Ухвала
від 15.06.2011 по справі 5023/4737/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

"15" червня 2011 р. Справа № 5023/4737/11

вх. №4737/11

Суддя Швидкін А.О.

розглянувши заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 про визнання банкрутом - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , та вивчивши інші матеріали, додані боржником, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , надалі боржник, звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника, обґрунтовуючи це тим, що ним було прийнято рішення про звернення з заявою про порушення справи про банкрутство до господарського суду та неспроможністю задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, а також, тим, що для задоволення вимог кредиторів потрібно провести продаж всього майна, яке належить ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а це вчинити не можливо, лише тільки через процедуру ліквідації, а задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.

Судом встановлено, що боржник зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серія В03 №621299, місце проведення державної реєстрації - Солом’янська районна державна адміністрація в м. Києві, дата проведення державної реєстрації 13.01.2011року, номер запису про проведення державної реєстрації 20730010001023525.

У провадженні суду на момент надходження заяви боржника про порушення справи про банкрутство не знаходиться справ, що до банкрутства боржника.

Відповідно до ст. 1 ГПК - підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до ст.2 ГПК України - господарський суд порушує справи про банкрутство за письмовою заявою будь-кого з кредиторів, боржника.

Відповідно до ч.1 ст.128 ГК України - громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.58 ГК України - суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.3 ст.128 ГК України - громадянин може здійснювати підприємницьку діяльність: безпосередньо як підприємець або через приватне підприємство, що ним створюється;

Відповідно до ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»- боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати

Згідно п. 4.6 Рекомендації, Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що справа про банкрутство порушується господарським судом за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 7 Закону, а також за наявності підстав, передбачених статтями 51 або 53 Закону.

Ініціювання боржником порушення справи про банкрутство свідчить про відсутність між боржником та його кредиторами спору про наявність і неоплатність (реальну чи потенційну) боргу, оскільки сам боржник визнає ці обставини. Тому від боржника не вимагається подання доказів його неплатоспроможності на момент звернення до господарського суду.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»- провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»- провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених розділом VI цього Закону.

Відповідно до абз.1 ч.5 ст.7 закону України „ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин, орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкротство та коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.

Відповідно до ч.1 ст.47 розділу VI Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»- правила, передбачені цією статтею, застосовуються до відносин, пов'язаних з визнанням громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності (далі - громадянина-підприємця) банкрутом.

Враховуючи вищевикладене, суд розглянувши заяву боржника та додані до неї документи визнав їх достатніми для порушення провадження у справі про банкрутство.

Керуючись ст. ст. 1, 2 ГПК України, ст. ст. 52, 53 ЦК України, ч.1, ч.3 ст.128, ч.1 ст.58, ГК ч.1 ст. 5, абз.1 ч. 5 ст. 7, ч.1 ст. 47, ст. ст. 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",

УХВАЛИВ:

1. Прийняти до розгляду заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: 61034, АДРЕСА_1 .

2. Порушити провадження у справі і призначити проведення засідання суду на 18 липня 2011року о 10:10год. у приміщенні Господарського суду Харківської області, к.205, Держпром, 8-й під'їзд, м. Харків.

3. Зобов'язати заявника до дати проведення засідання надати суду: дані про суми заборгованості перед усіма кредиторами, заборгованості по податкам і зборам; дані про майнові активи боржника (БТІ, ДАІ, ЦДЗК, Держтехнагляд, інше), у тому числі дані про грошові кошти готівкою та на рахунках боржника, які знаходяться у власності боржника; документи фінансової звітності; докази неплатоспроможності боржника; докази безспірності вимог кредиторів до боржника, вимоги яких пов'язані з підприємницькою діяльністю боржника; докази, що задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.

4. Зобов'язати ДПІ за місцем реєстрації надати відомості про відкриті рахунки боржника у банках і інших фінансових установах.

З моменту прийняття ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає:

- зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін яких настав до порушення справи про банкрутство і до введення мораторію;

- припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), в тому числі податкової застави.

Під час дії мораторію:

- заборонити нарахування неустойки (штраф, пеня), інших фінансових (економічних) санкцій за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також зобов'язань, щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

5. Накласти арешт на все майно, що належить ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за винятком майна, на яке згідно до діючого цивільного процесуального законодавства не може бути звернено стягнення.

6. Дану ухвалу направити: боржнику, Управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, ДВС за місцезнаходженням боржника, державному реєстратору, ДПІ за місцезнаходженням боржника.

Дана ухвала господарського суду Харківської області набирає законної сили з дня її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Швидкін А.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.06.2011
Оприлюднено12.08.2015
Номер документу48002496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/4737/11

Ухвала від 15.06.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Постанова від 18.07.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 10.04.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 10.12.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 13.11.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 25.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 03.09.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 22.08.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 14.08.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 23.04.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні