Постанова
від 31.07.2015 по справі 815/3746/15
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/3746/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Марина П.П.

за участю секретаря Борцової С.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси до Відкритого акціонерного товариства «Одеський завод «Промзв’язок» ім. В.М. Комарова» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1 у сумі 6036,24 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Відкритого акціонерного товариства «Одеський завод «Промзв’язок» ім. В.М. Комарова» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1 у сумі 6036,24 грн. Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на порушення відповідачем вимог Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та просить стягнути з відповідача заборгованість, яка виникла за період з 01.04.20015 року по 25.06.2015 року з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1 в загальній сумі 6036,24 грн.

Від позивача до канцелярії суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся, але конверт повернуто на адресу суду з відміткою відділення поштового зв’язку «за закінченням терміну зберігання».

Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, а тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши положення чинного законодавства, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство В«Одеський завод В«Промзв’язокВ» ім. В.В. КомароваВ» перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси як платник збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

З матеріалів справи вбачається, що на підприємстві відповідача виконуються роботи із шкідливими та важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій та посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Судом встановлено, що на підприємстві відповідача виконуються роботи з особливо шкідливими та важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України В«Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовахВ» від 16 січня 2003 року №36.

Так, на підставі довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 10 січня 2011 року №01, заяви про призначення пенсії та протоколу про призначення пенсії колишньому працівнику Відкритого акціонерного товариства В«Одеський завод В«Промзв’язокВ» ім. В.В. КомароваВ» ОСОБА_1, призначена та сплачується пільгова пенсія за Списком №1 (а.с. 7).

Згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» у частині пенсій, призначених відповідно до п. В«аВ» ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» з 01.01.2015 року та щомісячно відшкодуванню з боку Відкритого акціонерного товариства В«Одеський завод В«Промзв’язокВ» ім. В.В. КомароваВ» по пенсіонеру ОСОБА_1 підлягають витрати у розмірі 2012,08 (а.с. 9-15).

Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та повідомлення про відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій за квітень-червень 2015 року надсилались позивачем на адресу Відкритого акціонерного товариства В«Одеський завод В«Промзв’язокВ» ім. В.В. КомароваВ» з роз’ясненням про необхідність сплати зазначених у них сум до 25 числа кожного місяця поточного року (а.с. 9-11).

Однак, сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за квітень-червень 2015 року відповідачем не відшкодована та відповідно до розрахунку боргу складає 6036,24 грн., що також відображено у картці особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 та довідкою про фактичну виплату пенсії (а.с. 8, 16-19).

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» №1058-IV від 09 липня 2003 року, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України В«Про пенсійне забезпеченняВ» .

Згідно з пп. В«аВ» ч. 1 ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Відповідно до п. 6.1 Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду УкраїниВ» , затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 (із змінами та доповненнями), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у розмірі 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Згідно з п. 6.4 Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду УкраїниВ» , розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (п. 6.8 Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду УкраїниВ» ).

Отже, підприємство зобов’язане відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.

Однак, порушуючи вищевикладені приписи чинного законодавства, Відкрите акціонерне товариство В«Одеський завод В«Промзв’язокВ» ім. В.В. КомароваВ» не відшкодувало Управлінню Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси кошти у розмірі 6036,24 грн., фактично витрачені на виплату та доставку пільгових пенсій у квітні-червні 2015 року, що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1.

З огляду на зазначене, сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 6036,24 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог, а тому адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159-164, 167, 254 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський завод «Промзв’язок» ім. В.В. Комарова» (код ЄДРПОУ 01132933) на користь Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси (код ЄДРПОУ 20990714, р/р 256013013695 в Одеському обласному управлінні ВАТ "Держаний ощадний банк України", МФО 328845) борг в сумі 6 036 /шість тисяч тридцять шість/ грн. 24 коп.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення./У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Марин П.П.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.07.2015
Оприлюднено06.08.2015
Номер документу47791659
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/3746/15

Ухвала від 22.05.2020

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П.П.

Ухвала від 21.02.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П. П.

Ухвала від 12.11.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П. П.

Ухвала від 29.10.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П. П.

Постанова від 31.07.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П. П.

Ухвала від 02.07.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні