Постанова
від 27.09.2010 по справі 2а-3047/10/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" вересня 2010 р. Справа № 2a-3047/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап'юк С.В.

за участю секретаря Кузишин Р.М.

прокурора: Журавльової Н.Є.

представника позивача : виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинського міжрайонного прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Долинської міжрайонної виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 5895,16 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

01.09.2010 року Долинський міжрайонний прокурор Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Долинської міжрайонної виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі -позивач) звернувся в суд із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс»(далі -відповідач) про стягнення простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 5895,16 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушенні статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»не сплатив страхові внески на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за квітень, травень, червень 2010 року. Заборгованість по сплаті страхових внесків на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності становить 5895,16 гривень.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві.

Представник позивача в судовому засіданні заявлені прокурором позовні вимоги підтримав. Просив позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, правом подання заперечення проти позову не скористався.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що 16.01.2008 року Долинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області проведено реєстрацію юридичної особи -Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс», відповідач зареєстрований у Івано-Франківському обласному відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платник страхових внесків на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей .

Матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за цим Законом, є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно частини 1 статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно статті 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців і застрахованих осіб у відсотках: для роботодавців -до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону.

Відповідно частини 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»відповідач будучи страхувальником, зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески .

Таким чином, суд приходить до висновку, що на відповідача покладено обов'язок нараховувати та сплачувати страхові внески на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у відповідності до частини 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» спрямований на запровадження Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» шляхом визначення розмірів внесків до фондів з даних видів страхування та внесення змін до окремих законодавчих актів з метою приведення їх у відповідність до норм вищезазначених законів.

Згідно абзацу 1 пункту 1 статті 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»установлено розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням: для роботодавців - 1,4 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Судом встановлено, що відповідач допустив заборгованість по сплаті страхових внесків на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І півріччя 2010 року, на кінець звітного періоду заборгованість відповідача складала 6019,86 гривень, однак, прострочена заборгованість за квітень, травень, червень 2010 року становить 5895,16 гривень. Вказана сума заборгованості підтверджується поданим позивачу звітом про нарахувані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І півріччя 2010 року.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити заборгованість по сплаті страхових внесків на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за квітень, травень, червень 2010 року в розмірі 5895,16 року.

Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення даного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується статтею 67 Конституції України.

Відповідно пункту 5.1. постанови за №16 від 26.06.2001 року Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Про затвердження Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду несплачені страхові внески можуть стягуватись із страхувальника в судовому порядку.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лістранссервіс», 77552, вулиця Заводська, 4, селище міського типу Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 35401618 на користь Долинської міжрайонної виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, 76014, вулиця А. Мельника, 11, місто Івано-Франківськ заборгованість по сплаті страхових внесків на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в розмірі 5895 (п'яти тисяч вісімсот дев'яносто п'яти) гривень 16 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 01.10.2010 року.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.09.2010
Оприлюднено11.08.2015
Номер документу47990936
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3047/10/0970

Постанова від 27.09.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Остап'юк С.В.

Постанова від 27.09.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Остап'юк С.В.

Ухвала від 02.09.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Остап'юк С.В.

Постанова від 27.09.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Остап'юк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні