ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 серпня 2015 року 15:20 № 826/13504/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у місті Києві
до Товариства з обмеженою відповідальністю «СБС-Фарм»
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Деснянському районі Головного управління ДФС у місті Києві звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СБС-Фарм» податковий борг у розмірі 199 071,10 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.07.2015 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу, який виник у зв'язку із несплатою грошових зобов'язань, самостійно визначених у податковій звітності.
30.07.2015 відповідач подав до суду письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що відповідач податкову вимогу та рішення про опис майна у податкову заставу не отримував. За його переконанням, податкове зобов'язання є неузгодженим, оскільки строк для оскарження рішень податкового органу не закінчився.
Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі. Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СБС-Фарм» (код ЄДРПОУ 35872801) перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Деснянському районі Головного управління ДФС у місті Києві.
Згідно з розрахунком заборгованості ТОВ «СБС-Фарм» станом на 23.06.2015 загальна заборгованість з податку на додану вартість складає 199 071,01 грн.
Суд встановив, що вказана заборгованість виникла у зв'язку з несплатою відповідачем грошового зобов'язання, самостійно визначеного у податкових деклараціях з податку на додану вартість за грудень 2014 року, лютий, березень, квітень 2015 року.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В силу підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Позивач надіслав ТОВ «СБС-Фарм» податкову вимогу №1439-23 від 14.02.2014 на загальну суму 69 962,01 грн.
Крім того, позивачем 25.02.2015 здійснено опис майна у податкову заставу.
Доказів сплати суми податкового боргу суду не надано.
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Суд відхиляє доводи відповідача про те, що відповідач не отримував податкову вимогу №1439-23 від 14.02.2014 та рішення про опис майна у податкову заставу № 7/26-52-23-31 від 25.02.2015, оскільки у матеріалах справи наявні докази направлення позивачем даних рішень.
Так, вказані документи було надіслано на адресу відповідача, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте рекомендований лист з повідомлення про вручення № 0221705367090 повернувся відправнику з відміткою працівника пошти «за закінченням встановленого строку зберігання».
Отже, беручи до уваги те, що заборгованість у розмірі 199 071,10 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Згідно пункту 8 частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління ДФС у місті Києві задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СБС-Фарм» податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 199 071,10 грн. (сто дев'яносто дев'ять тисяч сімдесят одна гривня 10 коп.).
Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя К.М. Кобилянський
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2015 |
Оприлюднено | 11.08.2015 |
Номер документу | 47997789 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кобилянський К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні