Дата документу 13.03.2014 Справа № 554/2928/14-к
Провадження № 1-КС/554/1221/2014
Справа 554/2928/14к
УХВАЛА
Іменем України
13.03.2014 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Материнко М.О., при секретарі судового засідання Парасоцькій О.С.,
за участю старшого слідчого в ОВС СВ Ю.С.Димарь, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, -
встановила:
08 жовтня 2013 року на м/п Кременчук Полтавської митниці Міндоходів, під час здійснення оформлення та митного контролю товару Інгібітор гідратоутворення ДЕГИДРАТ 4010 марка А, який надійшов з м. Стерлітомак Республіки Башкортостан РФ (відправник ТОВ Промхімсервіс) на адресу ТОВ Метил (код ЄДРПОУ 34934751, м. Київ, вул. Горького, 13, оф. 3), вантажоотримувач ТОВ Торговий Дім - Укртатнафта, службовими особами ТОВ Метил, як декларантом та уповноваженою особою, в митну декларацію № 806010000/2013/012696 внесені неправдиві дані щодо його класифікації згідно з УКТЗЕД.
Так, відповідно до відомостей, задекларованих у митній декларації №806010000/2013/012696, ввезений товар є термодинамічним багатокомпонентним гліколієвим розчином в середовищі органічних розчинників, що призначений для використання в якості добавки до нафтопродуктів з метою запобігання утворення газових гідратів на внутрішній поверхні нафтопромислового обладнання.
У той же час, згідно висновку спеціалізованої лабораторії Харківського управління з питань експертизи та досліджень СЛЕД Міндоходів від 13.11.2013 року, у вказаному товарі міститься хімічна речовина метанол у кількості 95%, яка значиться у Переліку отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів, виробництво, зберігання, захоронення, знищення та утилізація яких здійснюється за наявності дозволу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 440 від 20.06.1995 року.
Крім того, відповідно до листа роз`яснення Департаменту митної справи Міндоходів та зборів України, ввезений товар: Інгібітор гідратоутворення ДЕГИДРАТ 4010 марка А, класифікується за кодом № 2905110000, а не № 3811900, як зазначено декларантом в митній декларації № 806010000/2013/012696.
Таким чином, службовими особами ТОВ Метил, з приховуванням від митного контролю, шляхом зазначення неправдивих відомостей щодо найменування товару та речовини, яка входить до його складу, без відповідного документального оформлення, а саме за відсутності дозволу Мінприроди України, вчинено незаконне переміщення через митний кордон України отруйної речовини (метанол) з приховуванням від митного контролю, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 201 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що керівником ТОВ Метил є громадянин ОСОБА_1 і він приймав участь в митному оформленні вказаного вантажу.
26 лютого 2014 року, під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_1 , встановлено та вилучено мобільні телефони, які використовувалися ОСОБА_1 .
Під час проведення огляду вилучених мобільних телефонів встановлено сім-картку мобільного оператора МТС, що має на собі номер НОМЕР_1 та є заблокованою.
Зазначені ідентифікаційні ознаки свідчать про використання ОСОБА_1 , під час приватного спілкування, сім-картки мобільного оператора МТС, що має на собі номер НОМЕР_1 , що є достатнім для унікальної ідентифікації зазначеної мережі та сім-картки, як це передбачено п.8 ч.2 ст.248 КПК України.
Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 4, ч. 5, ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -
ухвалила:
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Північного територіального управління ПрАТ МТС Україна (м. Харків, вул.Фрунзе, 18), а саме:
- інформації (PIN, PUK - коди) необхідної та достатньої для розблокування сім-картки мобільного оператора МТС, що містить на собі номер НОМЕР_1 ;
- роздруківки телефонних дзвінків (вхідних та вихідних) та СМС повідомлень (вхідних та вихідних) з сім-картки, що містить на собі номер НОМЕР_1 , із зазначенням базових станцій та ІМЕІ мобільних пристроїв, за період з 01.09.2013 року по 01.03.2014 року, з їх вилученням.
Зобов`язати представників надати зазначену інформацію.
Зобовязати старшого слідчого в ОВС СВ Ю.С.Димарь пред`явити представникам оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копії.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяМ.О. Материнко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 47578913 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні