Постанова
від 28.07.2015 по справі 823/1564/15
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2015 року справа № 823/1564/15

13 год. 15 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бабич А.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шоколенко Т.М.,

представника позивача - Кореня М.В. (згідно з довіреністю),

представника відповідача - Тимошенка І.В. (згідно з довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області до приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма Шульц» про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

ВСТАНОВИВ:

У Черкаський окружний адміністративний суд надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області (далі - позивач) про стягнення з приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма Шульц» (далі - відповідач) на користь позивача заборгованості у сумі 3154,84грн. за червень 2015 року з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2, колишнім працівникам відповідача.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач у добровільному порядку не погасив вищевказану заборгованість.

Відповідач проти позову заперечував з тих підстав, що чинним законодавством не передбачений обов'язок підприємств відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсій своїм колишнім працівникам.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, у зв'язку з таким.

Приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Шульц» зареєстроване як юридична особа з 11.04.2002 (код ЄДРПОУ 31703549) та є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України. Згідно з підп.2.2.6. п.2.2. розділу 2 статуту відповідача одним із видів його діяльності є виробництво, вирощування, переробка продукції сільськогосподарського походження.

З письмових доказів у справі суд встановив, що колишнім працівникам відповідача, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, - призначено пенсію на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку згідно з п. «ж» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII), відповідно до якого на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

П.1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.1992 № 244 "Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей" встановлено, що жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро або більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених, пенсії на пільгових умовах призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.

Відповідно до вимог абз.1 п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці - за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугою років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугою років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Вказана норма регулює порядок відшкодування витрат на доставку і виплату пільгових пенсій, призначених згідно зі списками №1, №2 та пунктів «в», «є», «ж» ч.1 ст.13 Закону №1788-XII (правова позиція Верховного Суду України, викладена у постанові від 21.02.2012, у справі №21-19а12 ).

Порядок відшкодування фактичних витрат з виплати та доставки пільгових пенсій передбачений Інструкцією про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року (далі - Інструкція №21-1).

Відповідно до п.6.1 Інструкції №21-1 витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, підлягають відшкодуванню страхувальниками в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого ч.2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV.

Отже, доводи відповідача, що чинним законодавством не передбачений обов'язок підприємств відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсій своїм колишнім працівникам спростовані наведеними нормами законодавства.

Згідно з п.6.4 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

На виконання п.6.4 Інструкції №21-1 повідомлення-розрахунок щодо пільгових пенсійних виплат за червень 2015 року був вручений відповідачу, що підтверджується даними копії рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.9), але не оскаржений. Отже, зазначена в ньому сума є узгодженою та підлягає відшкодуванню.

П.6.8. Інструкції №21-1 визначено, що підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідач належним чином не виконав свій обов'язок щодо відшкодування позивачу фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, внаслідок чого має заборгованість з їх відшкодування за червень 2015 року у сумі 3154,84грн.

Суд звернув увагу, що правомірність призначення пільгових пенсій зазначеним особам відповідачем в установленому законом порядку не оскаржувалась, а відповідач не належить до категорії осіб, звільнених від обов'язку відшкодовувати вищевказані витрати.

Тому, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158 - 165, 254 - 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області задовольнити повністю.

Стягнути із приватного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма Шульц» (19500, Черкаська обл., Городищенський район, м.Городище, вул. Шевченка , буд.116; код ЄДРПОУ 31703549) на користь управління Пенсійного фонду України в Городищенському районі Черкаської області (19500, Черкаська обл., Городищенський район, м.Городище, вул.Миру, буд.119; код ЄДРПОУ 21366596) заборгованість у сумі 3154,84грн. (три тисячі сто п'ятдесят чотири гривні 84 коп.) за червень 2015 року з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2 ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту отримання повного тексту постанови. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

3. Копію постанови направити сторонам.

Суддя А.М. Бабич

Повний текст постанови виготовлений 29.07.2015

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.07.2015
Оприлюднено03.08.2015
Номер документу47611887
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/1564/15

Ухвала від 20.10.2015

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Федотов І.В.

Ухвала від 25.09.2015

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Федотов І.В.

Постанова від 28.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.М. Бабич

Ухвала від 16.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.М. Бабич

Ухвала від 16.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

С.М. Гарань

Ухвала від 03.07.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

С.М. Гарань

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні