Рішення
від 10.07.2015 по справі 917/1163/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

10.07.2015р. Справа № 917/1163/15

За позовом Управління по інвестиціях і будівництву виконавчого комітету Комсомольської міської ради, вул. Миру, 24, м.Комсомольськ, Полтавська область,39800

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАНД-ІС", Добровольського 91, кв. 123, м.Комсомольськ, Полтавська область, 39800

про стягнення 17160,00 грн.

Суддя Іваницький Олексій Тихонович

секретар судового засідання Жадан Т.С.

Представники сторін:

від позивача: Кравченко О.М. розпорядження №101-к від 16.03.2003р.

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАНД-ІС" зайво сплачених коштів в розмірі 17160,00 грн.

На виконання вимог ухвали суду від 09.06.2015р. про порушення вимог ухвали суду 24.06.2015р. за вх. канцелярії суду №9512 позивачем надані додаткові докази по суті предмету спору. Суд подані докази прийняв та залучив до матеріалів справи.

Відповідач повноважного представника у судове засідання не направив, ухвали суду від 09.06.2015р. та від 02.07.2015р. направлені на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАНД-ІС" (Добровольського 91, кв. 123, м.Комсомольськ, Полтавська область, 39800) повернулися до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до пункту 3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і повернуто підприємством зв'язку з посиланням на закінчення строку зберігання поштового відправлення, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Оскільки судом були виконані вказані норми, відповідач вважається повідомленим про час та місце розгляду справи.

Враховуючи достатність у матеріалах справи доказів для розгляду спору по суті, приписи ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікована Законом України від 17.07.1997 р. № 475/97-ВР) щодо права кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку, суд не оцінює вказані обставини як підставу для подальшого відкладення розгляду справи. Спір розглядається за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши і оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всі обставини справи в їх сукупності, а також за результатами оцінки поданих сторонами господарського процесу доказів, у нарадчій кімнаті суд задовольняє позовні вимоги виходячи з наступного:

В ході проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління по інвестиціях та будівництву виконавчого комітету Комсомольської міської ради за період з 01.07.2011 по 31.12.2013р. службовими особами Кременчуцької об'єднаної державної фінансової інспекції на підставі Довідки зустрічної звірки операції ТОВ «Гранд-ІС» визначено безпідставність включення ТОВ «Гранд-ІС» до акту форми КБ-2В за листопад 2012 року роботи з нанесення вогнезахисного матеріалу «ендотерм» на металеві конструкції об'єкту «Пандус для пересування інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» на суму 17160,00 гривень (з урахуванням загальновиробничих та адміністративних витрат, прибутку та єдиного податку).

Відповідно до договору підряду № 15/08-12 від 20.08.2012, укладеного управлінням по інвестиціях та будівництву виконавчого комітету Комсомольської міської ради з ТОВ «Гранд-ІС», його предметом є виконання комплексу будівельно-монтажних робіт відповідно до проектної документації та умов Договору на об'єкті реконструкції «Пандус для пересування інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88».

Договірна ціна робіт, яка визначена відповідно до Державних будівельних норм на основі кошторису (Додаток 1), що є невід'ємною частиною Договору, є твердою і складає 61 198,0 грн, у тому числі ПДВ немає. .

Розділом 5 Договору передбачено, що замовник забезпечує розробку, погодження з уповноваженими державними органами та органами місцевого самоврядування, а також проведення в установленому порядку експертизи робочої документації, її затвердження і передачу Підряднику.

До подачі пропозиції Підрядник перевіряє комплектність та відповідність установленим вимогам робочої документації та визначає вартість виконаних підрядних робіт. При виявленні в ній прорахунків Підрядник письмово повідомляє про це Замовника і направляє свої

пропозиції щодо внесення змін до проектної документації. Замовник враховує ці зауваження (у разі їх обґрунтованості). Підрядник розробляє організаційно-технологічну документацію для виконання робіт.

Ціна на придбані матеріально-технічні ресурси не повинна перевищувати рівень регіональних цін. При проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт повинна підтверджуватись завіреними копіями первинних облікових документів (п. 7.2 Договору).

Згідно п. 10.4 Договору підрядник зобов'язаний одержати встановлені законодавством дозволи на виконання окремих видів робіт.

При виявленні у розрахунках раніше оплачених форм № КБ-2в «Акт приймання виконаних підрядних робіт» і № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних підрядних робіт» доведених помилок та порушень діючого порядку визначення вартості будівництва, загальна вартість виконаних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення помилок.

Відповідно акту приймання виконаних будівельних робіт № 2 за листопад 2012 року на об'єкті «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» ТОВ «Гранд-ІС» виконано робіт на суму 61 198,0 гривень.

Леніна, 88» розроблена ТОВ фірма «АіСТ» та затверджена наказом управління по інвестиціях та будівництву виконкому Комсомольської міської ради від 07.07.2012 № 53-в.

Робочим проектом «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» передбачено здійснення вогнезахисту металевих конструкцій організацією, що має державну ліцензію (стор. 15). (Копія робочого проекту «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» у Додатку 45 до акта).

Кошторисною документацією передбачалось нанесення вручну в один шар покриття з вогнезахисного матеріалу на горизонтальні і вертикальні поверхні металевих конструкцій на площу 42,4 кв. м. вартістю (в прямих витратах) 10 372,0 грн. (Е13-73-5). Відомістю ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва даного об'єкту передбачалось використання вогнезахисного» матеріалу «Унітерм-38091» в кількості 49,3112 кг по ціні 143,24 грн. та полімерної композиції К-9 в кількості 33,6656 кг по ціні 83,5 гривень..

Відповідно до локального кошторису (№ 2-1-1) на будівельні роботи по будові «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт становить 55 139,0 грн, в тому числі вартість робіт з нанесення вручну в один шар покриття з вогнезахисного матеріалу «ендодерм» на горизонтальні і вертикальні поверхні металевих конструкцій в кількості 42,4 кв. м. на суму 16 364,0 гривень.

Будівельні роботи на об'єкті «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» ТОВ «Гранд-ІС» виконувались власними силами без залучення субпідрядних організацій.

ТОВ «Гранд-ІС» до акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2012 року включено роботи з нанесення вручну в один шар покриття з вогнезахисного матеріалу «ендодерм» на горизонтальні і вертикальні поверхні металевих конструкцій (розцінка Е13-73-5) в кількості 42,4 м2 на суму 16 364,0 гривень.

Основні вимоги щодо проектування, виконання та приймання робіт з вогнезахисного обробляння матеріалів, виробів та будівельних конструкцій встановлені Правилами з вогнезахисту, затвердженими наказом МНС України від 02.07.2007 № 460, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.07.2007 за № 849/14116.

Згідно п. 4 Правил з вогнезахисту для кожного конкретного вогнезахисного засобу розробляється Регламент робіт з вогнезахисту (далі -Регламент). Регламент установлює галузь та порядок застосування, строки та умови експлуатації, порядок утримання і заміни вогнезахисного засобу (повторного вогнезахисного обробляння), а також безпечні умови праці та вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища при його застосуванні. Регламент затверджується виробником або представником виробника вогнезахисного засобу та погоджується з Державним департаментом пожежної безпеки.

Відповідно до п. 5 Правил з вогнезахисту при реалізації вогнезахисного засобу постачальник (виробник) повинен надати покупцю копію сертифіката відповідності, на лицьовому боці якої він робить відмітку .про кількість наданого вогнезахисного засобу згідно із зразком встановленої форми. Після закінчення вогнезахисного обробляння замовник робіт на зворотному боці копії сертифіката відповідності робить відмітку щодо кількості застосованого вогнезахисного засобу. Такі відмітки робляться окремо щодо кожного об'єкта вогнезахисту. Копія сертифіката відповідності з відмітками замовника (замовників) зберігається у виконавця робіт з вогнезахисного обробляння.

Вогнезахисне обробляння виконується на підставі проекту проведення робіт з вогнезахисного обробляння (далі - ППР). ППР може бути виконаний як у складі проектно-кошторисної документації на об'єкт у цілому, так і окремо на виріб, конструкцію, інженерне обладнання тощо, які підлягають вогнезахисту.

ППР розробляється на підставі архітектурно-планувального рішення з урахуванням напружено-деформованого стану будівельних конструкцій та можливого впливу на них при пожежі; а також на підставі Регламенту вогнезахисний засіб, що застосовується. ППР повинен пройти експертизу щодо пожежної безпеки в органах державного пожежного нагляду і може бути застосованим лише після отримання позитивного експертного висновку.

Для вогнезахисту конструкцій, які згідно з проектною документацією закриваються і в процесі експлуатації доступ до них унеможливлено, необхідно передбачати вогнезахисні засоби з визначеним строком придатності, що забезпечує вогнезахист упродовж усього періоду служби конструкцій або до чергового капітального ремонту будівлі (споруди) (п. 6 Правил з вогнезахисту).

Відповідно до п. 7 Правил з вогнезахисту вогнезахисне обробляння виконується відповідно до ППР та Регламенту. Про початок роботи на об'єкті виконавець робіт зобов'язаний письмово сповістити орган державного пожежного нагляду. Забороняється виконувати вогнезахисне обробляння в кліматичних умовах, які не відповідають умовам, визначеним Регламентом на даний засіб. Під час вогнезахисного обробляння здійснюється контроль за якістю виконання робіт. Право контролю мають представники: замовника робіт, державного пожежного нагляду, розробника ППР, виробника (представника виробника) вогнезахисного засобу, що застосовується.

Відповідно до п. 9 Правил з вогнезахисту для приймання робіт з вогнезахисного обробляння замовником робіт створюється робоча комісія з представників замовника, виконавця робіт та державного пожежного нагляду.

Роботи з вогнезахисного обробляння вважаються прийнятими у тому разі, коли акт прийняття виконаних робіт з вогнезахисного обробляння підписаний усіма членами комісії. Відповідно до п. 28 частини третьої ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III вид господарської діяльності із надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення підлягає ліцензуванню.

Регламент робіт з вогнезахисту вогнезахисним матеріалом «Ендотерм 400202» затверджено ТОВ НВП «Спецматеріали» 23.10.2012 та погоджено Держтехногенбезпеки України 22.12.2012 (p. №,, 5/4/13481691/2012) (попередній - № 5/3/13481691/2011 від 25.06.2011).

Згідно Регламенту вогнезахисний матеріал «Ендотерм 400202» допускається експлуатувати в закритих опалювальних приміщеннях з природньою вентиляцією і неагресивним середовищем, а також в нерегулярно опалювальних приміщеннях при температурах від -10 до +40 °С та вологості повітря не більше 80%. Для підвищення вологостійкості, стійкості до агресивного середовища на вогнезахисне покриття необхідно після висихання нанести фарби та емалі з пониженою горючістю марок ХС, ХП, ХВ. Покриття з захисним шаром допускається експлуатувати під накриттям (відсутність прямих сонячних променів та атмосферних опадів) та в неопалювальних приміщеннях при температурах -20 до +50 °С та вологості повітря до 100%.

Згідно п. 4 Регламенту вогнезахист об'єкта проводиться на підставі проекту проведення робіт, правил з вогнезахисту та даного Регламенту.

Матеріал «Ендотерм 400202» є однорідним лакофарбовим матеріалом, готовим до вживання.

Використання будь-яких полімерних композицій, в тому числі полімерної композиції к-9 Регламентом на «Ендотерм 400202» не передбачено, тобто, ТОВ «Гранд-ІС» в склад робіт з нанесення вручну в один шар покриття з вогнезахисного матеріалу ендотерм безпідставно до акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2012 року включено полімерну композицію К-9 в кількості 33,6656 кг на суму 3 302,6 грн, чим порушено Регламент робіт з вогнезахисту сумішшю «Ендотерм 400202», п. 4 Правил з вогнезахисту, затверджених наказом МНС України від 02.07.2007 № 460.

Згідно акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2012 року на об'єкті «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» після оброблення металевих конструкцій вогнезахисним матеріалом ендодерм їх пофарбовано емаллю ПФ-115.

Відповідно до вимог ДБН В.1.1.7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» огородження пандусу для пересування інвалідів не входить до елементів будівель, що підлягають вогнезахисту.

При зустрічній перевірці ліцензія на виконання робіт з вогнезахисного обробляння ТОВ «Гранд-ІС» та проект проведення робіт з вогнезахисного обробляння не пред'являлися.

Також до зустрічної звірки не надано акт прийняття виконаних робіт з вогнезахисного обробляння.

Враховуючи той факт, що ТОВ «Гранд-ІС» не мало ліцензії на виконання робіт з вогнезахисного обробляння, огородження пандусу для пересування інвалідів не входить до елементів будівель, що підлягають вогнезахисту та той факт, що роботи з вогнезахисного обробляння не прийняті комісією за участю представника державного пожежного нагляду та відповідно до п. 9 Правил з вогнезахисту в такому випадку вважаються не прийнятими, ТОВ «Гранд-ІС» безпідставно включено до акту форми КБ-2в за листопад 2012 року роботи з нанесення вогнезахисного матеріалу «ендотерм» на металеві конструкції об'єкту «Пандус для переміщення інвалідів за адресою: вул. Леніна, 88» на суму 17 160,0 грн (з урахуванням загальновиробничих та адміністративних витрат, прибутку та єдиного податку), чим порушено вимоги п. 7 Правил з вогнезахисту, затверджених наказом МНС України від 02.07.2007 № 460, умов договору підряду № 15/08-12 від 20.08.2012, вимог п. 1 ст, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та п.п. 1.2, 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.

На виконання п.1 письмової вимоги про усунення виявлених порушень №01-14/906 від 25.04.2014 року (далі - Вимога №01-14-906) в частині стягнення на користь Управління зайво отримані грошові кошти з ТОВ «Гранд-ІС» - 17160,00 гривень та забезпечення їх повернення до бюджету м. Комсомольська Управлінням направлялися директору ТОВ «Гранд-ІС» Школовому І.В. листи № 03-13/128 від 14.05.2014 року та №03-13/221 від 11.08.2014 року з проханням повернути кошти в сумі 17160,00 гривень на реєстраційний рахунок Управління.

Листом від 20.05.2014р. за №33 директор ТОВ «Гранд-ІС» Школовий І.В. повідомив про безпідставність вимог Управління про перерахунок коштів.

Управління 26.20.2014р., у відповідності з п.17.7 Договору, звернулося до ТОВ «Гранд-ІС» з письмовою претензією №01-15/361 від 26.20.2014 року , яка була повернута за закінченням терміну зберігання 29.01.2015 року.

Враховуючи те, що директор ТОВ «Гранд-ІС» не був належним чином повідомлений про наявність претензії, Управлінням вдруге 02.02.2015р. було складено претензію №01-15/27 , яка була вручена особисто під підпис директору ТОВ «Гранд-ІС» Школовому І.В. 02.02.2015 року.

На адресу Управління надійшла відповідь листом №1 від 01.04.2015 року з незгодою повернення коштів у сумі 17160,00 гривен.

Умовами п.14,6 Договору передбачено, що при виявлені у розрахунках раніше оплачених форм №КБ-2В «Акт приймання виконаних підрядних робіт " і № КБ-3 „Довідка про вартість виконаних підрядних робіт та витрати " доведених помилок та порушень діючого порядку визначення вартості будівництва, загальна вартість виконаних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення помилок. Відповідно до умов п.17.6 Договору сторона, що порушила майнові права або законні інтереси іншої сторони, зобов'язана поновити їх, не чикаючи пред'явлених їй претензій чи звернення до суду.

Таким чином враховуючи той факт, що ТОВ «Гранд-ІС» не мало ліцензії на виконання робіт з вогнезахисного обробляння, огородження пандусу для пересування інвалідів не входить до елементів будівель, що підлягають вогнезахисту, роботи з вогнезахисного обробляння не прийняті комісією за участю представника державного пожежного нагляду та відповідно до п.9 Правил з вогнезахисту, затверджених наказом МНС України від 02.07.2007 року №460, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.07.2007 року за №849/14116 (далі -Правила з вогнезахисту) в такому випадку підрядні роботи вважаються не прийнятими, тому перераховані Управлінням грошові кошти в розмірі 17160,00 грн. підлягають поверненню.

Відповідно до статті 32 ГПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Стаття 33 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 ГПК України рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Відповідно до ст.49 ГПКУкраїни судовий збір покладається на відповідача.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРАНД-ІС" (Добровольського 91, кв. 123, м.Комсомольськ, Полтавська область, 39800, код ЄДРПОУ 372644460) на користь Управління по інвестиціях і будівництву виконавчого комітету Комсомольської міської ради (вул. Миру, 24, м.Комсомольськ, Полтавська область,39800, код ЄДРПОУ 13961926) кошти в розмірі 17160,00 грн., а також витрати на сплату судового збору в розмірі 3432,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

СУДДЯ Іваницький О.Т.

Повне рішення складено 17.07.2015р.

Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення10.07.2015
Оприлюднено04.08.2015
Номер документу47712891
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1163/15

Рішення від 10.07.2015

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іваницький О.Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні