Постанова
від 14.07.2015 по справі 804/7873/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2015 р. Справа № 804/7873/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кальника В.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Держаної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» про зупинення видаткових операцій на рахунках, заборону відчуження майна та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

26 червня 2015 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Держаної фіскальної служби у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків - ТОВ ВКФ «Ферріт» (код ЄДРПОУ 33274261), заборону відчуження ТОВ ВКФ «Ферріт» майна та зобов'язання ТОВ ВКФ «Ферріт» допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу, подати документи, необхідні для опису активів у податкову заставу.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач має податковий борг по пені за порушення термінів у сфері ЗЕД у розмірі 337338,19 грн. Позивачем направлено відповідачу податкову вимогу про сплату боргу. У зв'язку з не сплатою податкового боргу, податковим органом було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу. Також ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська направлено запити на адресу відповідача щодо надання активів для реєстрації податкової застави та документів, необхідних для такого опису, проте станом на час звернення до суду відповідачем податковий борг не погашено, документи, необхідні для опису майна у податкову заставу, не надані, про що складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Тому, позивач змушений звернутись до суду в рамках ст. 89 Податкового кодексу України.

Сторони в судове засідання не прибули.

У відповідності до вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін, на підставі наявних у ній доказів.

Суд, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, встановив наступне.

Відповідач є юридичною особою та перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Держаної фіскальної служби у Дніпропетровській області.

У відповідача в банківських установах відкриті рахунки, що підтверджується копією довідки від 02.06.2015 року, долученою до матеріалів справи.

З наявних у справі доказів вбачається, що у відповідача станом на 02.06.2015 року існує податковий борг перед бюджетом по пені за порушення термінів у сфері ЗЕД у розмірі 337338,19 грн.

Податковий борг виник у зв'язку із несплатою узгоджених грошових зобов'язань по строку сплати 15.03.2015р. згідно матеріалів перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства (акт про результати перевірки № 44/04-62-22-6/33274261 від 12.01.2015р., податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1).

В зв'язку з наявністю податкового боргу на адресу відповідача направлялась податкова вимога № 275-23 від 16.03.2015 р. на суму 337338,70 грн., яка була отримана платником 08.04.2015 р., що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення рекомендованого відправлення, долученого до матеріалів справи.

Згідно п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Відповідно до п.89.1, п.89.2 ст. 89 Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

У відповідності до п.89.3 ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

16 березня 2015 року в.о. начальника ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято рішення про опис майна відповідача у податкову заставу за № 4799/10/23-01, яке було отримано платником 08.04.2015 р., що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення рекомендованого відправлення.

Також, відповідачу було направлено запит від 16.03.2015 року №4798/10/23-01 щодо надання активів для реєстрації податкової застави та документів, необхідних для такого опису, який був отриманий відповідачем 08.04.2015 р.

У вказаному листі податковий орган зобов'язав відповідача погасити податковий борг або надати інформацію про майно, яке може бути передано у податкову заставу, а також інформацію про дебіторську заборгованість.

Відповідно до п.94.1 ст.94 цього Кодексу, у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом державної податкової служби.

02.06.2015 року, у зв'язку з тим, що ТОВ ВКФ «Ферріт» ухиляється від виконання своїх обов'язків, не сплачує узгоджені грошові зобов'язання, не надало переліку активів для внесення до акту опису і реєстрації податкової застави та відповідно не подало документів, необхідних для такого опису, податковим керуючим складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу № 127/23-01.

Згідно п.89.4 ст.89 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Водночас, ні станом на день звернення до суду із даним позовом, ні на день розгляду справи по суті відповідачем витребувані документи, як і докази оскарження дій податкового керуючого в адміністративному або судовому порядку не надані, борг перед бюджетом не погашено.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З аналізу норм Податкового кодексу України вбачається, що зупинення видаткових операцій платника податку, заборона відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу є виключним засобом забезпечення виконання обов'язків податковим керуючим щодо опису майна такого платника у податкову заставу з метою забезпечення погашення податкового боргу в повному обсязі.

Пунктом 20.1.32 ст. 20 ПК України встановлено, що контролюючий орган має право звертатися до суду, якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом.

За вказаних обставин, суд вважає за необхідне зупинити видаткові операції (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу) шляхом накладення арешту на кошти на рахунках платника податків - ТОВ «Ферріт» (код ЄДРПОУ 33274261) в межах суми податкового боргу у розмірі 337338,19 грн. та заборонити відчуження ТОВ «Ферріт» майна в межах суми податкового боргу у розмірі 337338,19 грн. та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ферріт» виконати законні вимоги податкового керуючого, а саме допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу та подати документи, необхідні для опису активів у податкову заставу.

Враховуючи, що у відповідача існує податковий борг, та ним не надано на вимогу податкового органу документів, необхідних для опису майна та виконання податковим керуючим своїх обов'язків, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 128, 158-163Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Держаної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» про зупинення видаткових операцій на рахунках, заборону відчуження майна та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Зупинити видаткові операції на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» (код ЄДРПОУ 33274261) шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу) в межах суми податкового боргу у розмірі 337338,19 грн.

Заборонити відчуження Товариством з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» майна в межах суми податкового боргу у розмірі 337338,19 грн.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю ВКФ «Ферріт» виконати законні вимоги податкового керуючого, а саме допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу та подати документи, необхідні для опису активів у податкову заставу.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.07.2015
Оприлюднено07.08.2015
Номер документу47898083
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/7873/15

Постанова від 14.07.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кальник Віталій Валерійович

Постанова від 14.07.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кальник Віталій Валерійович

Ухвала від 30.06.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кальник Віталій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні