Справа №173/2510/14-ц
Провадження №2/173/13/2015
У Х В А Л А
іменем України
28 липня 2015 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
В складі: головуючої : судді Петрюк Т.М.
При серетарі - ОСОБА_1В
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до фермерського господарства «Агрофірма «Чумак» про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, усуненням перешкод в здійсненні права власності на майно припинення права володіння земельною ділянкою ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2, звернувся до суду з позовом про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, усуненням перешкод в здійсненні права власності на майно припинення права володіння земельною ділянкою до відповідача ФГ «Агрофірма «Чумак», згідно якого просив визнати недійним договір оренди земельної ділянки від 01.01.2007 року площею 7.4083 га,. кадастровий номер 1221086600:01:007:0052, яка знаходиться на території Малоолександрівської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, усунути перешкоди в здійснення ним свого права власності на земельну ділянку року площею 7.4083 га,. кадастровий номер 1221086600:01:007:0052, зобов»язати відповідача повернути йому земельну ділянку негайно після набрання чинності рішенням суду в разі задоволення його позову та стягнути з відповідача всі зазнані ним судові витрати відповідно до наданих ним доказів цих витрат.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_3, заявив клопотання згідно якого просить залишити подану ним позовну заяву без розгляду. Дане клопотання підтримане позивачем та надані пояснення, що він розуміє наслідки залишення позову без розгляду та дане клопотання відповідає його внутрішній волі..
Представник відповідача ФГ «Агрофірма «Чумак» проти задоволення клопотання про залишення позову без розгляду не заперечує, так як таке право надане позивачу відповідно до закону, хоч зі своєї позиції вважає за краще, щоб по справі було постановлене рішення.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового засідання, вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до пп. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду якщо позивач подав заяву про залишення позову без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Заява про залишення позовної заяви без розгляду подана позивачем в належній формі. позивачеві роз»ясенні наслідки залишення позовної заяви без розгляду. Клопотання позивача про залишення позову без розгляду на думку суду не порушує права та охоронювані законом інтереси сторін та інших осіб, вимог закону і відповідає принципу диспозитивності цивільного процесу.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_2, до ФГ «Агрофірма «Чумак» про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, усуненням перешкод в здійсненні права власності на майно припинення права володіння земельною ділянкою.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 89 ЦПК України у разі відмови позивача від позову понесені ним судові витрати не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються з позивача.
Виходячи з положень ст. 89 ЦПК України позивачеві понесені судові витрати не відшкодовуються, оскільки позивач не підтримує свої позовні вимоги не в наслідок їх задоволення відповідачем після пред»явлення позову. А представником відповідача не подано заяви про відшкодування судових витрат та не надано доказів понесення судових витрат відповідно питання про відшкодування судових витрат при прийнятті рішення про залишення позовної заяви без розгляду не вирішуються.
Керуючись пп. 5 ч. 1 ст. 207, ЦПК України суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_4 за цивільною справою № 173/2510/14-ц (провадження №2/173/13/2015) за позовом ОСОБА_2 до фермерського господарства «Агрофірма «Чумак» про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним, усуненням перешкод в здійсненні права власності на майно припинення права володіння земельною ділянкою залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 5 днів, від дня її оголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Верхньодніпровський районний суд. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
хвала набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо така скарга подана не була, У випадку подання апеляційної скарги ухвала набирає чинності після розгляду справи судом апеляційної інстанції, якщо не була змінена або скасована.
Суддя Петрюк Т.М.
Суд | Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2015 |
Оприлюднено | 03.08.2015 |
Номер документу | 47561791 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Петрюк Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні