Справа № 3441/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року м.Одеса
головуючого судді Колесниченко О.В.,
при секретарі Болотовій К.С.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням з боку відповідача вимог Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003р. N 1058-IV.
У судовому засіданні представник позивача, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити, та підтвердив, що станом на час проведення судового засідання сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, однак на неодноразові вимоги суду в судове засідання не з'явився, письмових доводів та заперечень проти позову по суті заявлених вимог не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними матеріалами в порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування під № 1152.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» N 1058-IV від 09.07.2003р. загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно із положеннями ст. 15 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» N 1058-IV від 09.07.2003р. платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники (роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування), зазначені в статті 14 цього Закону, а саме: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Пунктами 4 та 6 частини 2 ст. 17 Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані, зокрема, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, та нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок звітування платників страхових внесків визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за N 64/8663 (зі змінами) (далі - Інструкція).
Пунктом 11.11 Інструкції встановлено, що Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому платник зазначає самостійно обчислені суми страхових внесків, подається до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з п.п. 5.1.1 та 5.1.4 Інструкції обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), виходячи з розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат (доходу). Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (крім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Як було встановлено в процесі розгляду справи, відповідачем в порушення п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» N 1058-IV від 09.07.2003р. з серпня 2009 року по грудень 2009 страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перераховуються не в повному обсязі .
У відповідності до ч. 2 ст. 106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003р. N 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль» заборгованість у сумі 10453,70 грн., сплачено не було.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, за товариством з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль» склалася заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн.
Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Приймаючи до уваги вищезазначене, керуючись положеннями Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003р. N 1058-IV, Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, до Пенсійного фонду УкраїниВ» , затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1, у зв'язку з порушенням встановлених законодавством строків сплати товариством з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у добровільному порядку управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області звернулось до суду з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»про стягнення заборгованості у сумі 10453,70 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу В«Підстави для звільнення від доказуванняВ» .
На думку суду, наявність та розмір заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль» перед управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн. підтверджується обґрунтованим розрахунком заборгованості. Доказів, спростовуючих викладене, відповідачем під час розгляду справи до суду представлено не було.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку щодо правомірності, обґрунтованості заявленого управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області позову та наявності підстав для його задоволення відповідно до приведених вище положень ст.ст. 15, 17, 20 106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» від 09.07.2003р. N 1058-IV, Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, до Пенсійного фонду УкраїниВ» , затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1.
Керуючись ст.ст. 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року N 1058-IV, Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.11.2003 р. №21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 р. за №64/8663, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн. - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмір Текстиль»/67452, Одеська область, м. Роздільна, вул. Леніна, 101, код ЄДРПОУ 35162853/ на користь управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області / 67400, м. Роздільна, вул. Свердлова, 4-А, код ЄДРПОУ 24531647, МФО 388227, р/р 25606301444 в Роздільнянському відділенні Ощадбанку № 3175/ заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 10453,70 грн. / десять тисяч чотириста п'ятдесят три грн. 70 коп. /.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 17 грудня 2010 року.
Суддя О.В. Колесниченко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2010 |
Оприлюднено | 03.08.2015 |
Номер документу | 47611863 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Колесниченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні