Справа №295/8441/15-к
1-кс/295/2994/15
УХВАЛА
Іменем України
05.06.2015 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні № 32015060000000018 старшим слідчим з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 і погоджене страшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 , клопотання про арешт майна, та додані до клопотання матеріали, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про арешт майна, посилаючись на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Житомирській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст.28, ч. 2 ст.205 та ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 лютого 2015 року.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Житомирської області зареєстровано ТОВ «Агро-Дав» (код 32229396), яке перебуваючи на спеціальному режимі оподаткування з ПДВ, як виробник с/г продукції, протягом травня липня 2014 року, відобразило реалізацію ТМЦ, на адресу підприємств, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Агро-оптторг» (код 39036715), ТОВ «Інвест Капітал Україна» (код 37157515), ТОВ «Прометей 2007» (код 35062914) та ТОВ «Аустрія Торг» (код 38852594), чим самим сформувало податковий кредит з ПДВ, який в подальшому передавався по ланцюгу до реального сектору економіки.
Також встановлено, ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), здійснив реєстрацію ТОВ «Агро-Дав», на своє ім`я виключно за грошову винагороду, та відношення до діяльності останнього не має.
Так встановлено, що ряд мешканців Кіровоградської, Харківської та Миколаївської областей, організували реєстрацію підприємств, а саме: ТОВ «Агро-Дав», ТОВ «Агростар ЛТД», ТОВ «Прометей 2007», ТОВ «Канцторг», ТОВ «Агротерра Плюс», ТОВ «Брігс», ТОВ «Мале НВП «СТС», ТОВ «Інфоторія», ТОВ «Центр Сприяння Трудовій Міграції», ТОВ «Гарант Інтернешнл Груп», ТОВ «Унитрол Груп», ТОВ «Старлайм», ТОВ «Загрей Толк», ТОВ «Гранд Експерт», ТОВ «ДК «Торг-Сервіс», ТОВ «Антурім Торг», ФГ «Башняка М.М.», ТОВ «Софтпро-Технолиджи», ТОВ «Анонсер Торг», ТОВ «Аустрія Торг», ТОВ «Сіма-Інвест», ПрАТ «Інаудит-Україна», ТОВ «Вірон-Д», ТОВ «Антуріум Опт Торг», ТОВ «Агроснаб-Инвест», ТОВ «Вінго», ТОВ «Агроторг Престиж», ТОВ «Макстоп», ТОВ «Агро-Актив», ТОВ «Інвест Капітал Україна», ТОВ «Рай-Т», ТОВ «Пасадена», ТОВ «Імпреза Плюс», ТОВ «Лайдес», ТОВ «Остарс», ТОВ «Стройтрест Юг», ТОВ «Реколт-Н», ТОВ «Лора Торг», ТОВ «Автосфера», ТОВ «ТК Константа», ТОВ «Дізфорс», ТОВ «БК Акцент», ТОВ «Коварз», ТОВ «Схід-Агро-інвест», ТОВ «Агро-Оптторг», ТОВ «ТК «Інтех», ТОВ «Максус Трейд», ТОВ «Енергострой», ТОВ «Компанія «Ініціатива», ТОВ «КП «Пріорітет», ТОВ «ВТК Статус», ТОВ «Промекспоторг», ТОВ «Дізал», ТОВ «ТД «Укрсварка», ТОВ «НВП «Ліон Групп», ТОВ «Секвойя-Ск», ТОВ «Інвестторгресурс», ТОВ «СК Вавилон», ТОВ «Абріс-Дизайн», на підставних осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності, та з метою прикриття незаконної діяльності.
Реквізити зазначених підприємств використовувалися, в схемах незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат для підприємств платників податку, а кошти отримані від такої діяльності, у подальшому знімалися готівкою, з банківських рахунків ФСПД та поверталися замовникам, за мінусом відсотків, які утримуються за зняття готівки.
У ході проведення обшуків та інших процесуальних дій виявлено ряд речей, документів, грошових коштів та печаток ряду підприємств, що свідчить про їх «фіктивність».
Одним із таких підприємств являється ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233).
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 КПК України.
До таких критеріїв відповідно до ч.2 ст.167 КПК України, в т.ч. відноситься кошти, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення пов`язаного з їх незаконним обігом, а також кошти набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Разом з тим встановлено, що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності вже здійснили та продовжують здійснювати операції для формування незаконного податкового кредиту для суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, що призвело та в подальшому призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Встановлено, що ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) має стан відмінний від нульового - до ЄДР внесено запис про відсутність за місцем знаходження. Також підприємство не має основних засобів, власних або орендованих офісних та складських приміщень, працівників, тобто всіх складових частин для забезпечення проведення законної фінансово-господарської діяльності.
З вищезазначених фактів, вбачається, що діяльність ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) здійснюється поза межами правового поля, що у свою чергу свідчить про не набуття належним чином цивільної право-дієздатності. Таким чином, операції ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) є фіктивними правочинами, та такими, що вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювались цими правочинами (ст.234 Цивільного Кодексу України (ЦКУ).
Враховуючи що фінансово-господарські операції проведені між ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) та іншими контрагентами, являлися фіктивними, безтоварними, та не призвели до реального настання юридичних та фактичних наслідків, а кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233), а також ті, що можуть надійти на банківські рахунки підприємства за проведення фіктивних операцій, формально здійснених з метою формування незаконного податкового кредиту з ПДВ, та подальшого зняття готівкою отриманих коштів, являються предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Встановлено, що ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) у ПАТ Банк «Московський» (МФО 324742) відкрито рахунки №№ НОМЕР_1 (українська гривня).
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233), а також ті, що можуть надійти на банківські рахунки підприємства за фіктивними угодами з експорту ТМЦ, керуючись ст. 170, 171, 172, 173, 175, 309, 395 КПК України, ст. 59 Закону України «Про банки та банківську діяльність», -
У Х В А Л И В :
1. Накласти арешт та заборонити відчужувати кошти з банківських рахунків, відкритих ТОВ «Автомаг Плюс» (код ЄДР 35106233) у ПАТ Банк «Московський» (МФО 324742), а саме: №№ НОМЕР_1 (українська гривня), в частині видаткових операцій, крім обов`язкових платежів до бюджету та для виплати заробітної плати.
2. Зобов`язати банківську установу ПАТ Банк «Московський» (МФО 324742) негайно надати співробітникам податкової міліції інформацію про залишки коштів на рахунках №№ НОМЕР_1 (українська гривня), на момент накладення арешту у вигляді довідки та в подальшому надавати таку інформацію станом на перше число кожного місяця до 01.08.2015
Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційному суді Житомирської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_6 Перекупка
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 47779125 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні