Справа № 640/20655/13-к
н/п 1-кс/640/7686/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2013 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - Муратової С.О.,
при секретарі - Грицюк С.О.,
за участю слідчого - Заяць К.Д.,
розглянувши в судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання слідчого СУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_1 по кримінальному провадженні №12013220140000943 від 22.08.2013, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, -
ВСТАНОВИВ:
22.11.2013 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_1, погоджене зі старшим прокурором відділу прокуратури Харківської області юристом 2 класу ОСОБА_2, про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що містять банківську таємницю і зберігаються в Харківському ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК» (МФО 351533), та можливість їх вилучити, а саме: документів, що містяться в справах юридичного оформлення рахунків ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1), а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11. 2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до нього оригіналів та нотаріально завірених документів (свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, довідки про внесення до ЄДРПОУ, довідки про взяття на облік Пенсійним фондом України, свідоцтва платника ПДВ, оригінали карток із зразками підписів посадових осіб підприємства, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, копії документів, які засвідчують особу), а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків; розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по рахунках: 26054060803245, 26003060815745, які відкрито ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1) із зазначенням найменування платника і одержувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з 15.02.2012 по 20.11.2013 на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента; первинних документів, які свідчать про зарахування на банківські рахунки 26054060803245, 26003060815745, та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, чеки чекової книжки) за період з 15.02.2012 по 20.11.2013; вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку. У разі відсутності будь-яких із числа перерахованих документів, зобов'язати посадових осіб Харківського ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК» вказати окремим листом причину їх ненадання та можливе місце знаходження.
Під час досудового розслідування встановлено, що посадові особи юридичних осіб приватного права ТОВ «КЕМА» (код ЄДРПОУ 37090896), ТОВ «СІЦА» (код ЄДРПОУ 37091491) та ТОВ «Такунжа» (код ЄДРПОУ 37458797), зловживаючи своїми повноваженнями, шляхом підробки документів щодо реалізації товару на адресу ТОВ «Грифон БУД» (код ЄДРПОУ 33305781), використовуючи підконтрольні СПД, такі як ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5, в результаті не відображення фактичних обсягів продажів, що не підлягали оподаткуванню, спричинили значну матеріальну шкоду у вигляді невиплат до бюджету.
Проведеними в ході досудового розслідування заходами встановлено, що зазначені СПД здійснюють діяльність з оптової та роздрібної торгівлі побутовою технікою виробництва торгової марки «BOSH». Так, ТОВ «КЕМА», ТОВ «СІЦА» та ТОВ «Такунжа» купують у офіційних дилерів зазначеної торгової марки ТМЦ, суми ПДВ за зазначеними правочинами включено до складу податкового кредиту у деклараціях з ПДВ зазначених ТОВ. У подальшому «КЕМА», ТОВ «СІЦА» та ТОВ «Такунжа», виписуючи тільки документи, реалізує вказані ТМЦ підприємствам, які мають ознаки «фіктивності». ТМЦ за закупівельною вартістю, лише за документами, реалізовано та відображено у податкових зобов'язаннях вказаних підприємств та у податковому кредиті підприємств з ознаками «фіктивності» в деклараціях з ПДВ.
Фактично вказані ТМЦ неодноразово реалізовувалися та реалізуються на теперішній час підприємствами ТОВ «КЕМА», ТОВ «СІЦА» та ТОВ «Такунжа» за готівковий розрахунок фізичним особам-підприємцям та простим споживачам, шляхом складання завідомо фальшивих документів щодо реалізації від підконтрольних СПД, серед яких встановлено ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5
Так, під час продажів товару з магазину «BOSH», що розташований за місцем реєстрації ТОВ «КЕМА» по пр. Леніна, 32 м. Харкова, документи по реалізації побутової техніки виписуються від імені вказаного ФОП ОСОБА_4, що підтверджується свідченнями допитаного у якості свідка ОСОБА_6
Допитаний у ході досудового розслідування ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, повідомив, що у 2009 році він, за пропозицією ОСОБА_7 - директора і засновника ТОВ «КЕМА», ТОВ «ТАКУНЖА» та засновника ТОВ «СІЦА», зареєструвався як ФОП. При цьому, згідно домовленості із ОСОБА_7, ОСОБА_4 передав печатку і документи щодо реєстрації ФОП ОСОБА_7 та його компаньйону - ОСОБА_3 - директору ТОВ «СІЦА» та співзасновнику ТОВ «КЕМА» і ТОВ «ТАКУНЖА». З того часу ОСОБА_4 до документів та печатки доступу не мав, як і не мав жодного відношення до здійснення господарської діяльності зареєстрованого ним СПД. До функцій ОСОБА_4, згідно домовленості з ОСОБА_7 та ОСОБА_3, входило лише керування автомобілем за їх вказівками та спілкування з органами державної влади. Також свідок повідомив, що він ніколи не виписував від свого імені довіреностей і йому не відомо, ким виконані підписи від його імені у видатковій накладній та гарантійному талоні на тостер, придбаний ОСОБА_6 Всією діяльності магазину за вказаною адресою керували ОСОБА_7 та ОСОБА_3 Також ОСОБА_4 повідомив, що останні також керують діяльністю магазину, розташованого за адресою: м.Харків, вул. Отакара Яроша, 23.
При цьому, проведеними в ході досудового розслідування 18.10.2013 обшуками встановлено, що за місцем реєстрації ТОВ «КЕМА» за адресою: м.Харків, пр. Леніна, 32, зазначене підприємство не здійснює жодної діяльності. Всі товари, що розташовані у магазині за вказаною адресою були оснащені цінниками із підписом та печаткою ФОП ОСОБА_4 Жодних документів ТОВ «КЕМА» за зазначеною адресою не виявлено. При проведенні слідчої дії вилучені незаповнені книги обліку доходів і витрат зазначеного ФОП без записів, при цьому також було виявлено грошові кошти в сумі 7000 грн., які, як пояснив продавець зазначеного магазину ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, є коштами, отриманими від реалізації побутової техніки 17.10.2013.
Допитана в ході досудового розслідування ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3, - головний бухгалтер ТОВ «КЕМА», ТОВ «СІЦА» та ТОВ «ТАКУНЖА» повідомила, що всіма її діями як посадової особи зазначених СПД керували ОСОБА_7 та ОСОБА_3, які надавали їй документи по взаємовідносинах із контрагентами, на підставі яких вона формувала податкові накладні. Також ОСОБА_9 повідомила, що операції, що мали місце в рамках взаємовідносин вказаних ТОВ із ТОВ «Грифон Буд» та ТОВ «Інтех ПК», носили безтоварний характер. Від цих СПД ТОВ «КЕМА», ТОВ «СІЦА» та ТОВ «ТАКУНЖА» отримувало найбільші суми оплати за товар, який фактично реалізовувався за готівку у магазинах. Під час обшуку за місцем мешкання ОСОБА_9 були виявлені та вилучені первинні фінансово-господарські документи та звітність всіх підконтрольних ОСОБА_7 СПД, в тому числі документи по ФОП ОСОБА_4
Допитана в ході досудового розслідування ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка працевлаштована на посаді продавця непродовольчих товарів у ФОП ОСОБА_5, повідомила, що вказана ФОП є підконтрольною ОСОБА_7, який фактично керує всією господарською діяльністю, яка полягає у продажі побутової техніки через інтернет-магазин. Крім того свідок зазначила, що їй відомо про існування аналогічного ОСОБА_5 ФОП - ОСОБА_4
Згідно інформації ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м.Києві, 09.07.2013 встановлено відсутність ТОВ «Грифон БУД» за місцем реєстрації.
Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що посадові особи ТОВ «КЕМА», ТОВ «СІЦА», ТОВ «Такунжа», використовуючи реквізити та банківські рахунки СПД, документально оформлювали неіснуючі (безтоварні) операції з продажу товарів після чого, оформлені документи передавали замовникам послуг для відображення в бухгалтерському та податковому обліку, з метою незаконного формування податкового кредиту та валових витрат, заниження своїх податкових зобов`язань по податку на додану вартість та податку на прибуток. Вигодонабувачем, за рахунок безпідставно сформованого податкового кредиту в результаті зазначеної незаконної діяльності, стало ТОВ «Грифон БУД» та ТОВ «ІНТЕХ ПК». При цьому фактично побутова техніка реалізовувалася від імені ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_3) та від ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_4) і ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1), крім того, всі зазначені фізичні особи-підприємці згідно вилученої документації мали взаємовідносини та взаєморозрахунки між собою.
Слідчий вказує, що інформація щодо руху грошових коштів має доказове значення за даним кримінальним провадженням та необхідна для проведення податкових перевірок.
В судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання.
Представник Харківського ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК», будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду клопотання слідчого, в судове засідання не з'явився, про причини нявки суд не повідомив. Неприбуття цих осіб за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №12013220140000943 від 22.08.2013, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні Харківського ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК», самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
У х в а л и в :
Клопотання слідчого СУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_1 по кримінальному провадженні №12013220140000943 від 22.08.2013, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Дозволити слідчому СУ ГУМВС України в Харківській області капітану міліції ОСОБА_1 право тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю і зберігаються в Харківському ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК» (МФО 351533), адреса: 61125, м. Харків, Червоношкільна наб., 16, а саме: документів, що містяться в справах юридичного оформлення рахунків ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1), а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11. 2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до нього документів (свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, довідки про внесення до ЄДРПОУ, довідки про взяття на облік Пенсійним фондом України, свідоцтва платника ПДВ, карток із зразками підписів посадових осіб підприємства, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, копії документів, які засвідчують особу), а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків; розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по рахунках: 26054060803245, 26003060815745, які відкрито ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1) із зазначенням найменування платника і одержувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з 15.02.2012 по 20.11.2013 на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента; первинних документів, які свідчать про зарахування на банківські рахунки 26054060803245, 26003060815745, та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, чеки чекової книжки) за період з 15.02.2012 по 20.11.2013; вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку, з можливістю їх вилучення, в завірених належним чином копіях.
Зобов'язати Харківське ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК» (МФО 351533), адреса: 61125, м. Харків, Червоношкільна наб., 16, забезпечити слідчому СУ ГУМВС України в Харківській області капітану міліції ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю в справах юридичного оформлення рахунків ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1), а саме документів, передбачених «Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженою Постановою Правління НБУ від 12.11. 2003 № 492, в тому числі, заяви на відкриття поточного рахунку, наданих до нього документів (свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, довідки про внесення до ЄДРПОУ, довідки про взяття на облік Пенсійним фондом України, свідоцтва платника ПДВ, карток із зразками підписів посадових осіб підприємства, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, копії документів, які засвідчують особу), а також договорів на відкриття та обслуговування банківського рахунку в системі «Клієнт-банк», актів прийому-передачі електронних ключів доступу до системи «Клієнт-банк», довіреностей на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток у банк і інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків; розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по рахунках: 26054060803245, 26003060815745, які відкрито ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_1) із зазначенням найменування платника і одержувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, номерів референсів, коду ЄДР платника та одержувача, призначення платежів та сальдо за період з 15.02.2012 по 20.11.2013 на паперових та електронних носіях із зазначенням дати, часу (похвилинно), номера платіжного документа, найменування операції і повних відомостей про контрагента; первинних документів, які свідчать про зарахування на банківські рахунки 26054060803245, 26003060815745, та зняття з них грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери, чеки чекової книжки) за період з 15.02.2012 по 20.11.2013; вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та клієнтом банку, з можливістю їх вилучення, в завірених належним чином копіях.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 27.12.2013.
Роз'яснити Харківському ГРУ ПАТ «ПРИВАТБАНК», що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя Муратова С.О.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2013 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47785087 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні