Постанова
від 14.02.2007 по справі 28/575-06-13270а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28/575-06-13270А

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

  11год.30 хв.                                                                                           місто Одеса

"14" лютого 2007 р. Справа  № 28/575-06-13270А

За позовом  Виконавча дирекція Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;  

до відповідача  Сільськогосподарський виробничий кооператив "Сєліогло"  

про стягнення заборгованості по страховим внескам 1239,87грн.

Суддя               Гуляк Г.І.

при секретарі  Бандиш Г.І.

Представники:

від позивача:      Калі берда В.В.- за дорученням;

від відповідача:  не з'явився.

              

Суть спору: позивач –Виконавча дирекція Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулася до господарського суду Одеської області з позовом до відповідача –Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Сєліогло” про стягнення заборгованості  по страховим внескам у сумі 1239, 87 гривень.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився ,  відзив   на позовні заяву не надав, справа розглядається в порядку   п. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України , на основі наявних доказів.

Представник позивача в судове засідання з'явився та просить суд позов задовольнити у повному обсязі та  стягнути з відповідача   заборгованість  по страховим внескам у сумі 1239, 87 гривень.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

Сільськогосподарський виробничий кооператив «Сєліогло»зареєстрований у Виконавчій дирекції Одеського обласного відділення  Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості страхувальника.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності створений в 2001 році. Діяльність Фонду регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" № 2240 від 18 січня 2001 року (надалі Закон №2240) і Статутом Фонду. Фонд здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, здійснює контроль за використанням цих коштів.

Джерелами формування коштів Фонду є: страхові внески страхувальників - роботодавців  застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших, фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до Закону № 2240 та інших актів законодавства.

Згідно ст. 27 Закону № 2240,- "страхувальники зобов'язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески".

Розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює Закон України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" № 2213 від 11 січня 2001 року (надалі Закон № 2213), яким передбачено: "розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням складають: для роботодавців —2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб; для роботодавців—на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, —окремо 0,7 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників-інвалідів та 2,9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці інших працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб; для роботодавців —на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС —0,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб; для найманих працівників —від суми оплати праці, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб; 0,25 відсотка —для найманих працівників —інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях УТОГ і УТОС; 0,5 відсотка —для найманих працівників, заробітна плата яких нижча прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи; 1,0 відсотка—для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи".

Порядок і строки сплати страхових внесків визначені розділом четвертим Інструкції "Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" затвердженою постановою Правління Фонду 26 червня 2001 року №16 (надалі Інструкція).

Пунктом 4.1 зазначеної Інструкції передбачено - "страхувальники, щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством.

Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів. Нараховані страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на рахунок Фонду ".Пунктом 7.1 Інструкції ,- "страхувальники зобов'язані вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням і своєчасно надавати органам реєстрації Фонду звітність щодо цих коштів за формою №4-ФССзТВП, яка затверджується в установленому порядку.

При цьому відображаються відомості про суми нарахованих страхових, внесків та інших платежів за їх видами, суми нарахованих та проведених витрат за їх видами з окремим відображенням додаткових витрат, які здійснені для осіб; що постраждали від аварії на ЧАЕС, кількісні показники: середньомісячна чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості, число днів тимчасової непрацездатності за загальним захворюванням, по догляду за хворими,! вагітності та пологах, кількість випадків виплати допомоги при народження дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та на поховання."

Пунктом 2. ст. 30  Закону України № 2240 передбачено, - "строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій передбачених цією статтею не застосовується".                Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 передбачено, "податковий борг (недоїмка) зі збору на загальнообов'язкове соціальні страхування —зобов'язання страхувальника, що виникає з моменту одержана коштів на оплату праці в банківській установі перед Фондом зі збору ні обов'язкове соціальне страхування з урахуванням штрафних санкцій за ї1 наявності та не сплачене у встановлений строк."

Статтею 23 Закону України № 2240 передбачено, що "страхувальники роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців найманих   працівників   страховими   внесками   та   витратами,   пов'язаними наданням  матеріального  забезпечення  та  соціальних  послуг  застрахованим  особам відповідно до цього Закону."

Відповідачем були здані звіти про нараховані внески та витрати пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням  зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в  2006 році.

У порушення вимог діючого законодавства Сільськогосподарським виробничим кооперативом «Сєліогло»не були сплачені в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. За даними звіту ф. 4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2006 р. заборгованість відповідача складає суму у розмірі  1 239, 87 грн.

Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 передбачено, "податковий борг (недоїмка) зі збору на загальнообов'язкове соціальні страхування —зобов'язання страхувальника, що виникає з моменту одержана коштів на оплату праці в банківській установі перед Фондом зі збору ні обов'язкове соціальне страхування з урахуванням штрафних санкцій за ї1 наявності та не сплачене у встановлений строк."

Статтею 23 Закону України № 2240 передбачено, що "страхувальники роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців найманих   працівників   страховими   внесками   та   витратами,   пов'язаними наданням  матеріального  забезпечення  та  соціальних  послуг  застрахованим  особам відповідно до цього Закону."

Страхувальником були здані звіти про нараховані внески та витрати пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням ; зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в 2004, 2005 та в 2006 році.

На підставі викладеного, керуючись статтями 87,94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд

          

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Сєліогло»( 68433, Одеська область, Арцизький район, с. Холмське, вул.Шкільна, 26 код ЄДРПОУ 32271977, р/р 260054004716003, в Імексбанке МФО банку 328384) на користь Виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  (вул. Кулікове поле, 1., м. Одеса, п/і 65079, код ЄДРПОУ 20987675, р/р 37175200900001, УДК в Одеській області, МФО 828011) заборгованість в сумі 1239 ( одна тисяча двісті тридцять дев'ять ) гривень 87 копійок.

3.          Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Сєліогло»( 68433, Одеська область, Арцизький район, с. Холмське, вул. Шкільна, 26 код ЄДРПОУ 32271977, р/р 260054004716003, в Імексбанке МФО банку 328384)на користь державного бюджету України на р/р 31114095700008 ГУДКУ в Одеській області ЄДРПОУ: 23213460, МФО 828011, на код бюджетної класифікації „Державне мито судові витрати по державному миту у сумі 123 (сто двадцять три) гривени 99 копійок.

Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст.254  Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                 Гуляк Г.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.02.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу479011
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —28/575-06-13270а

Постанова від 14.02.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гуляк Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні