печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26092/15-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справх Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 за погодженням із старшим прокурором другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна.
Клопотання обгрунтоване тим, що Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000000924, відомості щодо якого 20.05.2015 р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
24.07.2015 р. під час проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 6.07.2015 р., за місцем проживання ОСОБА_6 розташованому у АДРЕСА_1 , слідчим Генеральної прокуратури України посеред іншого виявлено та вилучено грошові кошти, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються у кримінальному провадженні, а саме: 60 000,00 грн., 33 300,00 доларів США та 7 300,00 євро, при цьому грошові кошти, вилучені під час обшуку, не зазначені в ухвалі слідчого судді про дозвіл на його проведення, а отже, відповідно до положення ч.2 ст.168, ч.7 ст.236 КПК України, є тимчасово вилученим майном.
Встановлено, що у період 2014-2015 рр. службові особи державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» за попередньою змовою групою осіб із службовими особами Фонду державного майна України та ТБ «Універсальна товарно-сировинна біржа» шляхом реалізації по заниженій вартості об`єктів державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» заволоділи грошовими коштами підприємства в особливо великих розмірах. Вказане заволодіння державних грошових коштів обумовлено проведенням процедури відновлення платоспроможності (санація) державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів». Так, ухвалою Господарського суду Черкаської області від 22.12.2014 р. у справі №05/14/2617 про визнання банкрутом державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» затверджено план санації підприємства та продовжено строк процедури санації, повноважень керуючого санацією ОСОБА_7 , а також скасовано всі обтяження та арешти на майно підприємства. Того ж дня відповідно до протоколу №1 проведення аукціону з продажу майна підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» у порушення визначеного порядку продажу майна боржника в процедурі санації, передбаченого ст.35 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відчужено частину майна підприємства по лоту №1 на користь переможця аукціону (покупець) ТОВ «Юрія-Фарм» на суму 6 503 420,00 грн., при цьому вказана ухвала Господарського суду Черкаської області не набрала законної сили. Аналізом висновків КТ «Консалтингове підприємство «Українська нерухомість» (ЄДРПОУ 25208730) про оцінку вартості об`єктів, які входили до лоту №1 (виробничо-складського комплексу, загальною площею 18 833,0 кв.м. та їдальні, загальною площею 2 730,0 кв.м., що розташовані за адресою: м. Черкаси, вул. Чигиринська, 21), в рамках проведення процедури санації встановлено, що вартість зазначених об`єктів нерухомості становить 6 314 000,00 грн. Вказані висновки відповідно до рецензії співробітників Фонду державного майна України від 13.08.2014 р. мають незначні недоліки, що не вплинули на достовірність оцінки майна, проте відповідно до висновків Земельного-аграрного центру «Карат» про оцінку вартості вищевказаного нерухомого майна, яке входило до лоту №1 та здійснена в рамках контррозвідувальної справи №904, встановлено, що вартість зазначених об`єктів нерухомості становить 13 966 262,00 грн.
Крім цього, 22.12.2014 р. відповідно до протоколу №2 проведення аукціону з продажу майна підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» у порушення визначеного порядку продажу майна боржника в процедурі санації, передбаченого ст.35 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відчужено частину майна підприємства по лоту №2 на користь переможця аукціону (покупець) фізичної особи ОСОБА_8 (інд.№ НОМЕР_1 ) на суму 480 022,00 грн., при цьому вказана ухвала Господарського суду Черкаської області не набрала законної сили. Аналізом висновків КТ «Консалтингове підприємство «Українська нерухомість» про оцінку вартості об`єктів, які входили до лоту №2 (будівля котельні, загальною площею 1627,4 кв.м. та теплопостачання, загальною площею 264,6 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 ) в рамках проведення процедури санації, встановлено, що вартість зазначених об`єктів нерухомості становить 475 270,00 грн. Вказані висновки відповідно до рецензії співробітників Фонду державного майна України від 13.08.2014 р. мають незначні недоліки, що не вплинули на достовірність оцінки майна, проте відповідно до висновків Земельного-аграрного центру «Карат» про оцінку вартості вищевказаного нерухомого майнам, яке входило до лоту №2, та здійснена в рамках контррозвідувальної справи №904, встановлено, що вартість зазначених об`єктів нерухомості становить 788 974,00 грн.
Крім цього встановлено, що інші учасники аукціонів по зазначеним лотам (ТОВ «Таурус-7» ЄДРПОУ 37651664 та фізична особа ОСОБА_9 , інд.№ НОМЕР_2 ), які нібито створювали конкурентне середовища переможцям торгів, безпосередньо пов`язані з ОСОБА_7 та мали попередню змову щодо їх участі. При цьому встановлено, що вказана злочинна діяльність здійснювалась за попередньою змовою групою осіб із службовими особами Фонду державного майна України в особі директора департаменту корпоративного управління Фонду державного майна України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ТБ «Універсальна товарно-сировинна біржа», ТОВ «Юрія-Фарм», що підтверджується матеріалами проведення оперативно-розшукових заходів у рамках контррозвідувальної справи №904. Отже, щодо вилучених 24.07.2015 р. під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 грошових коштів є підстави вважати, що вони здобуті злочинним шляхом і є предметом кримінального правопорушення, розслідуваного у кримінальному провадженні і можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення, тобто містять ознаки, зазначені у ст. 98 КПК України, як речові докази.
У клопотанні також зазначено, що санкція ч.5 ст.191 КК України передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту вищевказаних грошових коштів, у тому числі, з метою забезпечення можливого судового рішення в частині конфіскації майна.
Згідно ч.5 ст.171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після його вилучення, що наступним робочим днем після вилучення зазначеного майна є: 25.07.2015 р., проте у цей день клопотання не було подано, оскільки проводилась значна кількість слідчих і процесуальних дій, спрямованих на встановлення фактичних обставин розслідуваному у кримінальному провадженні злочину, зокрема, оглянуто велику кількість документів, комп`ютерної техніки, інших речей, грошових коштів, вилучених під час проведених 24.07.2015 р. обшуків; викладені обставини свідчать, що строк подачі клопотання про арешт тимчасово вилученого майна пропущено з поважних причин.
Слідчий суддя, враховуючи вимоги ст.172 КПК України, визнав можливим розгляд клопотання у відсутності володільця майна.
Слідчий суддя, вислухавши слідчого, дослідивши надані матеріали, враховуючи правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, що особою, яка подала клопотання, доведено необхідність такого арешту, вважає клопотання задовольнити. Строк подачі клопотання про арешт тимчасово вилученого майна підлягає поовленню, як пропущений з поважних причин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.170-173,175,209,272,392,532 КПК України,
У Х В А Л И В :
Поновити строк подачі клопотання про арешт тимчасово вилученого майна у ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, вилучені 24.07.2015 р. під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: грошові кошти, належні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: 60 000,00 грн., 33 300,00 доларів США та 7 300,00 євро, згідно переліку та опису, зазначеному у протоколі обшуку від 24.07.2015 р., які перебувають на зберіганні у головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури України.
Покласти обов`язок щодо виконання ухвали на слідчого ОСОБА_4 .
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляду питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 47598337 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні