд стягнути з ТОВ "РБФ "РЕМ" заборгованість за передане нерухоме майно в сумі 238 869, 17 грн.

У судове засідання представники сторін не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи. Представник позивача надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін за наявними у справі доказами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши позовні вимоги на відповідність їх нормам діючого законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що 07.10.2013 р. між Українсько-польським товариством з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" (продавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" (покупець) укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна, посвідчений приватним нотаріусом Кремінського районного нотаріального округу Луганської області Тіщенком О.М., зареєстрований в реєстрі за № 1604.

Пунктами 1.1 - 1.3 договору передбачено, що в порядку та на умовах, визначених у ньому, продавець оплатно передав у власність покупця (продав) об'єкт нерухомого майна - корпус № 4, що розташований за адресою: Україна, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, № 2-к, на земельній ділянці площею 1, 6978 га, кадастровий номер 4412900000:07:001:0037; а покупець прийняв у власність (купив) та сплатив за неї ціну продажу на умовах, зазначених у п. 2 договору. Нерухомість є власністю продавця на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого Сєвєродонецькою міською радою 08.12.2011 р..

Відповідно до п.п. 2.1, 2.3 договору ціна продажу нерухомості становить 286 643, 00 грн. з урахуванням ПДВ. Ціна договору дорівнює ціні продажу нерухомості. Продаж здійснюється у безготівковому вигляді шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця або у іншому порядку відповідно до чинного законодавства. Покупець зобов'язується сплатити продавцю ціну продажу нерухомості у розмірі 286 643, 00 грн. з урахуванням ПДВ, в строк до 07.04.2014 р.

Відповідно до п. 5.1 договору цей правочин є чинним з моменту його державної реєстрації. Право власності у набувача нерухомого майна - корпусу № 4 виникає відповідно до ст. 334 Цивільного кодексу України та ст. ст. 4, 15 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" з моменту державної реєстрації цього права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У судовому засіданні встановлено, що 07.10.2013 р. було зареєстровано право приватної власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна від 07.10.2013 на об'єкт нерухомого майна - корпус № 4, що підтверджується наявним у справі витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 10423659 від 07.10.2013 р.

Також матеріали справи свідчать, що 10.10.2013 р. за актом приймання-передачі нерухомого майна до договору купівлі-продажу від 07.10.2013 р. позивач передав у власність відповідачу обумовлений договором об'єкт нерухомого майна - корпус № 4, літ. Д-3-6, д, д1-д5, огорожа №13, 24, замощення - № І, загальною площею 23728, 7 кв.м. за адресою: Україна, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, № 2-к, а відповідач прийняв у власність зазначену нерухомість за вартістю 286 643, 00 грн.

Отже, судом встановлено, що позивач зобов'язання за договором виконав неналежним чином та передав нерухоме майно у власність відповідача, однак, відповідач зі свого боку обов'язок з оплати переданого майна здійснив неналежним чином, оскільки у визначений договором строк сплатив лише попередню оплату на суму 47 773, 83 грн., що підтверджується наявною у справі банківською випискою від 07.10.2013 р.

Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно зі ст. 657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Частиною 1 ст. 691 Цивільного кодексу України передбачено, що покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу. У разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами.

Згідно з ч. 3 ст. 334 Цивільного кодексу України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону (ч. 4 ст. 334 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Судом встановлено, що позивач звертався до ТОВ "РБФ "РЕМ" з претензією від 27.06.2014 р. та листами з вимогами про погашення боргу від 23.04.2014 р. та 07.10.2014 р., на які відповідач повідомляв, що не заперечує наявності боргу, однак не має фінансової можливості сплатити суму заборгованості.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Зазначене також кореспондується зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Оскільки наявність заборгованості ТОВ "РБФ "РЕМ" перед ТОВ "Віко-Україна" у сумі 238 869, 17 грн. підтверджується матеріалами справи та відповідачем у встановленому законом порядку не спростована, суд вважає, що позовні вимоги Українсько-польського товариства з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.

Згідно з ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Українсько-Польського товариства з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" про стягнення заборгованості в сумі 238 869, 17 грн. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" (03151, м. Київ, вул. Волинська, буд. 47, ідентифікаційний код 37355679) на користь Українсько-польського товариства з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" (92900, Луганська обл., Кремінський р-н, м. Кремінна, вул. Куйбишева, буд. 161, ідентифікаційний код 30695506) заборгованість у сумі 238 869 (двісті тридцять вісім тисяч вісімсот шістдесят дев'ять) грн. 17 коп.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РБФ "РЕМ" (03151, м. Київ, вул. Волинська, буд. 47, ідентифікаційний код 37355679) на користь Українсько-польського товариства з обмеженою відповідальністю "Віко-Україна" (92900, Луганська обл., Кремінський р-н, м. Кремінна, вул. Куйбишева, буд. 161, ідентифікаційний код 30695506) витрати по сплаті судового збору в сумі 4 777 (чотири тисячі сімсот сімдесят сім) грн. 39 коп.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 20 липня 2015 року.

Повний текст рішення підписаний 24 липня 2015 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня підписання повного тексту рішення.

Суддя К.І. Головіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.07.2015
Оприлюднено31.07.2015
Номер документу47540516
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10549/15

Рішення від 20.07.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 15.06.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 29.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 27.04.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні