Справа № 276/900/15-ц
Провадження по справі №2/276/361/15
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2015 року смт. Володарськ-Волинський
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Криницького Л.В.
при секретарі Свиридок А.В.
за участю:
позивачки ОСОБА_1
представника позивачка ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засідання в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Володарсько-Волинської селищної ради про визнання права власності на земельну ділянку,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду із вказаним позовом в обгрунтування якого зазначає, що 09.11.1995 року вона придбала частину одноповерхового чотирьохквартирного будинку АДРЕСА_1 у ОСОБА_4, який виїздив на постійне місце проживання у США, уклавши з ним договір купівлі-продажу, який був засвідчений в нотаріальній конторі.
Відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю ОСОБА_4 є власником земельної ділянки площею 0,09 га., яка розташована по вулиці Чкалова, 5, яка була йому була передана у приватну власність для обслуговування належної йому частини будинку та господарських споруд.
З часу придбання частини будинку по вулиці Чкалова, 5 вона добросовісно, відкрито і безперервно користувалася земельною ділянкою майже 20 років.
Вона вважає, що відповідно до ст. 30 ЗК України, який був чинний на час придбання нею частини будинок, до неї на праві приватної власності повинна була перейти і належна ОСОБА_4 земельна ділянка, яка була виділена для обслуговування придбаного нею житлового будинку та господарських споруд.
На протязі років вона добивалась визнання за нею права власності на вищевказану земельну ділянку, але із безпідставно в цьому відмовляли.
В судовому засіданні позивачка та її представник заявлений позов підтримали та дали пояснення по суті заявлених вимог, підтримуючи обидві підстави набуття права власності на земельну ділянку.
Представник позивача вважає, що на даний час державний акт є дійсним, ніхто із сусідів чи інших осіб його не оспорив, а тому підозра представника відповідача про те, що невідома особа зробила виправлення у рішенні виконавчого комітету, що стало підставою для видачі державного акту на площу 0,09 га. не є підставою для відмови в задоволенні позову.
Представник відповідача вважає, що є правові підстави для задоволення позову, але вважає, що при виготовленні державного акту на право приватної власності на землю допущена помилка. Згідно рішення виконавчого комітету селищної ради ОСОБА_4 передавалась у приватну власність земельна ділянка площею 0,08 га., але у копіях рішення хтось здійснив виправлення на 0,09 га.. Вказана обставина може викликати суперечності між сусідами позивачки.
-2-
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 377 ЦК України в редакції 2003 року до особи, яка набула право власності нежитловий будинок ( крім багатоквартирного), будівлю, або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Суд вважає, що незважаючи на те, що позивачка придбала квартиру в одноповерховому, чотирьохквартирному будинку в 1995 році, тобто коли діяв ЦК УРСР 1963 року, на правовідносини, які склались по даній цивільній справі належить застосувати саме ст. 377 ЦК України чинного на даний час так як правовідносини, які виникли з часу придбання квартири продовжують існувати і на даний час.
Відповідно до ст. 30 ЗК України в редакції 1990 року При переході права власності на будівлю і споруду разом з цими об'єктами переходить у розмірах, передбачених статтею 67 цього Кодексу, і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення і, якщо інше не передбачено у договорі відчуження - будівлі та споруди. У разі зміни цільового призначення надання земельної ділянки у власність
або користування здійснюється в порядку відведення.
Відповідно до ст. 119 ЗК України громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування.
Відповідно до ст. 120 ЗК України у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. Дот особи, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Відповідно до п.п «г» п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04. 2004 року при переході права власності на будівлі та споруди за цивільно-правовими угодами, укладеними до 1 січня 2002 року, згідно з положеннями чинної до цієї дати статті 30 ЗК до набувача від відчужувача переходить належне йому право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташовані будівлі та споруди, якщо інше, якщо інше не передбачалось договором відчуження.
В судовому засіданні встановлено, що 18 жовтня 1995 року ОСОБА_4 отримав державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,09 га. для обслуговування житлового будинку і господарських споруд по вулиці Чкалова.
Вказаний державний акт ніким не оспорений та не скасований, а тому суд виходить із його дійсності.
9 листопада 1995 року між ОСОБА_4 та позивачкою був укладений договір купівлі - продажу щодо продажу квартири АДРЕСА_2, який був засвідчений державним нотаріусом Володарсько-Волинського нотаріального округу.
Будь-яких цивільно - правових угод на земельну ділянку при укладені договору купівлі-продажу частини будинку ( квартири) не укладалось.
З 1995 року позивачка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 та добросовісно, відкрито і безперервно користується земельною ділянкою, яка виділена для обслуговування
належної їй частини будинку, яка відповідно до Державного акту на прво приватної власності на землю належить ОСОБА_5, який виїхав на постійне проживання до США.
Щодо того, що в наданому для огляду, в судовому засіданні, оригіналі рішення виконкому Володарсько-Волинської селищної ради № 195 від 28 липня 1995 року по якому вирішено передати безкоштовно земельну ділянку у приватну власність ОСОБА_5 вказана площа 0,08 га. , а в державному акті на право приватної власності на землю вказана земельна
-3-
ділянка площею 0,09 га. то суд виходить із того, що сторони не надали суду докази того, що даний державний акт скасований, а тому виходить із його дійсності.
Суд вважає, що в даному випадку існує дві правові підстави, які дають право позивачці набути право власності на земельну ділянку, яка згідно державного акту є приватною власністю ОСОБА_4.
Встановлені в судовому засіданні обставини, крім пояснень сторін стверджуються Державним актом на право приватної власності на землю ( а.с. 3), договором купівлі-продажу (а.с.5), документацією по виготовленню державного акту, технічною документацією про нормативну грошову оцінку, довідкою про присвоєння кадастрового номеру, погодженням відділу містобудування.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 344,377 ЦК України, ст. ст. 30 ЗК України в редакції 1990 року ст. 119, 120 ЗК України в редакції 2001 року, постановою ПВС України № 7 від 16.04.2004 року « Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» із змінами внесеними постановою ПВС України № 2 від 19 березня 2010 року, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,09 га. з кадастровим № 1821155100:01:001:0132, яка розташована по вулиці Чкалова, 5 в смт. Володарськ-Волинський, яка належала на праві приватної власності громадянину ОСОБА_4, відповідно до Державного акту на право власності серії ЖТ № 13-19-0004, виданого Володарськ-Волинською селищною радою, яку було передано для обслуговування житлового будинку і господарських споруд, розташованих по вулиці Чкалова, 5 в смт. Володарськ-Волинський.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Житомирської області через Володарсько-Волинський районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: \підпис \
Копія вірна.
Суддя: Л.В. Криницький
Секретар:
Рішення набрало законної сили « »
Суддя: Л.В. Криницький
Секретар:
Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи № 276/900/15-ц
Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області.
Суддя: Л.В. Криницький
Секретар:
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2015 |
Оприлюднено | 07.08.2015 |
Номер документу | 47910790 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Криницький Л. В.
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Криницький Л. В.
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Криницький Л. В.
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Криницький Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні