ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2015 року о/об 12 год. 20 хв. Справа № 808/2967/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Філоненко Ю.М., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корал»
про стягнення недоїмки по сплаті відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсії за списком №2 у розмірі 5 430грн. 60коп.,-
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корал» про стягнення недоїмки по сплаті відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсії за списком №2 у розмірі 5 430грн. 60коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, у порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо внесення підприємствами коштів, призначених на оплату праці, що покривають фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, яким призначена пільгова пенсія, не відшкодовує витрати на виплату і доставку пільгових пенсій. У зв'язку з цим за підприємством утворилася заборгованість в сумі 5 430грн. 60 коп., яку позивач просить стягнути у судовому порядку.
Заперечуючи проти позову з підстав, викладених в письмових запереченнях, відповідач зазначив, що посада тракториста-машиніста у сфері сільськогосподарського виробництва відсутня у Списку №2, ТОВ «Корал» не проводи у себе будь-яких атестацій робочих місць, а відтак у позивача відсутні підстави для призначення робітникам пенсію на пільгових умовах за списком №2 та відповідно вимагати відшкодовування на виплату та доставку ним пенсій.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05 червня 2015 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.
В судове засідання позивач не прибув, надіслав клопотання про розгляд справи без участі Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області. Позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача не прибув, про причини не прибуття у судове засідання не повідомив. Про час та місце судового засідання відповідач повідомлений належним чином.
За таких обстави суд приходить до висновку, що є можливим розглянути адміністративну справу без участі представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.
Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «Корал» зареєстроване за адресою: 72240, Запорізька обл., Веселівський район, село Запоріжжя, вул. Леніна, буд.59, ідентифікаційний код 23878248.
Відповідно до п.«в» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від міста останньої роботи, трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті на виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства - чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі
Пільговий стаж обчислюється за фактичною тривалістю роботи із шкідливими або важкими умовами праці згідно з довідками підприємства.
Судом встановлено, що колишньому працівнику ОСОБА_1 та ОСОБА_2 призначено пенсію за віком на пільгових умовах за списком №2.
Пільговий стаж обчислювався за фактичною тривалістю роботи із шкідливими або важкими умовами праці згідно з Довідкою про підтвердження наявного трудового стажу, виданою відповідачем.
Матеріалами справи встановлено, що громадянину ОСОБА_1 на підставі розпорядження від 04.02.2015 №119194 з 17.11.2014 була призначена і виплачується пенсія на пільгових умовах. ОСОБА_1 працював у ТОВ «Корал» на роботі, яка згідно законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах, - 20 роки 00 місяців 08 днів, що підтверджується довідкою, що уточнює особливий характер роботи або умови праці, необхідні для призначення пільгової пенсії від 08.05.2014 №7. Частка сплати відповідача у відшкодуванні витрат на виплату і доставку пенсії зазначеному пенсіонеру становить 40,27%.
Громадянину ОСОБА_2 на підставі розпорядження від 24.02.2015 №119277 з 17.12.2014 була призначена і виплачується пенсія на пільгових умовах. ОСОБА_2 працював у ТОВ «Корал» на роботі, яка згідно законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах, - 20 роки 00 місяців 10 днів, що підтверджується довідкою, що уточнює особливий характер роботи або умови праці, необхідні для призначення пільгової пенсії від 11.12.2014 №24. Частка сплати відповідача у відшкодуванні витрат на виплату і доставку пенсії зазначеному пенсіонеру становить 51,69%.
Загальна сума фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених вищезазначеним пенсіонерам з січня 2015 року по травень 2015 року становить 5 430,60грн.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Згідно з п.1 ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи.
За правилами абз.4 п.1 ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 даного Закону.
Відповідно до абз.3 п.1 ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» ставка збору на обов'язкове державне пенсійне страхування становить 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Виходячи з наведених норм, відповідач, як юридична особа, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Аналогічно визначається поняття страхових внесків «Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі - Інструкція №21-1).
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначений розділом 6 Інструкції №21-1.
Підпунктом 2.1.1 п.2.1 Інструкції №21-1 встановлено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно з п.6.1 Інструкції №21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень цього Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п.6.4 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.8 Інструкції №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно пункту 6.9 Інструкції №21-1 в разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у відповідача наявні зобов'язання з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у сумі 5 430грн. 60коп. Жодних доказів сплати вказаних сум відповідачем не надано.
Щодо направлення розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №2 суд зазначає, що 05.01.2015 №06/04 до управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області надійшла заява заступника директора ТОВ «Корал» ОСОБА_3, в якій зазначено, що за юридичною адресою - вул. Леніна, 59, с.Запоріжжя, Веселівський район, офіс ТОВ «Корал» не працює, тому всю кореспонденцію слід надсилати за адресою: АДРЕСА_1, копія якого наявна в матеріалах справи. Таким чином, розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» направлялися на адресу, вказану в заяві.
Посилання відповідача на те, що УПФУ в Веселівському районі Запорізької області не мало підстав призначати пенсію ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за списком №2 у зв'язку з тим, що посада тракториста-машиніста у сфері сільськогосподарського виробництва відсутня у Списку №2 та ТОВ «Корал» не проводив атестацію робочого місця, суд вважає необґрунтованими, оскільки матеріали справи не містять доказів оскарження чи скасування протоколів (розпоряджень) про призначення пенсій за віком на пільгових умовах вказаним робітникам.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача законними та обґрунтованими, а тому приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Корал» на користь Управління Пенсійного фонду України в Веселівському районі Запорізької області плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 в сумі 5 430 грн. 60 коп. (п'ять тисяч чотириста тридцять гривень 60 копійок), перерахувавши кошти на р/р 25602301001090, ЄДРПОУ 20508605, МФО 313957, Запорізьке обласне ОСОБА_4, м.Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.В. Горобцова
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2015 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48050283 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Прокопчук Т.С.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Прокопчук Т.С.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Прокопчук Т.С.
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Горобцова Ярослава Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні