Справа № 591/5333/15-к
Провадження № 1-кс/591/1286/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2015 року м. Суми
Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ОСОБА_4 , розглянувши клопотанняНачальника відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ УМВС України в Сумській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12015200000000115 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся з погодженим прокурором клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ та можливість вилучити документи, які знаходяться у володінні юридичної особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі Сумської філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_1 і містять деталізовані відомості про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 за період з 29.07.2014 по 27.07.2015, з метою перевірки зазначених обставин, встановлення фізичних та юридичних осіб, від кого саме, коли, та на яку суму надходили грошові кошти на зазначені рахунки громадського об`єднання, а також подальшого витрачання цих коштів (відомостей про зняття готівки у касах чи банкоматах) чи перерахування їх на інші рахунки.
Слідчий вважає, що зазначені документи мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні, містять відомості, які можуть бути використані як докази та самі по собі, або в сукупності з іншими речами та документами мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і в інший спосіб встановити вказані обставини не є можливим.
Представник володільця інформації при вирішенні клопотання покладався на розсуд суду.
Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України, оскільки учасниками процесу не заявлено клопотань про фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів, суд вирішив провести судове засідання без фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити, надав документи в обґрунтування клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження №12015200000000089, вивчивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що Слідчим управлінням УМВС України в Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12015200000000115 від 17 червня 2015 року у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Допитані в якості свідків члени громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 показали, що дійсно на поточний рахунок громадського об`єднання « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у 2014 році надходили грошові кошти близько 46000 гривень, але куди вони у послідуючому були перераховані точно не відомо. Поточний рахунок громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » був відкритий влітку 2014 року у банківській установі в м. Суми « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Зазначені обставини судом встановлено з внесених до ЄРДР відомостей (а.с.3), протоколів допиту свідків (а.с.11-20).
В силу ст.85 КПК України, належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Згідно п. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В силу ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються, зокрема: підстави вважати, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Тому, суд погоджується з позицією слідчого з приводу необхідності дослідити відомості про рух грошових коштів, котрі є об`єктом вчинення злочину, підтвердити або спростувати пред`явлену підозру, визначити всіх причетних до вчинення злочину осіб. Вилучення документів обумовлено необхідністю подальшого використання в якості доказів, пред`явлення в ході допитів та при проведенні слідчих дій.
Приналежність визначених в клопотанні банківських рахунків підтверджено відомостями ДПІ у м. Сумах (а.с.8-10).
Таким чином, слідчим доведено всі передбачені КПК України обставини, тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.159 - 166 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати Начальнику відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ УМВС України в Сумській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12015200000000115 тимчасовий доступ та можливість вилучити документи, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі Сумської філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 , і містять деталізовані відомості про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 за період з 29.07.2014 року по 27.07.2015 року, з метою перевірки зазначених обставин, встановлення фізичних та юридичних осіб, від кого саме, коли, та на яку суму надходили грошові кошти на зазначені рахунки громадського об`єднання, а також подальшого витрачання цих коштів (відомостей про зняття готівки у касах чи банкоматах) чи перерахування їх на інші рахунки.
Встановити строк дії ухвали - до 20 серпня 2015 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на Начальника відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ УМВС України в Сумській області ОСОБА_3 .
У відповідності до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого судового засідання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 47670606 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Міліціанов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні