дата документу :
Копія
Справа №2/359/526/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2013 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Величка В.П.,
при секретарі судового засідання- Леоненко А.О.,
за участю представника позивача- ОСОБА_1,
представників відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області до ОСОБА_5, ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_7, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, приватний нотаріус Бориспільського районного нотаріального округу ОСОБА_9 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов вищевказаний позов, обґрунтовуючи який позивач зазначає, що Бориспільською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо законності оформлення у власність громадян ОСОБА_5 та ОСОБА_6 земельних ділянок на території Великоолександрівської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Вказує, що за наслідками проведеної перевірки встановлені численні порушення норм діючого законодавства України, у зв'язку з чим просив визнати недійсними договори купівлі-продажу земельної ділянки, державних актів на право власності на земельні ділянки та скасувати їх державну реєстрацію.
В судовому засіданні прокурор підтримав позов та просив суд його задовольнити.
Представники Відповідача ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечили проти позовних вимог, вважали їх необґрунтованими та недоведеними.
Представник Відповідача ОСОБА_6 в судовому засіданні також заперечила проти позовних вимог, просила відмовити у задоволенні позову.
Треті особи, будучи належним чином повідомлені, в судове засідання не з'явились.
Заслухавши учасників цивільного процесу, які з'явились у судове засідання, та дослідивши всі докази, суд дійшов до висновку, про наявність правових підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Конституція України в ст. 14 передбачає, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно вимог ч. 1 ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Частина 1 ст. 126 Земельного кодексу України передбачає, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.1999 року затверджена Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання Державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах) оренди та договорів оренди землі.
Відповідно до п.п. 1.2 вказаної Інструкції, форми державного акта на право власності на земельну ділянку та Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 року за № 449.
У відповідності до вимог вказаної постанови № 449, Державний акт на право власності на земельну ділянку має, серед іншого, містити відомості, на підставі якого правовстановлюючого документу вказаний акт виданий. Такими підставами, згідно із вказаною постановою КМУ є: - рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, цивільно-правова угода, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину.
З матеріалів цивільної справи вбачається, що за результатами проведеної Бориспільською міжрайонною прокуратурою перевірки встановлено, що на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації №1061 від 26.09.2006р. В«Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, взамін сертифіката на право на земельну частку(пай), гр. ОСОБА_7 для ведення особистого селянського господарства на території Великоолександрівської сільської радиВ» ОСОБА_7 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 3,0392 га, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯД №649668, який зареєстровано 29.09.2006р. за №010632600807(а.с.24).
В той же день, ОСОБА_7 вказану земельну ділянку відчужила на підставі договору купівлі-продажу ВЕС №309753 на користь ОСОБА_6. На підставі вказаного договору купівлі-продажу земельної ділянки, ОСОБА_6 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 3,0392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0061, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯД №696241, який зареєстровано 23.11.2006р. за №010032300907.
В подальшому, ОСОБА_6 на підставі заяви №418 від 22.04.2011р. вказану земельну ділянку(а.с.14) площею 3,0392 га розділила на дві та отримала на них державні акти:
- державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 1,5392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0128, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯЛ №394471, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001037(а.с.10);
- державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 1,5000 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0127, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯЛ №394472, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001036(а.с.12).
Перевіркою також установлено, що земельну ділянку, площею 1,5000 га, ОСОБА_6 відчужила на користь ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки №1455 від 06.08.2011р. шляхом проставлення відмітки про перехід права власності.
Вищевказані договори купівлі-продажу земельної ділянки є незаконними з моменту їх укладення а тому підлягають скасуванню з огляду на наступне.
У відповідності до вимог п. б) п. 15 В«Перехідних положеньВ» Земельного кодексу України (в редакції, чинній станом на 29.09.2006р.), до набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель не допускається: купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
На момент укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки ВЕС №309753 від 29.09.2006р. між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 закони України В«Про державний земельний кадастрВ» та В«Про ринок земельВ» чинними не були.
Дія вищевказаного мораторію була чинною і при відчуженні ОСОБА_6 на користь ОСОБА_5 вищевказаної земельної ділянки, площею 1,5000 га на території Великоолександрівської сільської ради.
Згідно із вимогами ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 203 ЦК України встановлені вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, а саме, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Відповідно до ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин).
У ст.216 ЦК України визначено, що недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
Цей же Кодекс у п.5 ст.216 ЦК України передбачає, що вимога про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину може бути пред'явлена будь-якою заінтересованою особою.
Відповідно до ст. 236 ЦК України нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення.
Згідно п. 18 постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.2009р. № 9 В«Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійснимиВ» нікчемними є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права тощо.
Зважаючи на те, що правочини щодо відчуження земельних ділянок порушують правовий режим обмежених в обігу об'єктів цивільного права, мають бути визнані недійсними в судовому порядку.
З наведеного вбачається, що договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладені між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 та між ОСОБА_6 і ОСОБА_5 відповідно, укладені з порушенням чинного законодавства.
Виготовлені на підставі зазначених договорів державні акти є незаконними та підлягають скасуванню.
Згідно з вимогами ст.ст. 152, 155, 211 Земельного кодексу України державний акт, який виготовлений, виданий та зареєстрований з порушенням вимог чинного земельного законодавства України визнається недійсним в судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст., 3, 10, 60, 88, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області задовольнити повністю.
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки ВЕС №309753 від 29.09.06, укладений між ОСОБА_7 та ОСОБА_6
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки №1455 від 06.08.2011р., укладений між ОСОБА_6 і ОСОБА_5
Визнати недійсними наступні державні акти та скасувати їх державну реєстрацію:
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 3,0392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0061, для ведення особистого селянського господарства серії ЯД №696241, який зареєстровано 23.11.2006р. за №010032300907;
державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0128, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394471, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001037;
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5000 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0127, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394472, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001036.
Стягнути з ОСОБА_5 (інд. 01024, м. Київ, вул. Банкова, 3 ідентифікаційний код НОМЕР_1) та ОСОБА_6 (інд. 08320, Київська область, Бориспільський район, с. В. Олександрівка, вул. Петлицького, буд. 3-А, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь держави України (р\р №31216206700004, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38007070, Бориспільське УДКСУ Київської області, ГУДКУ у Київській області) по 107 (сто сім) грн. 30 коп. судового збору з кожної.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення суду виготовлено 06.03.2013р.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області (підпис) ОСОБА_10
Згідно оригіналу:
Суддя В.П. Величко
Справа №2/359/526/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2013 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Величка В.П.,
при секретарі судового засідання- Леоненко А.О.,
за участю представника позивача- ОСОБА_1,
представників відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області до ОСОБА_5, ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_7, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, приватний нотаріус Бориспільського районного нотаріального округу ОСОБА_9 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов вищевказаний позов, обґрунтовуючи який позивач зазначає, що Бориспільською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку щодо законності оформлення у власність громадян ОСОБА_5 та ОСОБА_6 земельних ділянок на території Великоолександрівської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Вказує, що за наслідками проведеної перевірки встановлені численні порушення норм діючого законодавства України, у зв'язку з чим просив визнати недійсними договори купівлі-продажу земельної ділянки, державних актів на право власності на земельні ділянки та скасувати їх державну реєстрацію.
В судовому засіданні прокурор підтримав позов та просив суд його задовольнити.
Представники Відповідача ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечили проти позовних вимог, вважали їх необґрунтованими та недоведеними.
Представник Відповідача ОСОБА_6 в судовому засіданні також заперечила проти позовних вимог, просила відмовити у задоволенні позову.
Треті особи, будучи належним чином повідомлені, в судове засідання не з'явились.
Заслухавши учасників цивільного процесу, які з'явились у судове засідання, та дослідивши всі докази, суд дійшов до висновку, про наявність правових підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Конституція України в ст. 14 передбачає, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно вимог ч. 1 ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Частина 1 ст. 126 Земельного кодексу України передбачає, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.1999 року затверджена Інструкція про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання Державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах) оренди та договорів оренди землі.
Відповідно до п.п. 1.2 вказаної Інструкції, форми державного акта на право власності на земельну ділянку та Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 року за № 449.
У відповідності до вимог вказаної постанови № 449, Державний акт на право власності на земельну ділянку має, серед іншого, містити відомості, на підставі якого правовстановлюючого документу вказаний акт виданий. Такими підставами, згідно із вказаною постановою КМУ є: - рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, цивільно-правова угода, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину.
З матеріалів цивільної справи вбачається, що за результатами проведеної Бориспільською міжрайонною прокуратурою перевірки встановлено, що на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації №1061 від 26.09.2006р. В«Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, взамін сертифіката на право на земельну частку(пай), гр. ОСОБА_7 для ведення особистого селянського господарства на території Великоолександрівської сільської радиВ» ОСОБА_7 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 3,0392 га, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯД №649668, який зареєстровано 29.09.2006р. за №010632600807(а.с.24).
В той же день, ОСОБА_7 вказану земельну ділянку відчужила на підставі договору купівлі-продажу ВЕС №309753 на користь ОСОБА_6. На підставі вказаного договору купівлі-продажу земельної ділянки, ОСОБА_6 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 3,0392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0061, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯД №696241, який зареєстровано 23.11.2006р. за №010032300907.
В подальшому, ОСОБА_6 на підставі заяви №418 від 22.04.2011р. вказану земельну ділянку(а.с.14) площею 3,0392 га розділила на дві та отримала на них державні акти:
- державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 1,5392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0128, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯЛ №394471, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001037(а.с.10);
- державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 1,5000 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0127, для ведення особистого селянського господарства Серії ЯЛ №394472, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001036(а.с.12).
Перевіркою також установлено, що земельну ділянку, площею 1,5000 га, ОСОБА_6 відчужила на користь ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки №1455 від 06.08.2011р. шляхом проставлення відмітки про перехід права власності.
Вищевказані договори купівлі-продажу земельної ділянки є незаконними з моменту їх укладення а тому підлягають скасуванню з огляду на наступне.
У відповідності до вимог п. б) п. 15 В«Перехідних положеньВ» Земельного кодексу України (в редакції, чинній станом на 29.09.2006р.), до набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель не допускається: купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).
На момент укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки ВЕС №309753 від 29.09.2006р. між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 закони України В«Про державний земельний кадастрВ» та В«Про ринок земельВ» чинними не були.
Дія вищевказаного мораторію була чинною і при відчуженні ОСОБА_6 на користь ОСОБА_5 вищевказаної земельної ділянки, площею 1,5000 га на території Великоолександрівської сільської ради.
Згідно із вимогами ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 203 ЦК України встановлені вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, а саме, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Відповідно до ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин).
У ст.216 ЦК України визначено, що недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю.
Цей же Кодекс у п.5 ст.216 ЦК України передбачає, що вимога про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину може бути пред'явлена будь-якою заінтересованою особою.
Відповідно до ст. 236 ЦК України нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення.
Згідно п. 18 постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.2009р. № 9 В«Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійснимиВ» нікчемними є правочини, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режим вилучених з обігу або обмежених в обігу об'єктів цивільного права тощо.
Зважаючи на те, що правочини щодо відчуження земельних ділянок порушують правовий режим обмежених в обігу об'єктів цивільного права, мають бути визнані недійсними в судовому порядку.
З наведеного вбачається, що договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладені між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 та між ОСОБА_6 і ОСОБА_5 відповідно, укладені з порушенням чинного законодавства.
Виготовлені на підставі зазначених договорів державні акти є незаконними та підлягають скасуванню.
Згідно з вимогами ст.ст. 152, 155, 211 Земельного кодексу України державний акт, який виготовлений, виданий та зареєстрований з порушенням вимог чинного земельного законодавства України визнається недійсним в судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст., 3, 10, 60, 88, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області задовольнити повністю.
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки ВЕС №309753 від 29.09.06, укладений між ОСОБА_7 та ОСОБА_6
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки №1455 від 06.08.2011р., укладений між ОСОБА_6 і ОСОБА_5
Визнати недійсними наступні державні акти та скасувати їх державну реєстрацію:
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 3,0392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0061, для ведення особистого селянського господарства серії ЯД №696241, який зареєстровано 23.11.2006р. за №010032300907;
державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0128, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394471, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001037;
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5000 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0127, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394472, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001036.
Стягнути з ОСОБА_5 (інд. 01024, м. Київ, вул. Банкова, 3 ідентифікаційний код НОМЕР_1) та ОСОБА_6 (інд. 08320, Київська область, Бориспільський район, с. В. Олександрівка, вул. Петлицького, буд. 3-А, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь держави України (р\р №31216206700004, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38007070, Бориспільське УДКСУ Київської області, ГУДКУ у Київській області) по 107 (сто сім) грн. 30 коп. судового збору з кожної.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення суду виготовлено 06.03.2013р.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області ОСОБА_10
Справа №2/359/526/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(вступна та резолютивна частини)
28 лютого 2013 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Величка В.П.,
при секретарі судового засідання- Леоненко А.О.,
за участю представника позивача- ОСОБА_1,
представників відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області до ОСОБА_5, ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: ОСОБА_7, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8, приватний нотаріус Бориспільського районного нотаріального округу ОСОБА_9 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельної ділянки, державних актів на право власності на земельні ділянки та скасування їх державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Зважаючи на складність у викладені повного рішення суду, пов'язаного з необхідністю додаткового часу для обґрунтування його мотивувальної частини, суд вважає за необхідне проголосити вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст. ст., 3, 10, 60, 88, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області задовольнити повністю.
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки ВЕС №309753 від 29.09.06, укладений між ОСОБА_7 та ОСОБА_6
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки №1455 від 06.08.2011р., укладений між ОСОБА_6 і ОСОБА_5
Визнати недійсними наступні державні акти та скасувати їх державну реєстрацію:
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 3,0392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0061, для ведення особистого селянського господарства серії ЯД №696241, який зареєстровано 23.11.2006р. за №010032300907;
державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5392 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0128, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394471, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001037;
- державний акт на право власності на земельну ділянку ОСОБА_6, площею 1,5000 га, з кадастровим номером 3220880900:08:005:0127, для ведення особистого селянського господарства серії ЯЛ №394472, який зареєстровано 19.05.2011р. за №322088091001036.
Стягнути з ОСОБА_5 (інд. 01024, м. Київ, вул. Банкова, 3 ідентифікаційний код НОМЕР_1) та ОСОБА_6 (інд. 08320, Київська область, Бориспільський район, с. В. Олександрівка, вул. Петлицького, буд. 3-А, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь держави України (р\р №31216206700004, МФО 821018, код ЄДРПОУ 38007070, Бориспільське УДКСУ Київської області, ГУДКУ у Київській області) по 107 (сто сім) грн. 30 коп. судового збору з кожної.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
З мотивованим рішенням суду сторони зможуть ознайомитись 06.03.2013р.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області ОСОБА_10
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2013 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48011784 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Величко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні