ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"28" січня 2011 р. Справа № 5023/503/11
вх. № 503/11
Суддя Чистякова І.О.
розглянувши заяву Приватного підприємства "Союз", м. Харків
про визнання банкрутом - Приватне підприємство "Союз" (ідентифікаційний код 30226220), м. Харків
ВСТАНОВИВ:
24 січня 2011 року до господарського суду Харківської області надійшла заява за підписом ліквідатора Приватного підприємства "Союз" ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Союз" (боржник) у порядку ст.ст.1, 7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі-Закон) на тій підставі, що встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів в повному обсязі.
Розглянувши надану заяву та додані до заяви документи суд встановив, що заява боржника не містить обставин та відомостей, які є достатні для порушення справи про банкрутство у порядку ст. 51 Закону, а саме: у відповідності до частини 1 статті 51 Закону, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, що передбачена ст. 51 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з чим, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону про банкрутство є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема у своїй постанові від 10.06.2008 р. у справі N 15/682-б.
У відповідності до вимог ст.ст. 4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна надати докази в обґрунтування своїх вимог або заперечень.
Ліквідатором боржника не надано доказів дотримання позасудової процедури самоліквідації боржника, яка є обов'язковою передумовою для порушення провадження у справі про банкрутство за статтею 51 Закону.
Заява боржника та додані до заяви документи не містять достатніх обставин та відомостей, підтверджуючих належним чином проведення ліквідації по підприємству у відповідності з ст. 59, ст.60 ГК України, ст.ст. 105, 110-112 ЦК України.
У заяві про визнання боржника банкрутом відсутні відомості та до матеріалів заяви не надано копію оголошення реєструючого органа про ліквідацію боржника у відповідності до положень ч.8 ст.59 ГК України, ліквідаційною комісією не визначений порядок та строки проведення ліквідації боржника, строк для заяви претензій кредиторам боржника (ч.2 ст.60 ГК України), не надано до заяви інвентаризаційних відомостей боржника, що складаються згідно з Інструкцією по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року № 69 (із наступними змінами і доповненнями) у разі ліквідації підприємства з метою фактичного виявлення усього наявного у боржника основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів майна, а також з метою встановлення лишку або нестачі вказаних цінностей.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону суддя господарського суду приймає заяву про порушення справи про банкрутство, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ч.1 ст. 9 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону, не подано доказів щодо сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі, заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті 1 цього Закону, з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
У відповідності до п.1 ст. 5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Отже, заява боржника про порушення провадження у справі про банкрутство підлягає поверненню відповідно до положень частин 1 статей 8, 9 Закону, та статті 51 Закону, як така, що подана боржником без дотримання вимог чинного законодавства у випадку ініціювання процедури банкрутства при самоліквідації боржника, оскільки до заяви не надано всіх необхідних документів, які підтверджують дотримання процедури самоліквідації відповідно до ст.ст. 59, 60 Господарського кодексу України, 105, 110-112 Цивільного кодексу України.
Крім того, заявником не надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на день подачі заяви, в якому зазначається, що боржник знаходиться в стані припинення, даних про комісію з припинення, даних про керівника юридичної особи та даних про особу, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у т.ч. підписувати договори та наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами).
Ліквідатором не подано достатніх доказів наявності повноважень на підписання заяви про порушення справи про банкрутство, що є підставою для повернення заяви про порушення справи про банкрутство на підставі ч.1 ст. 9 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 8, ч.1 ст. 9, ст. 51 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст.ст. 58 - 60 ГК України, ст.ст. 105, 110-112 ЦК України, ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", ст.ст. 4-1, 4-3, 33, 34, ст. 63, ст. 86 ГПК України.
УХВАЛИВ:
1. Повернути заяву Приватного підприємства "Союз" (вх.503/11 від 24 січня 2011 р.), ідентифікаційний код 30226220 про порушення справи про банкрутство і додані до заяви документи без розгляду на 17 аркушах, в т.ч. квитанції № 4927.1268.1 від 27.12.2010 року на суму 85 грн., № 4927.1268.5 від 27.12.2010 р. на суму 236 грн.
2. Роз'яснити, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Чистякова І.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2011 |
Оприлюднено | 05.08.2015 |
Номер документу | 47713465 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні