Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2015 р. Справа № 805/2846/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
10 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області
до Приватного підприємства «Торгівельний дім «Время»
про стягнення коштів з рахунків з авансових внесків з податку на прибуток в сумі 178026 грн. 12 коп. та із податку на додану вартість в сумі 285013 грн. 16 коп., всього в сумі 463039 грн. 28 коп.
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області заявлено позов до Приватного підприємства «Торгівельний дім «Время» про стягнення коштів з рахунків з авансових внесків з податку на прибуток в сумі 178026 грн. 12 коп. та із податку на додану вартість в сумі 285013 грн. 16 коп., всього в сумі 463039 грн. 28 коп.
Правовою підставою стягнення позивач вважає норми статті 67 Конституції України, Податкового кодексу України. Позивач через канцелярію суду 5 серпня 2015 року надав письмове клопотання, у якому просив розглянути справу в письмовому провадженні, позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, місце і час слухання справи належним чином повідомлений, письмових заперечень суду не надав. До суду повернувся не вручений конверт, який надсилався на адресу відповідача, з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не знаходиться». Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи у письмовому провадженні на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Торгівельний дім «Время» є юридичною особою, перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Краматорську та є платником податків, зборів та інших платежів, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідкою про взяття на облік платника податків.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Згідно пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідачем була подана до позивача податкові декларації з податку на прибуток за 2013 рік та 2014 рік, за якими позивач має заборгованість з авансових внесків з податку на прибуток у загальному розмірі 178026 грн. 12 коп. Також відповідачем до позивача були подані податкові декларації з податку на додану вартість за березень 2015 року, лютий 2015 року та уточнюючий розрахунок за грудень 2014 року від 22 квітня 2015 року, за якими позивач має заборгованість з авансових внесків з податку на прибуток у загальному розмірі 285013 грн. 16 коп. Загальна сума заборгованості складає 463039 грн. 28 коп.
Згідно пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податковим органом з метою стягнення до бюджету суми податкового боргу була направлена відповідачу податкова вимога від 3 березня 2015 року № 1416-25, яка була отримана ним, у судовому чи адміністративному порядку не оскаржена.
Доказів сплати податкового боргу в сумі 463039 грн. 28 коп. відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми заборгованості, зворотного боку облікової картки платника податків.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі. Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Приватного підприємства «Торгівельний дім «Время» про стягнення коштів з рахунків з авансових внесків з податку на прибуток в сумі 178026 грн. 12 коп. та із податку на додану вартість в сумі 285013 грн. 16 коп., всього в сумі 463039 грн. 28 коп. задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Приватного підприємства «Торгівельний дім «Время» (84331 Донецька область, м. Краматорськ, вул. Гвардійців Кантемирівців,19, ЄДРПОУ 30087468) на користь державного бюджету кошти у розмірі податкового боргу по авансовим внескам з податку на прибуток в сумі 178026 грн. 12 коп. (сто сімдесят вісім тисяч двадцять шість гривень дванадцять копійок), та з податку на додану вартість в сумі 285013 грн. 16 коп. (двісті вісімдесят п'ять тисяч тринадцять гривень шістнадцять копійок), всього в сумі 463039 грн. 28 коп. (чотириста шістдесят три тисячі тридцять дев'ять гривень двадцять вісім копійок).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті 5 серпня 2015 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2015 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48050288 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Смагар С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні