cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОКРЕМА УХВАЛА
"03" серпня 2015 р. по справі № 7/60-Б
Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали справи
за заявою відкритого акціонерного товариства ВТБ Банк в особі Луцької філії відкритого акціонерного товариства ВТБ Банк, м. Луцьк
до приватного підприємства "Ліон", м. Ківерці
про банкрутство
встановив: постановою господарського суду Волинської області від 15.09.2009р. ПП "Ліон" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Василюка І.М. Провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «Ліон» здійснюється в порядку Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, чинній до 19.01.2013 року.
За клопотанням ліквідатора банкрута строк ліквідаційної процедури ПП «Ліон» неодноразово продовжувався, зокрема, ухвалою суду від 01.04.2015 року строк ліквідаційної процедури банкрута продовжено до 15.07.2015 року.
27.07.2015 року арбітражний керуючий Василюк І. М. через канцелярію суду подав клопотання від 15.07.2015 року №02-08/206 про продовження строку ліквідаційної процедури ПП «Ліон» на три місяці. При цьому, впродовж тривалого строку арбітражним керуючим зазначаються аналогічні підстави для продовження строку ліквідаційної процедури банкрута.
Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, чинній до 19.01.2014 року, строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст. 3-1 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, чинній до 19.01.2014 року, при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Про невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого, господарський суд може винести ухвалу, яка направляється державному органу з питань банкрутства.
Невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, за відсутності наслідків, передбачених цією статтею, може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків, про що господарський суд виносить ухвалу.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України визначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ст.ст. 4, 45 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Статтею 25 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено ряд функцій, які виконує ліквідатор. Крім того, Законом передбачено, що ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи та передати на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.
При цьому, суд з врахуванням вимог ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», того, що процедура банкрутства ПП "Ліон" триває майже 5 років, а також необхідності дотримання вимог Конвенції від 04.11.1950р. "Про захист прав людини і основоположних свобод", ратифікованої Законом України від 17.07.1997р. №475/97-ВР, пунктом 6 котрої визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру зазначає, що ліквідатор банкрута Василюк І. М. впродовж тривалого терміну звіт та ліквідаційний баланс ПП «Ліон» на затвердження до суду не подає.
На підставі викладеного, враховуючи допущені порушення у своїй діяльності арбітражним керуючим Василюком І. М. положень чинного законодавства України, керуючись ст.ст. 1-5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній до 19.01.2013 року, ст.ст. 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Окрему ухвалу направити арбітражному керуючому Василюку Ігорю Миколайовичу для вжиття відповідних заходів, спрямованих на подальшу недопустимість у своїй діяльності порушень положень та вимог чинного законодавства України, зокрема, Конституції України, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарського процесуального кодексу України.
2. Арбітражному керуючому Василюку І. М. в найкоротші терміни подати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
Попередити ліквідатора, що у випадку невиконання вимог суду та відповідно приписів ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом будуть застосовані заходи у вигляді усунення арбітражного керуючого Василюка І. М. від виконання повноважень ліквідатора у справі про банкрутство приватного підприємства «Ліон».
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2015 |
Оприлюднено | 07.08.2015 |
Номер документу | 47892689 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні