Ухвала
від 28.07.2015 по справі 908/4310/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

28.07.2015 Справа № 908/4310/15

Суддя Смірнов О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ", м. Київ,

до першого відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя

до другого відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія", с. Степанки

про захист прав інтелектуальної власності

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ" звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовними вимогами до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія" про:

1) зобов'язання Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія" припинити порушення прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р., шляхом виробництва та введення у цивільний обіг алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня");

2) заборону Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 здійснювати пропонування для продажу та продаж алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлених з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р.;

3) заборону Товариству з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія" здійснювати виробництво, пропонування для продажу та продаж алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлених з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р.;

4) вилучення у Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія" та знищення виявлених алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлених з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р.

Разом з позовною заявою на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ" надійшла заява в порядку ст. 66, 67 ГПК України про вжиття заходів до забезпечення позову, відповідно до якої останнє просить суд:

- заборонити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 відчужувати в будь-який спосіб алкогольні напої ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлені з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно з патентом України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р.;

- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Національна горілчана компанія" виробляти і відчужувати в будь-який спосіб алкогольні напої ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлені з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно з патентом України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суддя встановив:

- в позовній заяві об'єднано вимоги про зобов'язання першого та другого відповідачів припинити порушення прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р., заборону першому відповідачу здійснювати пропонування для продажу та продаж алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлених з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р., заборону другому відповідачу здійснювати виробництво, пропонування для продажу та продаж алкогольних напоїв ТМ "Перепёлка" та/чи ТМ "Перепілка" (горілка "Перепілка "Класична", горілка особлива "Перепілка "Карпатська", горілка "Перепілка "Домашня"), виготовлених з порушенням прав на промисловий зразок "ІНФОРМАЦІЯ_1" згідно патенту України НОМЕР_1, дата публікації 12.05.15 р., а також вимоги про вилучення у першого і другого відповідачів та знищення виявлених алкогольних напоїв, і сумісний розгляд цих вимог суттєво утруднить вирішення спору.

Відповідно до п. 5 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила об'єднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.

Приписами ч. 1 ст. 58 ГПК України передбачено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.

Так, підставою позову є фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача, а доказами у справі згідно ч. 1 ст. 32 ГПК України є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно п. 1.4 постнови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 р. № 12 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності" справи у спорах про порушення майнових прав інтелектуальної власності розглядаються господарським судом за місцем вчинення порушення (частина четверта статті 16 ГПК України). Місце вчинення порушення визначається з урахуванням конкретних обставин, зазначених у позовній заяві. У разі коли порушення вчинено на території двох чи більше адміністративно-територіальних одиниць, зокрема, областей, що входять до складу України (частина друга статті 133 Конституції України), то розгляд справи здійснюється тим господарським судом, до якого звернувся позивач.

Так, позивач в позові вказує, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Національна горілчана компанія» (відповідач 2) здійснює виробництво, пропонування для продажу та продаж продукції з використанням промислового зразка, право на використання якого у нього відсутнє, а Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (відповідач 1) здійснює реалізацію зазначеної горвілчаної подукції Відтак, зі змісту позову вбачається, що позивачем заявлено про різні порушення, які вчинено різними особами.

Однак, позивачем не вказано обставини, з яких можливо дійтим висновку про місце вчинення порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Національна горілчана компанія» (відповідач 2), як виробником горілки "Перепілка" з використанням пляшки, що виготовлена із застосуванням промислового зразка, право на використання якого у нього відсутнє. При цьому, з наданих до позову доказів вбачається, що місцем проживання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (відповідач 1) є: 69104, АДРЕСА_1, а місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю «Національна горілчана компанія» (відповідач 2) є: 19632, Черкаська обл., Черкаський район, село Степанки, Смілянське шосе, 8-й кілометр, буд. 2.

Враховуючи викладене, для вирішення даної справи по суті суду необхідно досліджувати окремо наявність фактів вчинення кожним з відповідачів порушень, про які заявлено позивачем, надавати їм відповідну оцінку, що з огляду на обмеженість строків розгляду справи, передбачених статтею 69 ГПК України, перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін та суттєво утруднить вирішення спору, в т. ч. в межах строків, встановлених вказаною статтею оскільки порушення відповідачів, про які заявляє позивач, не пов'язані солідарними зобов'язаннями.

При цьому, слід звернути увагу заявника, що чисельними рішеннями Європейського суду з прав людини у справах проти України визнано порушення пункту 1 статті 6 "Право на справедливий розсуд" Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що, зокрема, полягало у тому, що національними судами не забезпечено розгляд справи заявника в "розумний строк" через затримки у провадженні, в тому числі у зв'язку із великим обсягом поданих документів та часу на їх дослідження.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 р. кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.

Згідно до пункту 5 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила об'єднання вимог.

Відповідно до п. 3.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" якщо позивач порушив правила об'єднання вимог або об'єднання цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, суддя має право повернути позовну заяву (стаття 58 та пункт 5 частини першої статті 63 ГПК) (1798-12).

Крім того, слід звернути увагу заявника, що надані ним в якості доказів надсилання на адреси відповідачів у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів описи вкладення у цінні листи від 24.07.15р. містять посилання, що відповідачам накреслено позовні заяву про захист прав інтелектуальної власності від 24.07.15р. без номера. Тоді як до суду подана позовна заява під номером 24/07/15-1.

За таких обставин, позовна заява підлягає поверненню без розгляду. Після усунення обставин, що зумовили повернення позовної заяви без розгляду, позивач може звернутися з нею знову в загальному порядку.

У зв'язку з поверненням позовної заяви позивачу без розгляду заява про забезпечення позову судом не розглядається.

Статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення, яке здійснюється за ухвалою суду. Зокрема згідно з п. 2 ч. 1 вказаної статті визначено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що судовий збір в сумі 4872,00 грн., сплачений Товариством з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ" згідно квитанції № QS000075520001 від 15.06.15 р. підлягає поверненню на підставі п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", у зв'язку з поверненням господарським судом Запорізької області позовної заяви у даній справі без розгляду ухвалою від 28.07.15 р.

На підставі викладеного, керуючись п. 5 ст. 63, п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. 86 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву і додані до неї документи повернути позивачеві - Товариству з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ" без розгляду на адресу: 04116, м. Київ, вул. Маршала Рибалка, буд. 10/8.

2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "АЙПІ ЗАХИСТ", 04116, м. Київ, вул. Маршала Рибалка, буд. 10/8, код ЄДРПОУ 38780530, з Державного бюджету України, одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжі (Орджонікідзевський район), 22030001, банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025409, рахунок № 31215206783007, судовий збір в сумі 4872 (чотири тисячі вісімсот сімдесят дві) грн. 00 коп., сплачений згідно квитанції № QS000075520001 від 15.06.15 р. Підставою для повернення судового збору є дана ухвала, яка затверджена гербовою печаткою Господарського суду Запорізької області.

Додатки (на 48 арк.): позовна заява № 24/07/15-1 від 24.07.15 р. з додатками всього на 43 арк., в тому числі оригінали: квитанції № QS000075520001 від 15.06.15 р. на 1 арк., фіскальні чеки № 0253 та № 0254 від 24.07.15 р. всього на 2 арк., описи вкладення від 24.07.15 р. всього на 2 арк., заява про забезпечення позову № 24/07/15-2 від 24.07.15 р. на 4 арк., оригінал квитанції № QS000083675501 від 16.07.15 р. на 1 арк.

Суддя О.Г.Смірнов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення28.07.2015
Оприлюднено04.08.2015
Номер документу47640539
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/4310/15

Ухвала від 28.07.2015

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні