ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" квітня 2010 р. Справа № 2a-959/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
за участю секретаря Кузишин Р.М.,
представника позивача: Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус" про стягнення заборгованості в розмірі 38916,16 грн.
в с т а н о в и в:
15 березня 2010 року Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернулося в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максімус" про стягнення заборгованості в розмірі 38916,16 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що в результаті проведеного аналізу своєчасності сплати суб’єктами господарювання м.Івано-Франківська збору на обов’язкове державне пенсійне страхування встановлено, що ТзОВ "Максімус" допустило заборгованість в сумі 38916,16 грн. за період з 20.11.2009 року по 19.02.2010 р., в зв’язку з чим станом на 19.02.2010 р. виникла заборгованість в сумі 21180.60 грн. Тому, відповідно до рішення №3609 від 28.09.2009 р. до ТзОВ "Максімус" застосовано штрафні санкції в сумі 14154,75 та нараховано пеню в розмірі 3580,81 грн. Загальна сума заборгованості відповідача становить 38916,16 грн. Просить позов задовільнити.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався, заяву про розгляд справи без його участі суду не подав.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення заборгованості, а тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч. 3 ст. 18 Закону, страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.2 п.6 ст.17 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Судом встановлено, що ТзОВ "Максімус" зареєстроване як юридична особа та є платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
В ході перевірки своєчасності сплати суб’єктами господарювання м.Івано-Франківська збору на обов’язкове державне пенсійне страхування управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську було встановлено, що одним із боржників по сплаті страхових внесків є ТзОВ "Максімус".
В судовому засіданні досліджено, що відповідачем, в порушення частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" за період з 20.11.2009 року до 19.02.2010 року здійснювалась несвоєчасна сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в зв’язку з чим станом на 19.02.2010 р. виникла заборгованість в сумі 21180,60 грн.
Вказані обставини підтверджуються розрахунком фінансових санкцій та пені, направлених відповідачу разом з рішенням позивача про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 28.09.2009 року №3609 (а.с.7), наданих суду відповідачем.
Зокрема, у зв’язку з несплатою (неперахуванням) або несвоєчасною сплатою (несвоєчасним перерахуванням) внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до рішення від 28.09.2009 року №3609 до ТзОВ "Максімус" застосовано штрафні санкції у виді суми штрафу в розмірі 14154,75 грн. та нараховано пеню в розмірі 3580,81 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність нарахування позивачем сум заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідача в розмірі 21180.60 гривень, а також, що відповідачу було відомо про наявність обов’язку погашення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яка виникла внаслідок несплати фінансових санкцій в сумі 14154,75 грн. та пені в сумі 3580,81 грн. В передбаченому законом порядку рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені відповідачем не оскаржувались і нараховані суми таких санкцій, у відповідності до статті 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та пунктів 9, 10 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" є узгодженими.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальнісю "Максімус" заборгованість в розмірі 38916,16 грн. гривень є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача, суду не подано.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальнісю "Максімус" (76000, місто Івано-Франківськ, вулиця Чорновола 103, код ЄДРПОУ 32605440) на користь Управління пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську заборгованість в розмірі 38916,16 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 30.04.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47800875 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Грицюк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні