ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" червня 2010 р. Справа № 2a-1607/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
при секретарі Лавринович Т.В.,
за участю: представника позивача -ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі до Тисменицького житлово-комунального управління про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків,
в с т а н о в и в:
28.04.2010 року управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі звернулося з адміністративним позовом до Тисменицького житлово-комунального управління про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 16 763,09 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період вересень -жовтень 2009 року включно в сумі 16 763,09 грн. Просила позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився. Згідно ст.39 КАС України відповідач викликався в судове засідання через засоби масової інформації. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин, суд вбачає за можливе розгляд справи на підставі наявних матеріалів справи, за відсутності представника відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, 06.01.2001 року Тисменицьке житлово-комунальне управління зареєстроване Тисменицькою районною державною адміністрацією як юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності та відповідно до ст.14 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»являється страхувальником, який згідно ч.1 ст.15 вказаного Закону є платником страхових внесків.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 вказаного Закону на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, Тисменицьким житлово-комунальним управлінням нараховано страхові внески до солідарної системи.
Судом встановлено, що відповідач, шляхом подачі розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вересень 2009 року та жовтень 2009 року, самостійно визначив суму страхових внесків за вказані періоди в розмірі 10 533,22 грн. та 6 229,87 грн. відповідно, яка підлягала сплаті до управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі.
Частиною 6 ст.20 даного Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ч.2 ст.106 вищевказаного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, в результаті не виконання визначеного Законом обов'язку, відповідач допустив борг перед бюджетом управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі по сплаті страхових внесків за період вересень -жовтень 2009 року включно в сумі 16 763,09 грн. Наявність боргу підтверджується довідкою - розрахунком про встановлення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування по Тисменицькому житлово-комунальному управлінню з 29.09.2009 року по 19.04.2010 року та іншими матеріалами справи.
Таким чином, наявна заборгованість в сумі 16 763,09 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено, доказів сплати заборгованості відповідач суду не представив.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення
На підставі ст.67 Конституції України, ст.106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , керуючись ст.ст.11, 39, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд,
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Тисменицького житлово-комунального управління (код 31521831) в користь управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі - 16 763 (шістнадцять тисяч сімсот шістдесят три) грн. 09 коп. заборгованість по сплаті страхових внесків за період вересень - жовтень 2009 року включно.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня: для позивача -складення в повному обсязі, а відповідача - отримання постанови, заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом двадцяти днів -апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня: для позивача -складення в повному обсязі, а відповідача - отримання постанови.
Постанова в повному обсязі складена 11.06.2010 року
Суддя Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2010 |
Оприлюднено | 06.08.2015 |
Номер документу | 47801747 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні